Ege'de Sonsöz
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Mali Müşavirler Odası’nda ‘Mehmet Kuzu’ dönemi
İş Dünyası
11 Haziran 2024 Salı 15:21

İzmir Mali Müşavirler Odası’nda ‘Mehmet Kuzu’ dönemi

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İZSMMMO)’nda Yönetim Kurulu Sekreteri Mehmet Kuzu yeniden yapılan görev dağılımında gizli oyla İZSMMMO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İZSMMMO) Başkanı Mehmet Kuzu, görev dağılımı yapıldıktan sonra yaptığı konuşmada, “Odamızın yönetim kadroları olarak; öncelikli hedefimiz, mesleki menfaatlerimizi ön planda tutarak, mesleğimiz ve  meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek olacaktır. Bu inanç ile çıktığımız yolda, odamızı yeni ve güzel bir geleceğe taşıyacak olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız.  İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak, alanında lider olan ve varlığını başarıyla sürdüren bir kurum olarak, gelenekselleşen hizmet anlayışını geliştirmek ve yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak faaliyetlerini mesleki konular başta olmak üzere, sosyal ve kültürel alanlarda da çeşitlendirerek etkinleştirmek anlayışı ile çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Hizmet aşkımız, çalışma azmimiz, meslektaşlarımıza duyduğumuz sevgi ve saygının en güzel ifadesidir. Sizlerden aldığımız güç ve destek ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu çalışmaları ilkelerimizden, şeffaflıktan ve hesap verebilirlikten ödün vermeden sürdürmeye devam edeceğiz. Geçmişten aldığımız güç ile bugünkü azmimizi birleştirip, geleceğe olan inancımız ile yeni dönemin hepimiz için başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Yeniden yapılan görev dağılımına göre; 

1- Mehmet Kuzu (Yönetim Kurulu Başkanı)

2- Fatma Karakan (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)

3- Şerif Yıldız (Yönetim Kurulu Sekreteri)

4- Namık Peker (Koordinatör Üye)

5- Şehriban Çördük (Sayman)

6- Ertuğrul Davutoğlu (Yönetim Kurulu Üyesi)

7- Beyazıthan Güngelen (Yönetim Kurulu Üyesi)

8- Mehmet Doğan (Yönetim Kurulu Üyesi)

9- Erhan Yaşar (Yönetim Kurulu Üyesi) oldular.

İZSMMMO’NUN 9. BAŞKANI MEHMET KUZU
13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu ile serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik meslekleri yasal statüsüne kavuşmasından bu yana; İZSMMMO’da bugüne kadar yönetim kurulu başkanı olan isimler ise şu şekilde:

1- Harun Ayzit,

2- Nurettin Akbaş, 

3- Necmettin Keleş,

4- Ayhan Baltacı,

5- Feyzullah Topçu,

6- Vedat Adak,

7- Ertuğrul Davudoğlu,

8- Şerif Yıldız,

9- Mehmet Kuzu.

MEHMET KUZU KİMDİR?
24 Eylül 1962 İzmir doğumlu olup, Yüksek Lisansını İzmir Üniversitesi Ekonomi Hukuku alanında tamamlamıştır. 1981 yılından beri muhasebecilik mesleğini icra etmektedir. 12 yıl Odanın Denetim Komitesinde görev almıştır. İZSMMMO Hizmet ve Eğitim İşletmesinde meslek hukuku dersini vermiştir. 2006-2010 yılları arasında İZSMMMO Hizmet ve Eğitim İşletmesi’nde Sekreter olarak görev yapmıştır. 2013- 2022 yılları arasında Yönetim Kurulu Saymanı olarak görev almıştır.  2023-2024 yılları arasında ise, Yönetim Kurulu Sekreterliği görevinde bulunmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git