Ege'de Sonsöz
100 milyonu vurdu, bir ilçe peşinde… İzmir’in Seçil Erzan’ı!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 20:44

100 milyonu vurdu, bir ilçe peşinde… İzmir’in Seçil Erzan’ı!

İzmir’in Tire ilçesinde muhasebecilik yapan Betül G. isimli kadın tarafından dolandırıldığını iddia eden çok sayıda mağdur soluğu adliyede aldı. Betül G.’nin yüksek kar payı vaadiyle ilçede yaşayan vatandaşlardan 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edildi. İlçeyi terk eden Betül G.’nin sosyal medya hesaplarını kapattığı ve Aydın’a kaçtığı aktarıldı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Diren ÇELİK/EGEDESONSÖZ- Türkiye, Seçil Erzan’ın futbol dünyasının ünlü isimlerini yüksek kar vaadiyle dolandırmasını konuşurken benzeri bir olay bu kez İzmir’de yaşandı.

KADEME KADEME ÖDEMELERİ DURDURDU
Tire ilçesinde, iddiaya göre, kar payı vaadiyle vatandaşlardan para toplayan Muhasebeci Betül G. topladığı paraları borsada işleterek kazanç sağlamaya başladı. İlk süreçte vatandaşlar para kazanırken Betül G. dolandırıcılık ağını olabildiğince büyüttü. Betül G. iddiaya göre son iki yılda kademe kademe ödeme yapmayı durdurdu.

ONLARCA KİŞİ PARASINI KURTARMAYA ÇALIŞIYOR
Vatandaşlardan 100 milyon TL vurgun yapan Betül G. ortalıktan kaybolunca vatandaşlar soluğu savcılıkta aldı. Bazı vatandaşların 5 milyon TL, 3 milyon TL gibi rakamlarla paralarını kaptırdığı olayda vatandaşların azından ana paralarını kurtarmak istediği ve Betül G. ile iletişim içinde olduğu öğrenildi.  Bazı vatandaşların ise kimliklerinin açığa çıkmaması adına çekingen davrandıkları ve şikayetçi olmadıkları aktarıldı.

ÇAYCIYI BİLE DOLANDIRMIŞ
Edinilen bilgilere göre eşi Devlet Hastanesi’nde temizlikçi olan Betül G.’nin ilçeyi terk ettiği ve Aydın’a kaçtığı belirtilirken sosyal medya hesaplarını da kapattığı görüldü. Betül G.’nin ilçeyi terk etmeden önce çay ocağı işleten bir kadının parasını borsada işleterek 3 milyon TL kazandığı ve Betül G.'nin bu parayı da sahibine ödemeyerek ortadan kaybolduğu öğrenildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 harun
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:17
bu işlere inanıp para kazanırken ıyı kaybedınce dolandırıcı oyle mı devletı mesgul etmesin bu ınsanlar hiçbir sebeb yokken inanıp hele ki nilyonlarını teslim ediyorlarsa zaten daha geride cok milyoınları vardır savcılarımızı bopsuna ugrastırmasınlar
 ANKARA
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:10
Parasini Kaptiranlar Kazanınca Maliyenin Kapisina Gitmisler Mi Ki Paralarini Kaybetince Soligu Savciliklarda Aliyorlar... Beter Olsunlar...
Büyükşehir’de meclisi birleştiren önerge… Karavanlar için işbirliği kararı!
Yerel Yönetimler
11 Aralık 2023 Pazartesi 18:50

Büyükşehir’de meclisi birleştiren önerge… Karavanlar için işbirliği kararı!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Aralık ayı olağan meclisinin gündeminde karavanlar yer aldı. Kentte bir çok kez tartışmaya neden olan konuyla ilgili AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe yazılı önerge verirken, önergeye 4 partinin de grup başkanvekili imza verdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - İzmir Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı olağan meclisinin birinci oturumu gerçekleştirildi. Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen oturuma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yokluğunda Başkan Vekili Mustafa Özuslu başkanlık yaptı.

AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’nin meclis oturumunda sıkça dile getirdiği karavanlar ile ilgili bu kez meclis oturumuna yazılı önerge verildi. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkanvekilleri ve AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe’nin imzasının bulunduğu önerge İmar, Çevre, Ulaşım, Esnaf, Hukuk komisyonlarına sevk edildi.

İlgili önergede şu ifadelere yer verildi;

“5393 sayılı Belediye Kanunu 15. maddesi "p) Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergahlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek." denilmektedir. ilgili madde ve diğer kanun ve yönetmelikler uyarınca planların yapılmasında ve kentleşmeye esas imar planlarının düzenlenmesinde esas olarak alınan bölge nüfusuna ve yapılaşmaya esas yeşil alan ve otopark alanlarının hesaplanması ve tasarlanması noktasında öngörülmeyen Karavan ( çekme,motokaravan ),tynehosue ve konteyner gibi geçici konaklama amacıyla kullanımları özellikle şehir içi kullanımlar bölgede yerleşik düzende yaşayan vatandaşlarımız açısından mağduriyet oluşturmaktır.Bu nedenle konunun ilgili mevzuatlar çerçevesinde incelenerek meclisimizce gerekli düzenlemelerin yapılması hususunda ilgili ihtisas komisyonlarınca görüşülmek üzere Sayın Meclis Heyetinin tensiplerine arz ederiz.”

BOZTEPE: BİR AN ÖNCE GEÇERSE SEVİNİRİZ
Söz alan AK Partili Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe, “Hepinizin malumu… Özellikle son yıllarda sahil kentlerinde İzmir'in de sahil kısmında... Örneğin Bayraklı’nın sahil kesiminde konteyner haricinde bir şey göremiyorsunuz. Grand Plaza'nın işletmesi var. Ancak oraya gitmek isteseniz arabanızı bırakacak yeriniz yok. Sahillerdeki pazaryerlerinin etrafında bile araçlarını koymalarından ötürü pazarcılar araçlarını park edemiyor.  Bunu geçtiğimiz günlerde başka bir vali ile görüştük ve kendisi ilgili maddeyi söyledi. Maddeye bakınca bizimde belediye olarak karar alma yetkimiz var. Bu kent için bu konuya çözüm bulunmalı. Araçlar yine aynı yere park ederse belediyelerin onları çekme yetkisinin olduğu mevcuttur. Bir an önce konu meclisimizden geçerse seviniriz” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Bir ayda iki can... İzmir'in ölüm deposu!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 17:31

Bir ayda iki can... İzmir'in ölüm deposu!

İzmir'in Torbalı ilçesine bağlı Çapak’ta bulunan A101 deposunda işçi olarak çalışan Arzu Şen (40) duvar taşıyan forkliftin, duvarı devirmesi sonrasında altında kalarak can verdi. Öte yandan aynı depoda geçtiğimiz ay bir işçi daha ölmüştü
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İddiaya göre bugün saat 16:00 sularında Çapak’ta bulunan A101 deposunda işçi olarak çalışan Arzu Şen (40) duvar taşıyan forkliftin, duvarı devirmesi sonrasında altında kaldı. Duvarın altında kalan kadın feci bir şekilde can verdiği öğrenildi. Duvarın devrildiği esnada bir işçinin daha bölgede olduğu ve kendini kaçarak kurtardığı öğrenildi. Jandarma ekipleri yaşanan olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.  Öte yandan aynı depoda geçtiğimiz ay bir kaza daha yaşanmış, bir işçi daha hayatını kaybetmişti.(Torbalı Güncel)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Türkiye’nin en büyük satışı burada: İzmir’in uyuşturucu dosyası!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 09:41

Türkiye’nin en büyük satışı burada: İzmir’in uyuşturucu dosyası!

Resmi verilere göre; Türkiye’de en çok uyuşturucu madde satışı ve kullanımı olan kent İzmir. İzmir’de bazı semtlerde sadece 1 gecede en az 2 kilo satılan uyuşturucu maddeler, kentte korkulu rüya olmaya devam ediyor. Eskiden sadece birkaç yerde satışı olan maddeler artık kentin en ücra köşesine bile kolaylıkla ulaşabiliyor. Kentte iddialara göre uyuşturucu madde için öz kızını uyuşturucu pazarlığı yapanlar olduğu belirtiliyor. Diğer yandan göç sebebiyle Afgan kimyagerlerin kente girdiği ve üretime başladıkları aktarılıyor.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Ozan EKİZ / EGEDESONSÖZ – Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın son olarak yayınladığı 2022 Narkolog Raporu’na göre; 2021 yılında Türkiye genelinde 264 bin 202 kişi uyuşturucu madde kullanımını engellemek adına yapılan operasyonlarda gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı’nın sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı Avrupa Uyuşturucu Raporu 2020’ye göre Türkiye’ye dair 2019 yılı araştırmasında ise madde kullanım yaygınlığının 1,7 milyon kişiyle toplam nüfusun yüzde 3,1’ine ulaştığı belirtildi.

2022 yılında İzmir Valisi olan Yavuz Selim Köşger, İzmir’de uyuşturucu kullanımına dair son yıllarda ilk resmi açıklamayı yaptı. Köşger, uyuşturucu kullanımı ve risk analizlerinde İzmir’in Türkiye’de ilk sırada yer aldığını belirtmişti.

İZMİR’DE EN ÇOK HANGİ UYUŞTURUCU MADDELER SATILIYOR?
Egedesonsöz’ün konuyla ilgili yaptığı çalışmada çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

İzmir’de bu denli yaygın olarak madde ve uyuşturucu kullanımında hangi ürünlerin satışının daha yüksek olduğu ortaya çıktı. İzmir’de kent merkezi ve çevre ilçeleri de dahil edince en çok satışı yapılan madde ise sokakta “Metin Amca” olarak bilinen Metamfetamin... Metamfetamini, yeşil reçete satılan ve epilepsi, nöropatik ağrılara sahip olan kişilere ilaç olarak verilen ecza ilacı takip ediyor. Onu esrar, kokain ve sentetik uyuşturucunun kağıda emdirilmiş haliyle satılan A4 takip ediyor.

ARKADAŞ ORTAMLARINDA TÜKETİME DAHA ÇOK AÇIK
2021 Türkiye Uyuşturucu Raporu’na göre önümüzdeki dönemin en büyük tehdidi olarak görülen ve daha sonraki yıllarda popüler dizi Breaking Bad ile gençler arasında tanınırlığı iyice artan Metamfetamin, kentte gençler arasında daha yaygın bir hale gelmiş durumda... Kadınlarda ve erkeklerde ‘afrodizyak’ etkisi olduğu iddia edilen madde, özellikle bu etkisinin dilden dile yaygınlaşması ile daha fazla rağbet görüyor. Cinsel arzuları tetiklediği yönünde bir inanışa sahip olunan metamfetamin bu özelliği sebebiyle ‘erkek avcısı’ olarak da tabir ediliyor.

ÖZ KIZINI SATAN ANNELER, ESKORT KADINLAR!
İddialara göre; birkaç yıl önce medyaya yansımayan bir olayda bir anne öz kızına zorla Metamfetamin vererek 12 yaşındaki çocuğunu Metamfetamin ve para karşılığında cinsel birlikteliğe zorladı. Yine aynı kaynaktan alınan iddialara göre; Metamfetamin satıcısı olan orta ve yaşlı bireylere küçük kız çocukları para ve uyuşturucu madde karşılığında zorla ilişkiye sokulmaya devam ediyor. Kent içerisinde maddeyi kullanan diğer bir grup ise eskortlar ve gece hayatında çalışan kadınlar olduğu belirtiliyor.

ALSANCAK’TA 1 GECEDE 2 KİLO SATILIYOR
Kent merkezinde gece hayatı aktif olarak devam eden Alsancak gibi yerlerde bir gecede 1-2 kilo Metamfetaminin hızlıca satıldığı ortaya atılan iddialar arasında. Metamfetamin pazarının bu denli hızlı, akıcı ve yüksek olması sebebiyle bu maddenin satışında, satıcılar arasında bir gruplaşma yaşanmadığı belirtiliyor.

ESNAFLAR KİRAYI KARŞILAMAK İÇİN EL ALTINDAN SATIYOR
Gece hayatı hızlı ve yoğun akan kent merkezlerindeki esnafların yüksek kira, yüksek vergilendirmeler sebebiyle Metamfetamin satışını el altından yaptığı ve bu şekilde geçimlerini sağladıkları ortaya atılan bir diğer iddia. Bu sebeplerle potansiyel satıcı haline gelen esnafların olduğu belirtiliyor.

HER YERDE SATILIYOR, PONZİ ŞEMASI TAKTİĞİ UYGULANIYOR, KULLANICI POTANSİYEL SATICI
İddialara göre; eskiden uyuşturucunun kent içerisinde belli başlı yerlerde satıldığı belirtilirken artık kent içerisinde herhangi bir ilçede uyuşturucu maddenin kolayca bulunabildiği belirtildi. Eskiden ‘torbacı’ adı altında belli başlı kişiler olduğu ifade edilirken artık ‘ek mesai’ şeklinde uyuşturucu madde satışı yapan insanlar olduğu belirtildi. ‘Ponzi şeması’nı andıran bir yöntem ile kentin her noktasına uyuşturucu madde dağıtımı gerçekleştiriliyor. Uyuşturucu madde kullanan kişiler, kendi içtiklerini karşılayabilmek için aldığı kişiden toptan mal alarak bir satış gerçekleştiriyor ve geri kalan parayı da kendi kazanç kapısı haline getiriyor. İlk alınan madde satıcısından toptan şekilde alınarak bir üçgen dağılımı halinde üzerine kar koyarak bir sonraki kişiye satılıyor. Alan kişi de benzer bir şekilde toptan ürün alarak potansiyel bir satıcı haline geliyor. Madde kullanan kişiler bir süre sonra maddenin fiyatından dolayı doğal olarak bir satıcı haline dönüşüyor.

KURYE SATICILAR VAR, ARKA MAHALLEDE 1 LİRA, ÇEŞME’DE 3 LİRA
Madde, üretim ve dağıtım merkezlerinden alınarak kentin her noktasında ‘kurye satıcılar’ sayesinde dağıtıma geçiyor. Takip edilemez sosyal medya kanalları üzerinden potansiyel müşteri bulan satıcılar, aldıkları maddeleri kentin pek çok noktasına satabiliyor. Kentin ‘arka mahallesi’ olarak tabir edilen yerlerde maddenin satış fiyatı 1 birim iken, Çeşme gibi daha turistik yerlerde maddenin birim fiyatı 3 katına çıkıyor. Turistik beldelerde ise daha çok üst kesime hitap edecek şekilde uyuşturucu satılıyor.

ALKOL FİYATI ARTINCA UYUŞTURUCUYA YÖNELİM ARTIYOR
İzmir’de en çok tüketilen uyuşturucu maddelerden bir diğeri olan ve kenevir bitkisinden imal edilen esrar ise düşük fiyatıyla dikkat çekiyor. Genel olarak tütünle birlikte tüketilen esrarın fiyatı ortalama olarak kent merkezinde 300 TL olarak dikkat çekiyor. Alkol fiyatlarının artmasından dolayı ve ‘kimyasal’ özelliği taşımamasından dolayı esrarın kentte talep oluşturduğu iddia ediliyor. Gençler bir noktada sosyalleşme aracı olarak uyuşturucu maddeye yönelmeye başlıyor.

EN TEHLİKELİSİ: TAŞ KOKAİN
Toz ve nargile tipinde içilen iki tip kokainin kentte yaygın olduğu ifade edildi. Toz halinde içilen kokainin sınırları olması sebebiyle tüketim şeklinin sınırlı olduğu belirtildi. ‘Taş kokain’ olarak bilinen kokain çeşidinin tüketim sınırı olmadığı için en tehlikeli uyuşturucu madde tiplerinden biri olduğu ifade ediliyor.

SURİYELİLER ‘HAP’, AFGANLAR ‘METH’ SATIYOR
Mülteciler arasında uyuşturucu madde satışlarının yaygın olduğu belirtilirken, Suriyelilerin daha çok ‘hap’ ve türevleri ticaretini yaptıkları aktarılıyor. Afganların ise daha çok Metamfetamin ticareti yaptığı belirtildi. Mültecilerin Konak ilçesine bağlı Basmane semtini dağıtım merkezi olarak kullandıkları ifade edildi. Üretim, satış ve dağıtım konusunda İzmir’de bazı bölgelerde Suriyeli, Afgan, Türk ve siyahi olarak gruplaşmaların olduğu belirtildi.

AFGAN KİMYAGERLER KENTE GİRDİ
Göç sebebiyle kente gelen Afgan mülteciler arasında ‘kimyager’ olarak bilinen isimlerin olduğu iddia edildi. Bu kişiler, Metamfetamin yapımı konusunda nitelikli bilgi birikimine ve pratiğe sahip oldukları için üretimi kent içerisinde yapabiliyorlar. Kent içerisinde Metamfetamin üretiminin yaygın olduğu ancak bazı maddelerin düşük üretim maliyeti yaratmak için daha ucuz mal kullandığı ve bu anlamıyla direkt olarak öldürücü etkiye sahip olduğu belirtildi.

YATAK KAPASİTESİ İLE KULLANICI SAYISI DENK DEĞİL
Uzmanlar, madde kullanıcı sayısı ve Kadın ve Çocuk-Ergen Arındırma Merkezi (ÇAMATEM) ile Alkol ve Madde Tedavi Merkezi (AMATEM)’de bulunan yatak kapasite sayısının denk olmadığını belirtti. Ayrıca bu kurumlarda tedaviye alınan kişilerin kendi rızası ile tedavi merkezlerinden çıkabildiğini belirtti.

AİLELER AKŞAM YEMEKLERİNE DİKKAT ETSİN
Uzmanlar, özellikle genç yaşta kişilerin ailelerine uyarılarda bulunuyor. Ailelerin, maddelerin etkilerinin ne olduğuna dair eğitimler alması gerektiğini ve çocuklarını bu anlamda gözlemlemesini gerektiğini belirtti. Çocukların sergiledikleri davranışlara göre; madde kullanıp kullanmadığını bilmenin ilk önlem olarak önemli olduğunun altı çizildi. Pek çok maddenin iştahsızlık veya aşırı iştah gibi örnekleri olduğunu çizen uzmanlar, bu anlamıyla evde ailecek beraber yenilen akşam yemeklerinin gözlem için önemli bir alan olduğunu belirtti.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EDEN DERNEK
İzmir Toplumsal Uyuşturucu Mücadele ve Eğitim Derneği (İZTUMED), aile ve gençlere destek oluyor. Madde kullanımı, oluşan hasarlar, gözlemlenebilir durumlar üzerine eğitim ve seminerler veren dernek, bağımlılık ile mücadele anlamında yardımcı oluyor. Sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilen dernek, aileler için bağımlılıktan kurtulunabilmesi konusunda destekler veriyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 kadir
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:28
Sadece suriyeliler değil bu ülkede kazanıp bu ülkeye hainlik yapan beyaz tür görünümlü yahudiler laz görünümlü rumlar kürt görünümlü ermeniler de unutulmamalı....
 burak
 11 Aralık 2023 Pazartesi 11:33
ne güzel ülke ama. Bizim nüfusumuzdaki yozlaşma yetmezmiş gibi Afganlar, Suriyeliler ve bilimum 3. dünya ülkeleri buralarda fink atıyor, her türlü pisliğini getiriyor. Çocuğu olup güzel bir gelecek hayal edene sabır..
 Tansel
 11 Aralık 2023 Pazartesi 10:33
Nasıl bir dönemdeyiz böyle, korku filminde yaşıyor gibiyiz. İstatistikler dehşet verici.
Otomobil hurdaya döndü... Korkunç kazada can pazarı!
Ege
11 Aralık 2023 Pazartesi 23:19

Otomobil hurdaya döndü... Korkunç kazada can pazarı!

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde minibüs ile otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kaza, saat 20.00 sıralarında Köyceğiz'in Kocabel mevkinde meydana geldi. Köyceğiz istikametinden Ortaca'ya seyir halinde olan İskender Yiğit (37) idaresindeki 20 ZZ 749 plakalı otomobil, anayol üzerinden dönüş yapmak isteyen Gürkan Aydınhan idaresindeki 48 ALB 044 plakalı minibüse çarptı. Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarı üzerine olay yerine sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlilerince olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenen sürücü İskender Yiğit ile yolcu Yeliz Aksoy'un (43) cenazeleri otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Minibüste yaralanan ve çevredeki hastanelere kaldırılan yolcular Aysel Aydınhan, Fatma Aydınhan ile Selenay Aydınhan, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 

Jandarma, minibüs şoförü Gürkan Aydınhan'ı gözaltına aldı. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Altay evinde kayıp!
Spor
11 Aralık 2023 Pazartesi 22:33

Altay evinde kayıp!

Trendyol 1. Lig'in 15. haftasında Altay ile Boluspor, Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nda karşılaştı. Altay evinde Boluspor'a mağlup oldu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

1'inci Lig'de 15'inci haftanın kapanış maçında Altay evinde Boluspor'a 1-0 mağlup oldu. Konuk ekibin golünü 56'ncı dakikada Kayamba attı. Bu sonuçla üst üste 8'inci yenilgisini alan Altay, 2 puanda kalırken, Boluspor ise 19 puana ulaştı.

12'nci dakikada ev sahibi ekipten Paixao ceza sahası dışından vurdu, top yandan auta gitti.

23'üncü dakikada Boluspor'un kazandığı serbest vuruşta Oğuz ceza sahasına doldurdu, Posmac'ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak üstten dışarı çıktı.

32'nci dakikada soldan Diarra'nın pasında bomboş pozisyonda Bettaieb topu üstten dışarı gönderdi.

İlk yarı 0-0 sona erdi.

55'inci dakikada Oğuz'un soldan kullandığı kornerde Batuhan kafayı vurdu, kaleci Ozan gole izin vermedi.

56'ncı dakikada Boluspor golü buldu. Sol çaprazdan Batuhan'ın ortasında arka direkte Kayamba gelişine düzgün bir vuruşla kaleci Ozan'ı avladı: 0-1.

86'ncı dakikada sağ çaprazdan Paixao'nun şutunda kaleci Çağlar son anda topu tokatladı.

Karşılaşma konuk ekip Boluspor'un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

STAT: Alsancak Mustafa Denizli

HAKEMLER: Abdullah Buğra Taşkınsoy, Şenol Bektaş, Onur Gülter

ALTAY: Ozan Evrim Özenç - Salih Sarıkaya (Dk. 81 Enes Yetkin), Sefa Özdemir, Efe Sarıkaya, Özgür Özkaya, Tolga Ünlü, Zeki Yıldırım (Dk. 87 İbrahim Öztürk), Onur Efe, Ali Kızılkuyu (Dk. 46 Arda Gezer), Eren Erdoğan (Dk. 36 Yusuf Tekin) (Dk. 46 Mehmet Gündüz), Paixao

BOLUSPOR: Çağlar Şahin Akbaba - Oulare, Posmac, Kerem Paykoç, Batuhan İşçiler, Diarra (Dk. 72 Safa Kınalı) (Dk. 90+3 Mustafa Şengül), Kubilay Sönmez, Oğuz Kaan Güçtekin, Hakan Bilgiç, Kayamba (Dk. 72 Landel), Bettaieb (Dk. 90+2 Tolunay Artuç),

GOL: Dk. 56 Kayamba (Boluspor)

SARI KARTLAR: Eren Erdoğan, Murat Uluç, Onur Efe, Sefa Özdemir, Paixao (Altay), Kubilay Sönmez (Boluspor)(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Başkan Batur'dan yerel seçim mesajı: Farklı kazanırız şüphemiz yok
Yerel Yönetimler
11 Aralık 2023 Pazartesi 20:59

Başkan Batur'dan yerel seçim mesajı: Farklı kazanırız şüphemiz yok

CHP Urla, Seferihisar, Güzelbahçe ve Balçova ilçe başkanlıklarını ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bize fırsat verilirse iyi işler yapacağız. Genel merkezimizin tercih ettiği noktada sahaya çıkarız. Elimizden geleni yapar, seçimi de farklı kazanırız; ondan şüphemiz yok” diye konuştu. Urla ziyareti sırasında önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile de bir araya gelen Batur, aday adaylığı süreci ile ilgili iyi dileklerinden dolayı Kocaoğlu’na teşekkür etti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı’nın ardından örgüt ziyaretlerine CHP Urla, Seferihisar, Güzelbahçe ve Balçova ilçe başkanlıklarıyla devam etti. Ziyaretlerde partililerle ve vatandaşlarla buluşan Batur’a coşkulu kalabalıklar eşlik etti. Urla ziyaretinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve İzmir’e büyük hizmetlerde bulunan büyük başkan Aziz Kocaoğlu’yla bir araya gelen Batur, fikir alışverişinde bulundu ve İzmir ile ilgili sohbet etti. Batur “ İzmir’imize büyük hizmetlerde bulunmuş, partimize büyük emek veren İzmir’in büyük başkanı ile bir arada olmak bize büyük onur verdi. Sayın Kocaoğlu ile güzel İzmir’imiz ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. İzmir’e büyük eserler katan deneyimli başkanımız, büyük başkan Aziz Kocaoğlu’na ev sahipliği, güzel sohbeti, iyi dilekleri ve deneyimlerini paylaşmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bana büyük bir enerji verdi. İzmir’e hizmet, benim tek hedefim. Yeter ki görev bize verilsin, göreve hazırım” dedi.

“İyi İşler yapacağız”
Örgüt ziyaretlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Batur, örgüt ile belediye başkanının uyum içinde çalışmasının her zaman başarıyı beraberinde getirdiğini vurguladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in başkanlığının CHP’ye dinamizm kazandırdığını, örgütleri yeniden ayağa kaldırdığını söyleyen Batur, 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu vurguladı. 31 Mart seçimlerinin cumhurbaşkanlığı seçiminin yönünü tayin edecek bir yol haritası olacağını vurgulayan Batur, tüm aday adaylarını, “Bu dönemde CHP’den aday adayı olmak ayrı bir onur. Partimizin yükselme trendinde olduğunu gösteren en güzel işaret” diyerek kutladı. Batur, şöyle konuştu:

“Başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım Tunç Soyer olmak üzere tüm aday adayı arkadaşlarımın hepsine büyük saygım, sevgim var. Biz bir mücadele içine giriyoruz. Biz kenti iyi tanıyoruz, kentli bizi iyi tanıyor, tecrübemiz var, iyi yaparız diyoruz. İzmirli tecrübe ister, İzmirli samimiyet ister, İzmirli İzmirli ister diyoruz. Biz bu işi yaparız diye yola çıktık. Bize o fırsat verilirse iyi işler yapacağız. Genel merkezimizin tercih ettiği noktada sahaya çıkarız. Elimizden geleni yapar, seçimi de farklı kazanırız; ondan şüphemiz yok. Yeter ki görev bize verilsin. Görev verilmezse de, görev kime verilirse parti terbiyesi gereği onun arkasında bir nefer gibi çalışmaya devam ederiz.”

 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Alo
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:17
Ne zaman yeter diyeceksiniz başkan
 Komedi
 11 Aralık 2023 Pazartesi 21:04
25 yıllık başkan fırsat istiyor
Hayata dönüş... Onlarca göçmen kurtarıldı!
Ege
11 Aralık 2023 Pazartesi 22:15

Hayata dönüş... Onlarca göçmen kurtarıldı!

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, yelkenli tekne ve lastik botlardaki 156 düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçısı olduğu öne sürülen 2 şüpheli yakalandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bodrum açıklarında farklı zamanlarda yelkenli tekne ve lastik botlarda bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisi üzerine bölgeye ekip sevk edildi.

Ekiplerce, durdurulan 2 lastik botta 57, yelkenli teknedeki 99 düzensiz göçmen, yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışırken yakalandı.

Öte yandan yelkenli teknede bulunan ve göçmen kaçakçısı olduğu iddia edilen 2 şüpheli de gözaltına alındı.

Düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.(AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Başkan Tugay, adaylık sürecini anlattı: Büyükşehir’e başvurmamı Özel istedi!
Yerel Yönetimler
11 Aralık 2023 Pazartesi 13:05

Başkan Tugay, adaylık sürecini anlattı: Büyükşehir’e başvurmamı Özel istedi!

Karşıyaka Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Tugay, adaylık süreci hakkında konuştu. Tugay, Genel Başkan Özgür Özel ile yaptığı görüşmeyi anlatarak “Gittim ve tüm açıklığı ile aklımdan adaylık başvurusunun geçtiğini söyledim, kendisini düşüncesinin önemli olduğunu söyledim. Karar vermesini beklemediğimi belirttim. Adaylık başvurumu uygun görmezse başvurmayacağımı söyledim. O da başvurmamı önerdi” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Karşıyaka Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Tugay, SonSöz TV’de katıldığı programda Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtladı.

HERHANGİ BİR MAKAM-MEVKİ TALEBİM OLMADI
Değişim sürecinde kişisel bir hedefi olmadan dahil olduğunu belirten Tugay, “Kurultaydan önce verdiğim değişimci gurubu destekleme kararı kesinlikle herhangi bir makam ve mevki hedefi ile verilmiş bir karar değil. Buna Karşıyaka  Belediye Başkanlığı da Büyükşehir Belediye Başkanlığı da dahil. Ben CHP’liyim ve partimin başarısını istiyorum. Toplumda genel seçimler sonrası memnuniyetsizlik olunca bunu görmezden gelmememiz gerektiğini düşünerek, değişimin öncülerine inanarak yola çıktık ve değişim için çaba göstermeye karar verdik. Sonraki süreçte yoğun bir çalışma süreci oldu, pek çok insan ile görüştüm, Özgür Özel'in programlarına onun daveti üzerine katıldım. Anadolu’da bu hareket nasıl karşılanıyor onu da görmek istedim. Baktım ki örgüt istiyor değişimi… Ancak kaybederse ‘genel merkezin tavrı ne olur ve pozisyon kaybetme yaşanır mı?’ endişesi vardı. Biz ısrarla partinin kamuoyundaki desteğini yükseltmesi ve ilerde iktidar olması için bu süreci devam ettirdik ve karşılık oldu. Kurultayda kazanamayabiliriz, çok riskli diye düşünüyordum. Ama buna rağmen desteği açıklamıştım. Ancak sonra gördüm ki kazanma ihtimalimiz yüksek ve büyük bir destek var” dedi.

ÖZEL KAYBETSEYDİ KARŞIYAKA'DAN DOSYA ALMAYACAKTIM
“Özel kaybetseydi Karşıyaka’dan dosya almayacak mıydınız?” sorusuna yanıt veren Tugay, “Kemal Bey kazansaydı ve Özgür Özel kaybetseydi Karşıyaka'dan dosya almayacaktım. Çünkü uyumlu bir çalışma göstereceğimizi düşünmüyordum. İl yönetimimizin ve sayın Tunç Soyer'in net tavrı vardı. Benim tavrım da netti. Ben Karşıyaka'ya çok seviyorum, başkan olmaktan çok büyük onur duyuyorum ancak siyasetin realiteleri gereği böyle bir şey yapmamam gerektiğini düşünüyordum. Doktorluğuma dönebilirdim, başka seçeneklerim de olabilirdi. Siyasette bazı konularda özel birikimler yaptığımı düşünüyorum. Talebin siyaset ile bağlantılı teknik konularda görev almaktı. İlla ücretli bir iş olması gerekmiyor… Önemli olan ülkemizin içinde olduğu sorunlarla mücadelede katkı koymak… Ne yaparsam yapayım son nefesime kadar ülkemiz ile ilgili bir mücadele içinde olacağım” ifadelerini kullandı.

BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANI GÖRÜLDÜĞÜME İNANIYORUM
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na iki nedenden dolayı başvurduğunu belirten Başkan Tugay, “Çevremden çok sayıda insan ‘Büyükşehir'e aday ol’ dedi. Gerçekçi bir gözle söylüyorum. Değişimci grubun en sağlam, en önde duran biri olduğum için bu yakıştırmanın yapıldığına inanıyorum. Hem de başarılı bir belediye başkanı görüldüğüme inanıyorum. Benim siyaset ile ilgili ideolojik bakımı çok insan tarafından biliniyor bu yüzden güven yarattığına inanıyorum. Benim ilkesel olarak söylediğim şuydu; Mevcut başkanımız Tunç Soyer'dir. Hepimizin partili olarak onun önceliğini olduğunu kabul etmemiz lazım. Bizde parti etiği var. Bu kadar etik değerlerden uzak insanlar değiliz. Bu saygıyı bütün belediye başkanı olmuş partiyi temsil etmiş herkes hak ediyor. Onunla ilgili değerlendirmenin yapılmasını beklemeniz lazım” şeklinde konuştu.

ÖZEL, BÜYÜKŞEHİR’E BAŞVURMAMI ÖNERDİ
Genel Başkan Özel’in büyükşehir için adaylığa başvurmasını önerdiği belirten Tugay, “Başvuru için bir tarih var. Ben tarihin bitmesine 2 gün akla genel başkanımızdan randevu istedim. Görüşme konusunu Büyükşehir adaylığı olduğunu belirterek randevu istedim. Pazartesi sabah saatlerine randevu verdiler. Gittim ve tüm açıklığı ile aklımdan adaylık başvurusunun geçtiğini söyledim, kendisini düşüncesinin önemli olduğunu söyledim. Karar vermesini beklemediğimi belirttim. Adaylık başvurumu uygun görmezse başvurmayacağımı söyledim. O da başvurmamı önerdi” açıklamasını yaptı.

ÖRGÜTE SAYGISIZLIĞIM OLMAZ
Ankara’ya başvurusunu yapması ile ilgili gelen eleştirilere yanıt veren Tugay, “ben bu başvuruyu salı günü ilde yaparım diye hazırlık yapmıştım ancak ertesi güne sarkan görüşmelerim oldu. Bende genel merkezden başvuru yapmanın sakıncası olup olmadığını sordum ve bir sakıncası olmadığını söylediler. Ben örgütten gelen bir insanım. İlçe başkan yardımcılığı pek çok görev yaptım. Benim için örgütün görüşü çok değerli. Burada kesinlikle öyle bir anlam yok. Geçmişte de bugün de genel merkezden başvuru yapan sadece ben değilim. Benim asla il yönetimine, il başkanlığına, örgüte böyle bir saygısızlığım olamaz. Böyle bir niyetim, kastım yok” dedi.

KARŞIYAKA KİME BIRAKILACAK?
“Karşıyaka’yı kime bırakacağı diye bir değerlendirme oldu mu?” sorusuna yanıt veren Tugay, “Karşıyaka ile ilgi bir değerlendirme olmadı. Ben Büyükşehir Başkan Aday Adayı oldum onunla ilgili konuyu konuşmamız gerekiyor. Karşıyaka ile ilgili her türlü takdir genel başkanımıza ve genel merkezimize aittir. Bana sorulan soru olursa tabii ki cevap veririm” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 bostanlı halkı
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:53
Karşıyaka da çok başarılıydın da sıra büyükşehire geldi..sana tek bir oy bile yok..mahvettin Karşıyaka yı
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:51
dış ilçelere aktarma isteyen de her haberin altında. Kardeşim bunun CHP'nin hizmet anlayışıyla alakası yok, dünyanın neresinde dışa gidenle, şehir içindeki aynı ücreti verir. Köydeki ev kirasiyla şehir merkezinde kiralara aynı mı? biraz mantıklı şeyler yazın.
 gerçek yorumcu
 11 Aralık 2023 Pazartesi 21:48
ahmet dikkat et de sen yargılanmayasın. kırk yılda bir temiz başkan gördünüz. buldunuz bunadınız. kendinize gelin. böyle bir adam gelmişken şükredin.
 KSK
 11 Aralık 2023 Pazartesi 21:36
Şantiye ve Belediye bınasına sandık koysunlar bunun yüzünden CHP orada kaybeder Kılıçtaroğlu bunun işe yarayacağını anladı üstünü çizdi Gitti nasılsa gıdıyom Özel ci olayım dedı Oda tuttu İnsallah Özgür başkan buna fırsat vermez vay izmirin haline
 ahmet
 11 Aralık 2023 Pazartesi 20:54
batırdı belediyeyi. yargılanacak.
 faysal
 11 Aralık 2023 Pazartesi 20:01
Tek bir şey söyleyeceğim. Sadece İşçi ve Memur çalışana gizli anket yaptırsınlar.
 CHP'nin hizmet anlayışı
 11 Aralık 2023 Pazartesi 19:14
CHP'li İzmir BB'si kamu hizmeti olan toplu ulaşımda ayrımcılık yapıyor. İzmir merkez ilçelerindeki toplu ulaşım araçlarında 120 dk. aktarma hakkı var. İzmir kırsal ilçe otobüslerinde 13.02.2016 tarihinden itibaren aktarma hakkı yok. CHP 'nin İzmir BB Başkanı adayı kim olursa olsun , bu ayrımcı zihniyete oy vermem.
 mehmet yalçın
 11 Aralık 2023 Pazartesi 19:02
desene yandı izmir.karşıyakada çalışanlar maaşlarını uzun süredir taksit taksit alıyorsa,büyükşehirdeki işçi kardeşlerim aman dikkat edin.Maaşlarınız taksit taksit almaya hazır olun.Kemal Bey kalsaydı.Yoktu.sanıyorum Özgür beyd bu grçeği en kısa sürede görecektir.
 Hasan Kaymak
 11 Aralık 2023 Pazartesi 18:47
İzmirli kesinlikle ithal başkan istemiyor izmir li başkan adayların içinde çok değerli partiye güç katacak kişiler var Cemil başkanda bu görevi en iyi yapacaklardan birisidir
 Ahmet
 11 Aralık 2023 Pazartesi 18:34
Kendisini karalamak isteyenler olabilir, yanında olmayanlar olabilir fakat biz karşıyakalılar olarak yanındayız. Her zaman desteklerimiz başkanımızla. Kendisi Karşıyakada yaptığı projelerden çok daha fazlasını büyükşehirde gerçekleştirecek.
Suriyeli gencin intiharının perde arkası… 'Patates hat' mağduriyeti!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 12:53

Suriyeli gencin intiharının perde arkası… 'Patates hat' mağduriyeti!

Önceki gün İzmir’de yaşamına son veren Suriyeli mülteci Ahmet İbrahim’in intiharının ardından pek çok Suriyeliye mağduriyet yaşatan ‘patates hatlar’ olduğu öğrenildi. Haberi olmadan adına açılan hattan ceza alan İbrahim işten çıkarıldı. İbrahim’in suçsuz olduğu ortaya çıksa da ekonomik ve psikolojik bunalım onu intihara sevk etti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Metehan UD / EGEDESONSÖZ - İzmir’de yaşayan Suriyeli mülteci Ahmet İbrahim’in intiharının perde arkasında bir dolandırıcılık mağduriyeti ortaya çıktı.

25 yaşındaki İbrahim, AB tarafından finanse edilen SIHHAT Projesi kapsamında İzmir’deki hastanelerde tercümen olarak çalışırken işten çıkarılmıştı.

İşten çıkarılan İbrahim içine girdiği ekonomik sorunlara psikolojik bunalım da eklenince intihar etmişti. 2 çocuk babası İbrahim’in cenazesi dün defnedildi.

GERİDE BİR NOT BIRAKTI!

İbrahim’in intiharının ardında ise yakın zamanda yaşadığı mağduriyet olduğu öğrenildi. Ailesinin ve yakın arkadaşlarının verdiği bilgilere göre İbrahim’den habersiz bir şekilde adına açılan başka bir hat üzerinden yapılan dolandırıcılık sonucunda İbrahim yargılanmış ve 10 yıl ceza almış.

Ceza aldığı için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, Suriyeli mülteci İbrahim’in kimlik işlemlerini iptal etmiş ve kimliği de iptal edildiği için bu süreçte işten çıkarılmıştı.

SUÇSUZLUĞUNU İSPAT ETTİ AMA…
Ancak İbrahim yerel mahkemenin kararını istinafa taşıyarak, suçsuzluğunu kanıtlamış ve verilen cezayı bozdurmuş. İbrahim kimliğini geri almak için başvursa da içinde bulunduğu bunalımdan çıkamayarak intihar etti.

PATATES HAT
Terör, uyuşturucu, kaçakçılık, dolandırıcılık gibi ağır ceza gerektiren suçlara karışanlar, cep telefonu hattı alırken 'patates hat' olarak isimlendirilen açık hattı tercih ediyor. Daha önce Türkiye  vatandaşların kimlik bilgileri alınan bu 'patates hatlar' bir süredir Suriyeli mültecilere verilen geçici kimlik kartları üzerinden açtırılıyor. Suriyeli mültecilerin telefon hattı açtırırken verdiği geçici kimlik kartlarının bilgileriyle açılan hatlarla suçlular polis takibinden kaçmayı hedefliyor. Bu durum, suçu olmayan Suriyeli mültecilerin savcılık soruşturmaları ve mahkemelerle karşı karşıya kalmalarına neden olabiliyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Gündem yerel seçimler... AK Parti İzmir kampa giriyor!
Politika
11 Aralık 2023 Pazartesi 11:04

Gündem yerel seçimler... AK Parti İzmir kampa giriyor!

AK Parti İzmir İl Teşkilatı, İl Başkanı Bilal Saygılı’nın başkanlığında 2 günlük yerel yönetimler kampına girecek. 31 Mart seçimlerinin yol haritasının belirlenmesi beklenen toplantı 16-17 Aralık tarihlerinde Seferihisar’da gerçekleştirilecek.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ – Siyasi partilerde 31 Mart 2024 yerel seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Birçok siyasi partide aday adaylığı süreci başlarken aday adaylıklarını açıklayan isimler saha çalışmalarına bağlamış durumda. Bu kapsamda geçtiğimiz haftalarda aday adaylarını belirlemek için temayül yoklaması gerçekleştiren AK Parti’de İzmir teşkilatı kampa girmeye hazırlanıyor.

GÜNDEM YEREL SEÇİMLER
Yerel seçimler ile ilgili yol haritasının belirlenmesi beklenen ve fikir alışverişinde bulunulacak toplantı Seferihisar’da gerçekleştirilecek. İl Başkanı Bilal Saygılı’nın başkanlığında düzenlenecek toplantıya İl yönetimi, İlçe başkanları, İl ve ilçe başkan yardımcıları bir araya gelecek. Toplantı 16-17 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın ve İzmir Milletvekillerinin de katılım sağlaması bekleniyor.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 GÖZTEPELİ
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:30
İZMİR İÇLER AÇISI ÇÖP ÇUKUR ÇAMUR,,,
 megaköy
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:29
kurtarın izmiri chp den
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 12:11
Yine ithal aday mı olacak? Sürekli belediye eleştirenlerden aday olmaya cesareti olan yok mu?
Yılbaşı öncesi İzmir polisi 'ölüm içkisi' avında!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 14:09

Yılbaşı öncesi İzmir polisi 'ölüm içkisi' avında!

İzmir'de yılbaşı öncesi 59 adrese düzenlenen baskınlarda, 41 bin 300 litre sahte etil alkol ile 976 şişe sahte içki ele geçirildi. 70 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapıldı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi sahte içki üreten ve satan kişilere yönelik çalışma yaptı. Kent genelinde 59 ayrı adrese baskın yapıldı. Aramalarda taklit etiketli 41 bin 300 litre sahte etil alkol, 976 şişe sahte içki, sahte içki yapımında kullanılan malzemeler, gümrük kaçağı sigara ve tütün mamulleri ele geçirildi. 70 şüpheli hakkında adli ve idari işlem yapılırken, operasyon ile 70 milyon TL'lik vergi kaybının önüne geçildiği belirtildi.(DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de anne katilinden 'üç harfli' ifade... Sehpa cinayeti!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 06:42

İzmir'de anne katilinden 'üç harfli' ifade... Sehpa cinayeti!

İzmir'in Bornova ilçesinde, uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen Barış Ç. (23), tartıştığı annesi Fazile Ç.'yi başına sert bir cisimle vurarak öldürdükten sonra bir işyerinde bekçi olarak çalışan babasının yanına giderek cinayeti itiraf etti. Eve gelen babanın ihbarı ile şüpheli Barış Ç., gözaltına alındı. Barış Ç. (23), polisteki ifadesinde; annesinin içerisine giren cini sehpa ile başına vurarak çıkarttığını söyledi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Olay, dün akşam saatlerinde Bornova ilçesi Kemalpaşa Mahallesi 7033 Sokak'taki evde meydana geldi. Çok sayıda suçtan kaydı olan, uyuşturucu madde kullandığı ve psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen Barış Ç., annesi Fazile Ç.'ye sehpa ile saldırdı. Başına sehpa ile defalarca vurulan Fazile Ç., kanlar içerisinde yere yığıldı. Barış Ç., olayın ardından bir iş yerinde bekçi olarak çalışan babası Hasan Ç.'nin (45) yanına gidip, annesini öldürdüğünü söyledi. Oğlu ile eve dönen Hasan Ç., durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

CİNİ SEHPA İLE VURARAK ÇIKARTMIŞ
İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Fazile Ç.'nin hayatını kaybettiği belirlendi. Gözaltına alınan Barış Ç., ifadesinde, annesinin içerisine giren cini sehpa ile başına vurarak çıkarttığını söyledi. Barış Ç.'nin 6 ay önce de evlerinde yangın çıkardığı için gözaltına alındığı, o dönemde polisteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

KIZI DA YANGINDA ÖLMÜŞ
Öte yandan Fazile Ç.'nin 10 yıl önce çalıştığı bir besi çiftliğinde çıkan yangında 3 çocuğundan en büyüğü olan kızının öldüğü belirtildi. Kızının yanmış cesedini kucağına alarak gözyaşı döken Fazile Ç.'nin o günden bu yana da psikolojik sorunlar yaşadığı ileri sürüldü. Fazile Ç.'nin, oğlu Barış Ç. ile sürekli tartışma yaşadığı da öne sürüldü.

TUTUKLANDI
Annesini sehpayla öldüren Barış Ç. emniyetteki işlemin ardından adliyeye sevk edilerek tutuklandı.

(DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Tansel
 11 Aralık 2023 Pazartesi 10:38
Uyuşturucu ile mücadeleye toplum olarak hepimiz destek vermeliyiz, çocuklarımızı, ailelerimizi bu illetten korumak hepimizin görevi. Maalesef bu tür haberleri çok sık duymaya başladık.
 kanaat
 11 Aralık 2023 Pazartesi 09:11
bunlar daha ıyı günler ..aile ne dir ahlak fazilet öncelikli eğitim yok ..
İzmir’de her köşe başındalar… Dikkat zombi çıkabilir!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 09:04

İzmir’de her köşe başındalar… Dikkat zombi çıkabilir!

Son günlerde artan madde bağımlılığı sorunu Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisi hale geldi. İzmir’de özellikle gençler arasında hızla yaygınlaşan madde bağımlılığı sebebiyle özellikle arka mahallelerde büyük dramlar yaşanıyor. Bugün Bornova ilçesinde madde bağımlısı bir genç annesini öldürürken sosyal medya hesaplarında çok sayıda gencin uyuşturucu sebebiyle sokak ortasında düşüp bayıldıkları ve vatandaşlara saldırdıkları görüldü.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Türkiye madde bağımlılığı sorunu ile adeta boğuluyor.

Genç kesimlerde oldukça yaygın olduğu görülen uyuşturucu madde bağımlılığı sebebiyle çok sayıda genç hayatını kaybederken aileler ise perişan durumda…

Madde bağımlılığının en yaygın olduğu kentlerden birisi olan İzmir’de ise tablo oldukça karamsar… Alınan tüm önlemlere rağmen madde bağımlılığının önüne bir türlü geçilemiyor.

Bugün Bornova ilçesinde 23 yaşındaki B.Ç. madde bağımlılığın etkisi ile annesi Fazile Ç.’yi döverek öldürürken yine aynı saatlerde çok sayıda gencin madde etkisiyle sokak ortasında baygınlık geçirdiği ve çevreye saldırdıkları sosyal medya hesaplarında görüldü.

Bayraklı ve Karşıyaka ilçelerinden meydana gelen iki ayrı olayda maddenin etkisiyle kendinden geçen gençlerin kendine geçtiği ve insanlara saldırdıkları görüldü. Şahıslar emniyet birimlerinin olay yerine gelmesi ile kontrol altına alındılar.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 ismail
 11 Aralık 2023 Pazartesi 22:19
bu konuda izmirde tedbır yok sokak ortasında vatandasların gordugu heryerde rahatca satılan uyusturucuları devlet nasıl gormez belediye bu işin neresinden tutar izmir bitmiştir bu sorun senelerdir var daha yenı mı goruyorsunuz sebebi de artan fiyatlar degil 10 sene once de heryerde vardı ve sigara ucuzdu bahane bu
 En büyük Sorun
 11 Aralık 2023 Pazartesi 09:37
Ülkenin şu anda en büyük sorunu met denen uyuşturucu. çok kolay üretilebiliyor ve fiyatı da ucuz. Gençleri bırakın kimi yaşını almış esnaflar dahi kullanıyor. Konuştuğum kişiler, vergiler dolayısıyla artan içki fiyatları ve ekonomik kriz sebebiyle alım güçlerinin düşmesini sebep gösteriyor. bir bakıma doğru, eğer 5 liralık bira 45 lira olursa, sigara 60 lira olursa, insanlar da daha ekonomik olan bu kötü tarafa yöneliyor. sivrisineği öldürmek değil, bataklığı kurutmak gerekiyor.
Mahkemeden Beştepeler davasına ret!
Yerel Yönetimler
11 Aralık 2023 Pazartesi 14:24

Mahkemeden Beştepeler davasına ret!

İzmir 2. İdare Mahkemesi, Beştepeler 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu’nu mahkemeye taşıyan Şehir Plancıları Odasının açtığı davayı reddetti. Süreci değerlendiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Biz planlarımıza güveniyoruz; çünkü planlarımızı halkın yararını azami düzeyde tutarak hazırlıyoruz. Mahkeme kararını vermiştir. Beştepeler yola devam edecek” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir 2. İdare Mahkemesi, Konak Belediyesi’nin kentsel dönüşümde Gültepe’nin ardından ikinci büyük adım olarak hazırladığı Beştepeler planlarını mahkemeye taşıyan Şehir Plancıları Odasının açtığı davanın reddine karar verdi. Mahkeme, Şehir Plancıları Odasının Konak Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesine açtığı davayı reddetti.

Bilirkişi raporunun değerlendirdiği kararda, Beştepeler 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu’nda şehircilik ilkeleri, planlama esasları, imar mevzuatı ve kamu yararı çerçevesinde kabul edilebilir teknik ve nesnel gerekçeler bulunduğu ve dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı sonucuna varıldığı kaydedildi. Kararda Dayıemir, Dolaplıkuyu, İmariye, Selçuk, Aziziye, Tınaztepe, Duatepe, Kocatepe, Çimentepe, 1. Kadriye, 2. Kadriye, Hasan Özdemir, 19 Mayıs ve Zafertepe mahallelerini kapsayan planın üst ölçekli planlara uygun bulunduğu belirtilirken, alanda yaşaması öngörülen nüfusun tolere edilebilir düzeyde artırılmış olduğu da kaydedildi. Kararda imar hakları fazla artırılmadan taban alanı olarak kamusal kullanımlara ayrılan alanların artırılmasına yönelik olarak belirlenmiş olan yaklaşımın planlama ilkelerine aykırı olmadığı da yazıldı. Planların kişi başına düşen donatı alanlarını artırdığı da vurgulandı.

“Planlarımıza güveniyoruz”
Süreci değerlendiren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Belediyesinin uzman ekipleri tarafından hazırlanan Beştepeler 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu’nun hem Konak Belediyesi hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi meclislerinden tüm partilerin oybirliğiyle geçtiğini hatırlatarak, “Şehir Plancıları Odası, Gültepe planlarımızı da mahkemeye taşımıştı ama orada da bizim lehimize bir karar çıkmıştı. Şimdi Beştepeler planlarında da mahkeme bizim lehimize karar vermiş oldu. Bu bizim haklılığımızı, meclislerin doğru kararlar verdiğini gösteriyor. Biz planlarımıza güveniyoruz; çünkü planlarımızı halkın yararını azami düzeyde tutarak hazırlıyoruz. Mahkeme kararını vermiştir. Beştepeler yola devam edecek. Bu planlarla sadece Konak’ın değil, İzmir’in geleceğini planlıyoruz. Planlarımız şehrimizin de çehresini değiştirecek” diye konuştu. Batur, yaptıkları çalışmalarda tüm odalarla uyum içinde çalışmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Bülent Işık
 11 Aralık 2023 Pazartesi 14:59
Planlar ret edilse ne olacak Beştepeler'de hala parselasyon planlarının askıya çıkması bekleniyor.Çay,sigaradan planlara sıra gelmiyor.
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 14:41
Klasik İzmir. İtirazlar, mahkemeler ... Bu şehre yazık oluyor. Bazı yerler Hindistan gibi
Prof. Dr. Kaymakçı, fiyat artışının nedenlerini anlattı: Et lobisi işbaşında!
Ekonomi
11 Aralık 2023 Pazartesi 15:18

Prof. Dr. Kaymakçı, fiyat artışının nedenlerini anlattı: Et lobisi işbaşında!

Hayvan yetiştirme bilimcisi Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı, kırmızı et fiyatlarında yaşanan artışa dikkat çekerek “Üretici ile tüketici arasında aracılar bulunuyor. hayvan yetiştiricileri ile tüketici arasında uzun bir pazarlama kanalı bulunuyor. Bu kanalda ancak yüzde 50’si üreticiye aktarılabiliyor. Bu da her seferinde fiyatların artmasına neden oluyor” dedi. Prof. Dr. Kaymakçı ayrıca küçük ve orta ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi gerektiğini söyledi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Diren ÇELİK/EGEDESONSÖZ- Ulusal Kırmızı Et Konseyi'nin (UKON) verilerine göre; karkas etin kilogram fiyatı 235,15 TL'yi buldu. Kemiksiz karkas et fiyatının kilogramı 392 TL seviyesinde. Ocak ayında 126,87 TL olan bir kilo ette 10 ayda yüzde 85’lik artış görüldü.

Diğer yandan bakanlık tarafından verilen hibe destekleri olsa da artan maliyetler sebebiyle de yetersiz kalıyor.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi adına konuşan Hayvan yetiştirme bilimcisi Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı Kırmızı et fiyatlarındaki artış hakkında Egedesonsöz'e değerlendirmelerde bulundu.“Sığır yetiştiriciliğinde karkas et üretimi için Türkiye’de maliyetler yüksek. Yağışı bol batı ülkelerinde ise ot kendiliğinden bitiyor. O ülkelerde karkas etin maliyeti düşük. Sığır yetiştiriciliğinde meraların az olması dolayısıyla ekstradan yem üretmek zorundayız. Türkiye’de maliyetler bu şekilde yükselince hayvan üreticileri maliyeti kurtarmak isteyecektir” dedi.

MERALAR HARAÇ-MEZAT SATILIYOR
Üretici ile tüketici arasında birçok aracının olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kaymakçı, “hayvan yetiştiricileri ile tüketici arasında uzun bir pazarlama kanalı bulunuyor. Bu kanalda ancak yüzde 50’si üreticiye aktarılabiliyor. Bu da her seferinde fiyatların artmasına neden oluyor. Çözüm ise hayvanların beslenebilmesi için meraların ıslah edilmesi. Son dönemlerde meralar tarım dışı açılıyor veya haraç mezat satılıyor. Hayvanların gereksinimi olan meraların oranı giderek azalıyor. Devletin aracıları çıkararak et ve süt kurumundan doğrudan alım yapması gerekiyor ”ifadelerini kullandı. 

HAYVANCILIK POLİTİKASI DEĞİŞMELİ
Hayvan üreticilerinin sığırcılık yerine koyunculuğa dönmesinin yem maliyetleri açısından uygun olacağını kaydeden Prof. Dr. Kaymakçı, “Meralarımız sığ otlardan oluştuğu için de koyun ve keçi yetiştiriciliğine uygun ancak sığır yetiştiriciliğine uygun değil. Kırmızı et ihtiyacımızın karşılanması için tekrar koyunculuğa dönmesi lazım. Yağış rejimi düzensiz ve meralar seyrek. Geçmişte, Dünya Bankası’nın desteği ile sığırcılığa yönlendirilip koyun üreticiliğinden vazgeçildi ancak sığırcılıkta yeterli ihtiyaç karşılanamadı. Bu yüzden fiyatlar arttı. Dışarıdan canlı hayvan, karkas ya da lop et getiriyoruz. Bu sonsuza kadar devam etmez. Döviz fiyatları da giderek artıyor. Hayvancılık politikasını değiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

MALİYET DESTEĞİ VERİLMELİ
Hayvansal üretimin artması için küçük ve orta ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi gerektiğini aktaran Kaymakçı, “Kısa dönemde küçük ve orta ölçekli aile işletmelerinin desteklenmesi gerekiyor. 20 baş ve altındaki sığır yetiştiricilerinin bazı girdileri 5 yıl süreyle devlet tarafından karşılanması lazım. Su ve elektrik masraflarının karşılanması gerekiyor. Karşılanmadığı için üreticiler de vazgeçiyor. Hayvan sayısı azalıyor.  Bu desteklemeler yapılırsa hayvansal üretim artacak, ithalata ayrılan para da azalacaktır. 2023 yılında dışarıdan ithal edilen canlı hayvan, karkas ya da lop et için neredeyse 1 milyar dolara yakın döviz harcıyoruz. Buraya ayrılan para küçük ve orta ölçekleri işletmelere su ve elektrik desteği olarak verilmeli” dedi.

KOOPERATİFÇİLİK YAYGINLAŞMALI
Hayvan yetiştiricilerinin de ekonomik olarak örgütlenmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakçı, kooperatifçiliğin önemini vurguladı. Kaymakçı konuşmalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Kooperatiflerin de yasal olarak desteklenmesi mezbahaların açılması demektir. Böylelikle üretici ile tüketici arasındaki kanal kısalacaktır. Uzun vadede bunlar yapılırsa tüketici olarak daha düşük ücrete et bulmamız mümkün olabilir”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

CHP'li Çam'dan 'ön seçim' çağrısı: 50 gün bize yeter!
Politika
11 Aralık 2023 Pazartesi 10:03

CHP'li Çam'dan 'ön seçim' çağrısı: 50 gün bize yeter!

CHP İzmir geçmiş dönem Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Musa Çam, YSK takvimine göre önseçimin 11-15 Şubat tarihleri arasında olacağını, seçime kadar 50 günlük sürenin yeterli olacağını, pekala hakim huzurunda önseçimin yapılabileceğini söyledi. Çam, “Önseçim yapılmayacak denseydi, aday adayı olmazdım. Seçmen de önseçim istiyor” açıklamasında bulundu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – CHP İzmir 24, 25 ve 26. Dönem İzmir Milletvekili ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Musa Çam, YSK takvimine göre önseçimin 11-15 Şubat tarihleri arasında yapılması gerektiğini, kalan 50 günlük sürenin de yeterli olduğunu savundu.

SONSÖZ TV’de Gazeteci yazar Muhittin Akbel’in sorularını yanıtlayan Çam, 4-5 dönem milletvekilliği veya belediye başkanlığına karşı olduğunu, bunun 2+1’le sınırlı tutulması gerektiğini söyledi, Hasan Esat Işık’ı örnek gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Büyükşehir’e aday adaylığı başvurusunda bulunan Çam, adayların belirlenmesi hususunda değerlendirmelerde bulundu. Çam, önseçim şartı ve temayül yoklaması hakkında, “Tarihi bir yerel seçimle karşı karşıyayız. Aday belirleme yönteminin usulü, nasıl ve ne şekilde belirleneceğinin açıklanması en baştan açıklanması gerekirdi” dedi.

ÖNSEÇİM YAPILMAYACAK DESELERDİ ADAY OLMAZDIM
Genel Merkezden önseçim yapılamayacağı ile ilgili bir açıklama gelseydi aday olmayacağını belirten Çam, “Hiçbir koşulda büyükşehir belediye başkanı seçiminde önseçim yapmayacağız, temayül yoklaması yapmayacağız, deselerdi ben de, birkaç aday arkadaşım da adaylık başvurusunda bulunmayacaktık. Son ana kadar açıklanmadı. Ne yapalım, ne edelim diye düşündük. Parti Sözcümüz, İzmir Milletvekili Deniz Yücel, 659 seçim bölgesinde nasıl aday yoklaması yapılacağı açıklaması yaptı. Biz başvurmazsak yarın aday yoklaması yapılmazsa biz bunun dışında kalacağız, dedik. Gittik müracaatımızı yaptık. Tüzüğümüzün 5. Maddesi çok açık ve net: Aday yoklaması önseçimle yapılır. Tüm üyelerin katılımıyla hakim denetimiyle yapılır. İzmir’de, 30 ilçede partimizin yaklaşık 170 bin üyesi var. YSK takvimine göre yaklaşık olarak 11-15 Şubat oluyor. 20 gün oradan, 30 gün Mart’tan 50 gün önce adayı belirlemiş oluyorsunuz. 50 gün seçim kampanyasında uzun bir zaman, pekala önseçim yapılabilirdi. Biz 11 Şubat’ta önseçim kanununa göre önseçim yapma olanağımız vardır. Çok müsait. İkinci madde, aday yoklaması. A şıkkı: Daraltılmış şekilde… Partide ilçe kongre delegeleri, il, ilçe yöneticileri, kurultay delegelerinin katıldığı bir aday belirleme yöntemi. Bir de B şıkkı var: Genişletilmiş aday yoklaması. Bir ilçede partinin kongre delegeleri vardır. Örneğin Konak ilçesinde partinin 13 bin üyesi var. Önseçimde 13 bini de oy kullanacak. Daraltılmış şeklinde Konak’ta 420 kongre delegesi var, onlar oy kullanacak. Bu sadece İzmir’i bağlamıyor, 659 seçim noktasını bağlıyor. İlçelere ve illere soracaklar, hangi yoklamayı yapalım, diye. Genişletilmiş mi, daraltılmış mı, merkez mi? Ona göre karar vereceklerdir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ÖRGÜTÜME GÜVENİYORUM
Çam, ‘Temayül yoklamasına sıcak bakıyor musunuz’ sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben örgütüme güveniyorum. Zaman zaman kendi içimizde yaptığımız bu yoklamalarda kendi eksikliklerimizi de görüyoruz. Ben sandığa güveniyorum. Sandık kurulması gerekir. Hakim huzurunda zaten kanuni. Örgüt denetiminde, sandık koyuyoruz ve tüm üyeler oy kullanacaktır. Hem ilçe belediye başkanı hem büyükşehir belediye başkanını hem de meclis üyelerini kendileri seçmiş olacaklar. Bunun dışında parti genel merkezinin kontenjan hakkı var siyasi partiler kanununa göre. Genel merkezde kontenjan hakkında 1,3,5,7,9’u ben kullanacağım diyebilir, partinin ihtiyacına göre bir mali müşavire, bir şehir plancısına, mimara ihtiyaç vardır, ona göre serpiştirilir.”

ÖRGÜTÜMÜZE, TALEPLERİ YUKARIYA BİLDİRİN, DİYORUZ
Parti üyelerinin önseçim ile ilgili düşünceleri sorusuna Çam şu şekilde yanıt verdi:

“Gittiğimiz her yerde parti üyesi arkadaşlarımız ve seçmen, sadece seçimden seçime giderek partinin altına mühür basıyoruz; biz sadece siyasi partilere oy veriyoruz; aday belirlemelerini Ankara belirliyor; bunun olmaması gerekiyor, diyor. Esnaf ve kahvehanelerdeki vatandaşlar bizim kendimiz seçmemiz gerekiyor, diyor. Bunun yukarıya yansıması gerekiyor. İl ve ilçe örgütlerimize söyledik bu talepleri, yukarıya bildirin; bu sadece bizim talebimiz değil, dedik.”

BU BİR DEMOKRASİ YARIŞIDIR
Çam, aday adayı olmasında etken konunun ne olduğuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Uzun yıllar, 1973-1983 yılları arasında uzun bir belediyecilik dönemim var. 1989-1992 arasında Konak Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. Bu seçimde de Tunç Soyer de iki dönem Seferihisar’da, bir dönem de Büyükşehir’de çalıştı.  Çok çalıştık, elimizden geleni yaptık. Tunç Bey kötü yönetiyor diye bir şey yok. Öyle bir şey olursa zaten parti örgütümüze söylüyoruz, söyleriz. Bu bir demokrasi yarışıdır. Sadece benim için değil, yaklaşık 10 aday adayı arkadaşım var. Hepimiz demokratik hakkımızı kullanıyoruz. Aday belirlemede, parti içi demokrasinin çalıştırılması gerekiyor. Biz kimsenin milletvekili, belediye başkanı olmasına karşı değiliz. Bunun bir usulünün, bir adabının olması gerekiyor.  5-6-7 dönem atanan milletvekili arkadaşlarımız var. Karşı değiliz ama her dönem atamayı doğru bulmuyorum. Artık belediye başkanı, milletvekili olacak arkadaşlarımız seçmenin kantarına çıkmalı. Nasıl öğrencilik döneminde karne alıyoruz, bizim de karnemizin olması gerekiyor. Seçmen ve parti not verecek. Diyecek ki ‘Ya Musa Çam, milletvekilliği yaptın ama beni bir kere görmedin, köyüme gelmedin, hadi şimdi evine’ diyecek. Başarılı bir dönem geçirdiysem ‘sınıfı geçtin’ diyecekler. İzmir’in nasıl yönetildiğini ölçecek değiliz.”

İKİ KEZ KONTENJANDAN MİLLETVEKİLİ OLMAK ADALETSİZLİKTİR
Sürekli atamanın doğru olmadığını belirten Çam, milletvekilliği ve belediye başkanlığının kaç dönem olması gerektiğini şu sözlerle değerlendirdi:

“Parti içinde demokrasi varsa, önseçim, seçme ve seçilme hakkı varsa, bir kişinin sandıkta karşılığı varsa, milletvekilliği ve belediye başkanlığında bu maksimum 3 dönemdir; yani 2+1’dir. Karşılığı yoksa, sürekli atama varsa, öyle şey olmaz. Bir örnek vermek isterim. Hasan Esat Işık, en saygın diplomatlardan biri, 1973 yılında Dışişleri Bakanlığından emekli olur ve CHP’ye gelir milletvekilliği adaylığı başvurusunda bulunur. Dönemin Genel Başkanı Bülent Ecevit, Işık’ı Bursa’dan ikinci sıraya koyar ve Işık seçilir. Seçildikten sonra MSP ile bir koalisyon kurulur, O hükümette Milli Savunma Bakanı olur. Başarıyla görevini yapar, koalisyon yıkılır parlamenter olarak görevine devam eder. 1977 seçimlerinde bir önseçim vardır. Işık, Bülent Bey’e çıkar ve ‘Bursa’da önseçime gireceğim’ der. Ecevit, ‘Siz diplomatsınız, parti işlerinden anlamazsınız. Sıkıntı çekersiniz benim de size ihtiyacım var. Sizi tekrar bakan yapacağım’ der. Işık, ‘Efendim çok teşekkür ederim, milletvekili yaptınız, iki kez üst üste kontenjandan milletvekili olmak adaletsizliktir. Müsaadenizle ben önseçime gireceğim’ diye ısrar eder. Ecevit, ‘Peki takdir sizin’ der. Işık önseçime girer. Ecevit, Bursa İl Başkanını arar ve ‘Işık’ı sizlere emanet ediyorum’ der. Işık, önseçimde Bursa’dan birinci olur ve seçilir, tekrar 11 illerden koalisyon kuruldu, tek başımıza iktidar olamamıştık. O hükümete tekrar milli savunma bakanı oldu. Zarafet ve nezaket budur. Dolayısıyla bu örnekle bizim gibi siyasetçilerin de haksızlık yapmaması gerekir. Diğer arkadaşlarımıza adaletsizlik oluyor. Hasan Esat Işık hepimize örnek olmalıdır.”

NEDEN HEP MAÇ KAYBEDİYORUZ?
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, örgüt denetiminde yapılacak temayül yoklamasının hakim huzurunda yapılan gibi kabul göreceği, değerlendirileceği yönündeki açıklaması hatırlatılan Çam, “Bu konuda bir endişeniz, kafanızda soru işareti var mı?” sorusuna, “Kesinlikle yok. Çünkü  Genel Başkan’ın her söylediği bağlayıcıdır. Kendi denetiminde yaptığın bir aday yoklamasının sonuçlarına uymazsan sen tartışılır duruma gelirsin” dedi.

Çam, değişimle ilgili düşüncelerini ve Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili değerlendirmesini şu sözlerle ifade etti:

“Değişimden yanaydım. Kurultay’da da konuşma yaptım. 2010 yılında Kemal Kılıçdaroğlu seçildi. 2023 yılına kadar 12 yıl üzerine düşen görevi yerine getirdi. Eksiksiz ve en iyi bir şekilde enerji sarf ederek yerine getirdi. 13 yıllık genel başkanlık siyasette çok uzun bir süre. Sahada yaptığım çalışmada gittiğim bütün köylerde bu seçim, partilerimizi ve vatandaşlarımızı çok üzdü. Hem Cumhuriyet’in 100. Yılı hem CHP’nin 100. Yılıydı. Gerçekten yüzyılın seçimiydi. Hem Altılı Masa dahil olmak üzere seçmende bu değişim olacak dendi fakat seçimi kaybettik. Özeleştiriyi partimizde yeteri kadar tartışamadık ama bunun çarelerini arayacağız. Seçmenin söylediği şu: Biz neden iktidar olamıyoruz? Biz hem maç kaybediyoruz ne zaman şampiyon olacağız? Bir takım sürekli maç kaybederse, şampiyon olamazsa, bir süre sonra o takımın taraftarı alkış yapmaz, tribüne gitmez. Gittiğim her yerde seçmen, biz önümüzdeki seçime gitmeyeceğiz, oy kullanmayacağız diyorlardı. Değişimin olması gerekiyordu. Örgütümüzün buna kulak vermesi gerekiyordu. Seçmenin taleplerine ve ihtiyaçlarına kulak vermeden siyaset yaparsanız sınıfta kalırsınız. Kurultay delegeleri buna kulak verdi ve değişime imza attı. Keşke Kemal Bey böyle gitmeseydi. İkinci tur seçim sonuçları açıklandıktan sonra bir açıklama yaptı. Benim onayladığım bir konuşma değildi. O gün çıkıp herkese teşekkür etmeliydi. Belki 2024 Nisan’ında yapabilirdi, Kurultayı. Üzerime düşen görevleri yerine getirdim, şimdi veda zamanı diyebilirdi. Türkiye çok önemli bir yerel seçimle karşı karşıyadır. İzninizle, partide kargaşa olmaması açısından nisan ayında yapılacak kurultay’da veda ediyorum diyebilirdi. Dedirtmediler bunu. Kurultay’da birinci tur sonuçları belli olduktan sonra çekilmeyi düşünüyor Kılıçdaroğlu. Bazı arkadaşlarımız gitme demiş. Kemal bey gidince etrafındaki kadro gidecek diye o telaşın olduğunu görüyoruz. Kemal Bey çekilecekken onların söyledikleri doğrultusunda ikinci tura katıldı. Psikolojidir bu. Seçmen her zaman kazanana oynar. İkinci turda fark arttı. Keşke böyle gitmeseydi.”

DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR
Çam, çok fazla aday adayı başvurusunu da değerlendirdi:

“İnsanlar siyaset yapıyor, emek veriyorlar. Bunun karşılığında bir yere gelmek istiyorlar. Partide değişimin olmasıyla birlikte bir rüzgar da esiyor. Seçimden sonra yaptığım ilçe turlarında görüyorum ki, seçmenin oy kullanmayacağız dediği yerlerde şimdi inanılmaz bir coşku var. Seçmendeki moral bozukluğu gitmiş. Bu rüzgarla birlikte parti başarılı olacak. Önemli sıçramalar yapacak. Aday olmayı düşünen siyasetçi arkadaşlarımızın da bu rüzgardan etkilendiğini görüyoruz. Şansını aday adayı olarak denemek istiyor. Ben bu işi daha doğru yapabilirim duygusuyla yola çıkıyor. Partide esen bu rüzgardan dolayı insanlar seçme ve seçilme hakkını kullanıyor.”

KÖYLERİ YOK EDERSENİZ AÇ KALIRSINIZ
Projelerini, aday olması durumunda açıklayacağının altını çizen Musa Çam, İzmir’in ihtiyaçlarına yönelik çalışacağını belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

“İzmir Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir. Yaklaşık 30 ilçesi 1290 mahalle ve köyü var. Köyler kalktı mahalleler geldi ama benim için köyler, hala köydür. Oraları köy olmaktan çıkartırsak insanlar üretimden kopacak. Zaten ekonomi sıkıntılı durumdadır. Kınık, Bergama, Çeşme’den tutun, Selçuk, Menderes’e kadar üretim yapan insanlar var. Köyleri yok ederseniz aç kalırsınız. Dolayısıyla mahalle ve köyleri çok yakından tanıyan biriyim. Nerede ne eksik var, yıllardır doğma büyüme İzmirli olarak 50 yıldır biliyorum. Gerek seçim bölgemden, gerek ikinci bölgelerde Küçük Menderes olmak üzere, her yeri karış karış geziyorum. İzmir’in bütün mahallelerinin problemlerini biliyorum çözüm yollarını da arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Bu kentin altyapısını, üst yapısını, sanayisini, ekonomisini ve gelişmesi açısından elimizden gelen bütün çaba ve katkıyı sağlamaya hazırız.”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Nilgün
 11 Aralık 2023 Pazartesi 21:27
Musa abim ön seçim olmayacağı belli, neden hala önseçim diye tutturup ortalığı karıştırırsın anlamıyorum. 2019’da önseçim mi oldu da bu kadar belediye kazanıldı, demek ki ön seçim olmadan da pek tabii seçim kazanılıyormuş ! Kaldı ki siz de önseçim olmadan vekilliği kabul ettiniz. Bir tane gencin elinden tutup yetiştirdiniz mi, önünü açtınız mı, bence enerjinizi bu yönde harcayın derim.
 MUSA ÇAM
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:38
MUSA ÇAM KAZANIR
 Alen doğu gencer
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:31
Ön seçim neden yapılsın ? halk neden paraya bakan delegelerin seçtiği adama oy vermek zorunda kalsın ? Sokağa çıkıp her ilçede anketini yaparsın . halk kimi istiyorsa onu aday gösterirsin. bu iş böyle olur. genel seçimde halkın istemediği Kılıçdaroğlu aday oldu sonucunuda gördük. e şimdi gelmiş delege seçimi ile aday dayatmaya çalışıyorsunuz.
 Erdal
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:25
Musa ÇAM VEKİLLİĞİNDE KİME FAYDAN OLDU. İŞ BULABİLDİĞİN KİŞİ OLDUMU, MADDİ DURUMU KÖTÜ KİME YARDIM ETTİN.SADECE CEBİNİ DOLDURDUN , EMEKLİLİĞİ HAK ETTİ. GEÇ BUNLARI SANADA YETER 70 YAŞINA GELDİN.BU NASIL BİR HIRSTIR BÖYLE HEP BİR YERLERE ADAY OLUYUM HIRSI. BENCE ARTIK ÖRGÜTÜN GÖNLÜNDE YOKSUN. ÇÜNKÜ KİMSEYE FAYDAN OLMADI.
 Ha ha ha ...
 11 Aralık 2023 Pazartesi 15:58
Okey oynayanlar bayağı bir ilgi göstermiş
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 14:59
DİSK'te Şube Yöneticiliği, Ege Bölge Temsilciliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulunan Musa ÇAM'a İzmir belediyelerinde çok yüksek sayıda üyesi bulunan DİSK destek veriyor mu? acaba
 Doğrular
 11 Aralık 2023 Pazartesi 12:23
BUNLAR ÖN SEÇİM FALAN ASLA YAPMAZLAR MUSA ABİM! SİZ MV İKEN ÖN SEÇİM OLDU İZMİR'DE SANDIKTAN BİRİNCİ SİZ ÇIKTINIZ DİĞERLERİNE TUR BİNDİRDİNİZ! NE OLDU, NE YAPTILAR SİZİ TEKRAR YİNE MV ADAYI GÖSTERMEDİLER!! ŞİMDİ SORUYORUM NEREDE DEMOKRASİ,NEREDE HAK,HUKUK,ADALET!! MADEM Kİ ÖNSEÇİM YAPILIYOR, NEDEN ÖN SEÇİMDEN BİLEĞİNİN HAKKI İLE ÇIKAN KİŞİYİ (SİZİ) MV ADAYI GÖSTERİLMİYOR?? ÖN SEÇİM YAPARLARSA SİZİN ÇIKACAĞINIZI BİLDİKLERİ İÇİN ASLA BÖYLE BİR ŞEY YAPMAZLAR!! BUNLARIN DEĞİŞİM SÖZÜ AĞIZLARINDA VE ŞOVLARINDA!! AMA İZMİRLİLER NİHAYET UYKUDAN UYANDI VE TIPIŞ TIPIŞ OY VERME DEVRİ BU YEREL SEÇİMLERDE OLMAYACAK... AKP MAHMUT ÖZGENER BEYİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYOR, İYİ PARTİ VE HEDEP DE KENDİ ADAYLARINI ÇIKARIYOR YANİ İZMİR BU SEÇİMDE ASLA ÇANTADA KEKLİK DEĞIL.. BU BÖYLE BİLİNSİN!
 Başka türlü birşey...
 11 Aralık 2023 Pazartesi 12:19
H.Esat Işık diplomat.bakan vs..Siz ne yaptınız 25senedir.Birbirinizi yemekten başka.Yaş 70 iş bitmiş.by by hepinizz..Geliyor,gelmekte olannn..
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 12:06
Mevcut başkan varken 9 adayın daha çıkması genel merkezin yetersiz olmasından kaynaklanıyor. KK olsaydı bu tablo olmazdı. İzmir'deki bölünmüşlük AKP'ye yarar.
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 10:52
Belli ki özgür özel de kendi adamım dediği, değişimci cemil i getirecek.
Bakkalın sır dolu ölümü!
Ege
11 Aralık 2023 Pazartesi 15:26

Bakkalın sır dolu ölümü!

Uşak'ın Eşme ilçesinde iş yerinde bıçakla yaralanmış halde bulunan bakkal yaşamını yitirdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İstasyon Mahallesi Adil Turan Caddesi'ndeki bakkala alışveriş için girenler, dükkanı işleten Rıdvan Sosa'nın (38) yaralı halde yerde yattığını gördü.

Bıçakla yaralandığı belirlenen Sosa, ambulansla kaldırıldığı Eşme Devlet Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Polis ekipleri, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. (AA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sünger Kent İzmir'in dört bir yanında!
Yerel Yönetimler
11 Aralık 2023 Pazartesi 11:32

Sünger Kent İzmir'in dört bir yanında!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca’nın iki ayrı bölgesinde yağmur suyunu toplayarak, su baskınlarının önüne geçmeyi hedefleyen Sünger Kent İzmir projesini devreye aldı. Başkan Tunç Soyer, Atatürk Mahallesi’nde günde 470 ton yağmur suyunun toplanmasını sağlayan çalışmalar ile Bahçekapı Parkı’nda saatte yaklaşık 54 ton suyun yer altına sızdırılabildiği taşkın drenaj kuyularını yerinde inceledi. Başkan Soyer “Şehrimizi tam bir Sünger Kent haline getirene kadar çalışmalarımız sürecek” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kuraklıkla mücadele vizyonuyla şekillenen ve yağmur suyu hasadı çalışmalarını genişleten Sünger Kent İzmir projesi farklı uygulamalarla sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca’nın Atatürk Mahallesi ile Bahçekapı Parkı’nda devreye alınan Sünger Kent İzmir çalışmalarını yerinde inceledi. Atatürk Mahallesi’nde uygulanan yeşil altyapı teknikleriyle günde 470 ton yağmur suyunun toplanması sağlanıyor. Bahçekapı Parkı da açılan taşkın drenaj kuyularıyla Türkiye’nin ilk taşkın parkına dönüştürüldü. Bu sayede saatte yaklaşık 54 ton su yer altına sızdırılabiliyor.
Başkan Tunç Soyer, aşırı yağıştan kaynaklanan su baskınlarının önüne geçmeyi hedefleyen, aynı zamanda yağmur suyunu toplayarak su tasarrufu sağlamayı amaçlayan projenin önemine değinerek “Sünger Kent uygulamalarını şehrin her yerine yaymaya başladık. Hem metropolde, hem kırsalda, her yerde yağmur suyunu toplayacak mekanizmalar, yeni yaratıcı çözümler üretiyoruz. Alim Murathan hocam ve çalışma arkadaşları, kurduğumuz yeni ekip, Türkiye’ye model olacak, Türkiye’ye örnek olacak yepyeni uygulamalar ortaya koyuyorlar. İZSU Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışmalar yürütülüyor” dedi.
 
“Yeraltı kaynakları da beslenecek”
Bahçekapı Parkı’nın düşük bir kotta bulunduğunu ve çevreye düşen yağmur suyunun, bu alanda toplandığını belirten Başkan Tunç Soyer, “Buca’nın en çanak noktalarından biri burası. Çevrede düşen yağmur suyu burada toplanıyor. Ve hep su altında kalan bir bölgeydi. Projeyle, suyu yeraltına taşıyacak bir mekanizma kuruldu. Bu yeraltı su kaynaklarının da güçlü şekilde beslenmesi anlamına geliyor. Devam edeceğiz. Şehrimizi tam bir Sünger Kent haline getirene kadar çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
 
Günde 470 ton yağmur suyu toplanacak
Buca Atatürk Mahallesi’nde cadde ve sokaklara düşen yağmur sularını tutmak ve su baskınlarını önlemek amacıyla mevcut altyapı sistemi ile entegre çalışan yeşil altyapı teknikleri uygulandı. Toplam 580 metrekare büyüklüğündeki alanda gerçekleştirilen kesik bordür, yağmursuyu sızdırma hendeği ve taşkın drenaj kuyusu teknikleri ile günde 470 ton yağmur suyunun toplanması, temizlenmesi ve doğrudan yeraltına sızdırılması sağlanıyor. Bu proje ile bölgedeki su baskınlarının, yeni altyapı tesislerine ve mevcut altyapı tesislerinin yeniden inşa edilmesine gerek duyulmadan yeşil altyapı teknikleri ile önlenmesi hedefleniyor.
 
Buca’da taşkın park oluşturuldu
Buca’nın 1025. sokak paralelinde bulunan ve çevresine kıyasla düşük kotta kalan Bahçekapı Parkı’na komşu sokak ve yollara düşen sular, mevcut kanalizasyon sistemi bağlantıları kesilerek park alanına yönlendirildi. Böylece bu alan Türkiye’nin ilk taşkın parkına dönüştürülmüş oldu. Park sonunda açılan üç adet taşkın drenaj kuyusu ile saatte yaklaşık 54 ton su yer altına sızdırılabiliyor. Proje ile park çevresinde akışa geçen yağış sularının park alanına yönlendirilerek burada tutulması, daha düşük kottaki yerleşimlerde su baskınlarının engellenmesi ve parkların yağmur suyu yönetimindeki ek fonksiyonlarının ön plana çıkarılması amaçlanıyor.
 
Sünger Kent İzmir projesi ile kentin dört bir yanında pek çok yeni uygulama
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Su Yönetimi Mümkün” vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen Sünger Kent İzmir projesi sürüyor. Projeyle yağmur suyu hasadına yönelik bir teşvik sistemi uygulanarak 5 bin binaya 5 bin yağmur suyu deposu dağıtımı ile İzmir’e 10 bin yağmur bahçesi kampanyası yürütülüyor. Otobüs durakları yağmur suyu hasadı ile doğa dostu yeşil duraklara dönüştürülüyor. Mezarlık alanlarında da yağmur suyu hasadı ile yeşil bir dönüşüm yapılıyor.

Kentin asfalt ve betonla kaplı geçirimsiz yollarını, otoparklarını ve benzeri yüzey alanlarını, su baskınlarını önlemek amacıyla geçirimli alanlara dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, bu alanlara düşen yağmur sularını park ve refüjlere yönlendirerek su baskınlarını önlüyor, su döngüsü ile yeşil dönüşümleri gerçekleştiriyor.

Sünger Kent projesinin kırsal ayağını oluşturan Küçük Menderes Ovası Yağmur Suyu Hasadı çalışmaları da son hızıyla sürüyor. Projeyle, Küçük Menderes Havzası’nda yeraltı sularını yeniden doldurmak için şarj-besleme kuyuları, sızdırma sarnıçları ve sızdırma göletleri kurarak yağmur suyu hasadı yapılıyor. Bu amaçla Ödemiş’te 60 bin metreküp suyu, yani 24 olimpik havuzun biriktirebileceği suyu, yeraltında depolayacak Türkiye’nin ilk biyolojik sızdırma göleti yapıldı.  Göl alanına tarımsal alanlardan gelen sular, tarım ilaçlarındaki zararlı kimyasallardan biyo-filtrelenme ile temizlenerek akifer sistemine veriliyor. Bu yönüyle de Türkiye'nin ilk biyolojik sızdırma göleti özelliğini taşıyor.

Projeyle İzmir’in 5 yıl içerisinde sünger bir kent olarak inşa edilmesi ve kentsel alanda yağmur suyu akışının beş yıl içerisinde yüzde 70 oranında azaltılması planlanıyor
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 can can
 11 Aralık 2023 Pazartesi 16:57
ibb'nin 53 bin çalışanından üç beşi sanırım bu işle görevlendirilmiş, yani sosyal medya takipçiliği. kolay gelsin, bol kazançlar dilerim.
 cevdet bey
 11 Aralık 2023 Pazartesi 16:21
sn soyer, narlıdere sahilevlerindeki ibb'ye ait arsa tenis kulübü yapsın diye birine tahsis edildi mi? billboardlarda izmirinn en büyük tenis kulübü açılışı diye duyuru yaptınız. narlıdere bld bşk. yap işlet devret modeli dedi. kim yapacak? bu yapıp işletecek kişi bir şirkette ceo iken bazı (!) nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kalmış. neden ibb ya da diğer bld kendi imkanlarıyla yapmıyor da belediye sağlık ve eğitim arazisi birilerine tahsis ediliyor?
 soyer devam etmelidir
 11 Aralık 2023 Pazartesi 16:13
Soyer başarısız gitsin diyenlere soruyorum, şu dönem hangi belediye başkanı ne yapmış, Ankara, Aydın çok mu başarılı örneğin, neye göre kim karar verdi hangi kritere göre başarı ölçüldü. Şu dönem belki son 30 yılın en kötü dönemiydi, önce pandemi vurdu, depremler, ekonomik krüz düşünün mazot altı ayda 2 katına çıktı. Akp gibi kötü bir yönetimde. Peki soyer gidecek kim gelecek. Hakkında bir sürü şaibe olan akp li müteahhitlerin yakın dostu Buğra gökçe mi, maaş ödeyemeyen huzurevi için satış yetkisi alan karşıyaka başkanı cemil tugay mı, yoksa yaşı yetmişe gelmiş emekli vekiller mi. Olgun Atilla ayrı tutuyorum ama o da bu koltuğa yeterli mi tartışılır. Sonuçta soyer e alternatifte yok.
 SOKAK
 11 Aralık 2023 Pazartesi 16:06
"Türkiye’nin boşa harcanacak 1 damla dahi suyu yoktur. Hele hele su kaynaklarımızı kirletmek, ihanete eşdeğerdir" İmza Cumhurbaşkanı Sayın ERDOĞAN. Çok doğru bir tespit ve de aynen katılıyorum. Zaten İzmir'de de Sayın Tunç SOYER ilk günden beri bunu diyor ve icraatları ile de bunu sağlamaya çalışıyor. NOKTA
 bakar kör olmak
 11 Aralık 2023 Pazartesi 14:35
Sivrisinek diyen arkadaşın belli ki okuduğunu anlama kapasitesi yok, sürekli bu yorumu atıp duruyor.
 ksk li
 11 Aralık 2023 Pazartesi 13:55
Aday adayları Soyer in kalitesinin yakınından geçemiyor. Örnek Karşıyaka başkanı, kendisinin hiç bir icraatı ve biten projesi yok, maaş dahi ödeyemedi, Soyer devam etmelidir, bir sonraki dönem ustalık dönemi olacak ve izmiri ileri taşıyacaktır.
 SİVRİSİNEK KENT
 11 Aralık 2023 Pazartesi 13:27
YAKINDA SİVRİSİNEK KENT OLUR ÇIKARIZ VIZILTILAR ŞİMDİDEN DUYULUYOR KULAKLARIMIZDA KIŞ GELDİ HALA SİVRİSİNEKLER YOK OLMADI BİRDE BU YERLERDE SULARI BİRİKTİRİP DAHA FAZLA ÇOĞALMALARINI SAĞLAYACAKLAR FARKINDA MI DEĞİLLER YOKSA UMURSAMIYORLAR MI BU SİNEKLER İÇİNDE ÖNLEM ALIYORLAR MI ACABA MERAK EDİYORUM.
 
 11 Aralık 2023 Pazartesi 12:02
Her Soyer haberinin altında sürekli boş yapanlar var.
 izmirli
 11 Aralık 2023 Pazartesi 11:53
Tunç soyer vizyon sahibi bir başkan maalesef değeri bilinmiyor. Kendisini eleştirenler ileride kuraklık olursa kendisinin ne kadar ileri görüşlü olduğunu görecekler. Buca metrosu, Yeşildere expo gibi vizyon gerektiren projeleri Tunç Soyer başlatmıştır. Kendisi 5 sene daha görev yapmalı ve projelerini tamamlamalıdır. Çok şansız 5 sene geçirdik, pandemi, depremler, ekonomik kriz vardı, 5 sene daha kendisine fırsat verilmelidir.
 Feyzullah
 11 Aralık 2023 Pazartesi 11:42
Her yağmurdan sonra İzmir göle dönüyor ne gerek var Sünger Kente
İzmir’in 4 mahallesinde 4 gündür su yok!
Güncel
11 Aralık 2023 Pazartesi 14:03

İzmir’in 4 mahallesinde 4 gündür su yok!

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinin bazı mahallelerinde dört gündür yaşanan su kesintisinden dolayı vatandaşlar zor durumda kaldı. Belediye ekipleri su ihtiyacını karşılamak için tankerlerle mahalleye su götürürken arızanın pompa hattında meydana geldiği kaydedildi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – Kemalpaşa ilçesinin 4 mahallesinde yaşanan su kesintileri nedeniyle vatandaşlar zor günler yaşıyor.

Ulucak-Mustafa Kemal Atatürk, Ulucak-İstiklal, Kuyucak ve Damlacık mahallelerinde su kesintisinin pompa hattında meydana gelen arıza sebebiyle oluştuğu belirtildi.

Belediye ekipleri ise mahallede su ihtiyacının karşılaması için tankerleri devreye soktu. Vatandaşlar elerindeki su bidonları ile tankerden su almaya çalıştığı görüldü.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İSTİFAAAAAAAAAAA
 11 Aralık 2023 Pazartesi 17:39
TÜRKİYENİN EN PAHALI SUYUNU İZMİRİ ÖDÜYOR ADA KESİK.....
Sayfa başına gitSayfa başına git