Ege'de Sonsöz
Başkan Kılıç iftar yemeğinde konuştu... Adnan Kahveci Caddesi yarın açılıyor!
Yerel Yönetimler
1 Nisan 2023 Cumartesi 20:31

Başkan Kılıç iftar yemeğinde konuştu... Adnan Kahveci Caddesi yarın açılıyor!

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç belediyenin eski Buca Cezaevi alanında verdiği iftar yemeğinde konuştu. Kılıç, Adnan Kahveci Caddesi'nin yarından itibaren kesintisiz ulaşımda olacağının müjdesini verdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – Tartışmalara neden olan Buca Cezaevi’nin kaldırılmasının ardından ortasından geçen yol olan Adnan Kahveci Caddesi birleştirildi. Caddenin açılış töreni Buca Belediyesi’nin iftar Buca Cezaevi alanında gerçekleştirdiği iftar töreninde yapıldı.

‘BU YOL BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİYDİ’
İftar töreninde konuşma yapan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, metro inşaatı bitene kadar caddenin trafiği rahatlatacağını söyleyerek, “2019 yılı genel seçimde aday olduk ve ilk kullandığım kelime Buca Cezaevi’ni kaldıracağız, Bucamızın ana arteli olan Adnan Kahveci Caddesi’ni kesintisiz ulaşıma açacağız dedik ve nihayet bugün bunu başardık tekrardan Bucamıza hayırlı olsun. İnşallah Bucamız’ın trafiğine bir katkısı olur. En azından bir Buca Metrosu başlayacak. Buca Metrosu başladığında en azından 5-6 yıl burada Buca Metrosu’nun yapım sürecinde bir zorluk yaşayacağız. Bu yol bizim için çok önemliydi nihayet bu kutsal günde bu yolu trafiğe açtık. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

‘BUCAKUT EKİBİMİZİ KUTLUYORUM’
Başkan Kılıç konuşmasının devamında Kahramanmaraş merkezi yaşanan depremin ardından bölgeye giden BUCAKUT ekibinin ve belediyenin yaptıklarından bahsederek, “Aslında bu mutlulukla beraber bizde bu mutluluk biraz buruk bir mutluluk bizde. Biliyorsunuz deprem felaketin yaşadık. Anadolu fay hatlarının, özellikle 3 tane plakanın kesiştiği bir noktada bulunuyor Anadolu coğrafyası. Sürekli depremlerin olduğu bir coğrafya burası. Burada yine hiç beklemediğimiz bir anda sabaha karşı 11 ilimizde çok büyük bir deprem meydana geldi. Buca’da da 3-4 ay önce yaşamıştık, hala daha yaşıyoruz. Daha evvelsi gün yine küçük depremler yaşadık. Bu deprem çok büyük bir depremdi. Ardına yine bir deprem meydana geldi. BUCAKUT ekibi kurduk. Bu ekip şu anda tüm Türkiye’de AFAD ile akredite olan birkaç belediyeden bir tanesi. Bu ekip bu depremde 11 ilde gerçekten oradaki hemşehrilerimize sonuna kadar elinden ne geliyorsa yaptı biz de belediye olarak elimizden gelen tüm yardımları sonuna kadar yaptık. Siz de burada boş durmadınız, burada yapmış olduğumuz afet yardım toplama merkezinde siz Bucalı hemşehrilerimizin toplamış olduğu yardımları oradaki vatandaşlarımıza ulaştırdık. Buradan BUCAKUT ekibini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

‘BUCA DEPREME DAYANIKLILIK KONUSUNDA İYİ DURUMDA DEĞİL’
Başkan Kılıç, Buca’nın konut stoku hakkında bilgi verdi. Buca’nın konut stoku bakımından depreme karşı dayanıklı olmadığını belirten Kılıç, “Göreve geldik ve burası çok zorlu bir ilçe. Nüfusu her ne kadar resmi olarak 550 binlerde olsa da fiiliyatta 800 binlere ulaşan, belki de gündüz nüfusu milyona ulaşan bir coğrafyada yaşıyoruz. Plansız büyümüş bir kent. 1960’lı yıllarda 40 binlik bir nüfus şu anda milyonlara ulaşmış durumda. Altyapısı çok zayıf, konut stoku deprem dayanıklılık konusunda iyi durumda değil. Bunun için kentsel dönüşümden ziyade kentin yeniden planlarının yapılması için çalıştık. Biz Buca’nın 3’te 2’sinin planlarını bitirdik ve büyükşehir meclisimize sunduk. Gelecek 20 yıllık süreçte geniş bulvarları ve caddeleri olan, bol otoparka sahip, bol yeşil olanı olan, insanların rahatça yaşabildiği bir Buca’da yaşamış olacağız. Bucamız için yapılmış son 50 yıldaki en iyi proje diyebilirim. Buca’nın tamamına yakınının planları bitti. Bu saatten sonra bu dönüşüm kendiliğinden gerçekleşmeye başlayacak” diyerek belediyenin aldığı önlemlerden bahsetti.

‘İZMİR’İN EN BÜYÜK BÜTÇESİNE SAHİP İLÇESİYİZ’
Belediye olarak yaptıkları projelere değinen Başkan Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

Birçok önemli projeye imza attık. 200 milyonluk bütçemizi 8 katına çıkardık. 1 milyar 550 milyonluk bütçe ile daha önce İzmir’deki sıralamada altıncı sırada olan Buca şu anda İzmir’in en büyük bütçesine sahip ilçesi haline geldi. Artık Buca Belediyesi kendi mali disiplinini sağlamış, kendi kaynaklarını bulan örnek olabilecek bir noktaya doğru evrilmiş durumda.

‘ARTIK EVİN ÖNÜNDEKİ ÇÖPLERİ BELEDİYENİN ARAÇLARI TAŞIYOR’
Evinizin önünde çöpler var. Zamanında ihale yöntemleri ile kiralı araçlar toplardı. Şu anda evinizin önündeki çöpleri toplayan araçların hepsinde siyah plakalı Buca Belediyesi’nin kendi mülkiyetindeki araçlar var. Bunların tamamını belediyemize kazandırdık. Artık Buca Belediyesi ihalelere para harcamıyor. Kendi içinde halledebileceği sorunları kendisi çözüyor.

‘ŞANTİYEMİZ YOKTU…’
Buca Belediyesi İzmir’in en büyük kentlerinden bir tanesi. Türkiye’deki 57 ilden daha büyük bir ilçe. Bizim bir şantiyemiz yok. Fen, Park Bahçeler, Temizlik İşleri’nin orada rahatça çalışma yapabileceği depolarının bulunduğu bir alanımız yoktu. Şu anda bunların tamamını bir noktaya tamamladık. Yaklaşık 30 dönümlük alanda bunu kurduk. Bir iki ay içerisinde tam olarak hizmete geçecek.

‘YOLLARIMIZIN DURUMU ÇOK İYİ DEĞİL’
Artık belediyemizin asfalt şantiyesi var. Kendi yollarımızın yamalarını, serme asfaltlarını kendi şantiyemizden üretmiş olduğumuz asfaltlar ile yapacağız. Ben de biliyorum yollarımızın durumu çok iyi değil ama çok yakında artık araçlarımızın hasar görmediği hak ettiğimiz güzel yollara kavuşacağız.

BUCA’NIN ‘BERLİN DUVARI’ KALDIRILIYOR
Buca’yı Berlin Duvarı gibi yarıya ayıran bir tren yolumuz vardı. Bunu yakın zamanda TCDD’den aldık ve şu anda oraya çok güzel bir yürüyüş yolu yapacağız. Orada yaşayan vatandaşlarımız sabah yürüyüşlerini yapacaklar. Bisiklet yolları ile karbon emisyonunu azaltacaklar.

‘HİZMETTE SİYASET OLMAZ’
Yaklaşık 60 yıldan beri en büyük problemlerimizden biri şu anda bulunduğumuz nokta. Buca Cezaevi idi. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hizmette siyaset olmaz şiarıyla yola çıktık. Tüm siyasi partilerin desteğiyle el birliğiyle buradan cezaevini kaldırdık ve iftarımızı burada açıyoruz. Yarından itibaren bu yolu trafiğe açacağız. Burada bir pazaryeri toplanıyordu, o pazaryeri için de yukarıda görmüş olduğunuz alanı hazırladık. Siz değerli hemşehrilerimiz pazar alışverişlerinizi daha konforlu bir şekilde yapacaksınız. Üst tarafta bir otopark alanı hazırladık, orada da araçlarınızı park edebileceksiniz. Trafiğe zarar vermeden Buca trafiğinin kesintisiz bir şekilde devam edebileceği bir alana kavuştuk.

Yakın bir zamanda umarım yan tarafta görmüş olduğumuz alanı Bucalı hemşehrilerimizin istekleri doğrultusunda en güzel hale getiririz.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Erdoğan’dan teşkilata mesaj: İzmir’i alın, bu şerefi bize nasip edin!
Politika
1 Nisan 2023 Cumartesi 15:30

Erdoğan’dan teşkilata mesaj: İzmir’i alın, bu şerefi bize nasip edin!

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde açıklama yapan yeni il başkanı Bilal Saygılı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında geçen diyaloğu anlattı. Saygılı, Erdoğan’ın kendisine "İzmirli kardeşlerimize selamımı söyle Bilal, Allah onları var etsin, mücadelesini kutlu eylesin, ben sizlere inanıyorum ve İzmir'i alacaksınız, bu şerefi bize nasip edeceksiniz' dedi” ifadelerini kullandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN/EGEDESONSÖZ- AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nda milletvekili aday adayı olduğu için il başkanlığı görevinden istifa eden Kerem Ali Sürekli’nin yerine ataması yapılan Bilal Saygılı için il binasında devir-teslim töreni gerçekleştirildi.  

BİLAL SAYGILI: ALLAH'IN MATEMATİĞİ GÜNDELİK MATEMATİĞİN ÜSTÜNDEDİR!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi aktaran AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, Erdoğan’ın teşkilata yönelik olarak gönderdiği mesajı iletti.

Saygılı, Erdoğan ile yaşadığı diyaloğu anlatarak “Cumhurbaşkanımız ‘teşkilatlarımız ile birlikte olacaksınız’ dedi, ‘başım gözüm üstüne’ dedim. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımızın Ankara'da bizi kabul ettiği ortamda kullandığı ifade 'İzmirli kardeşlerimize selamımı söyle Bilal, Allah onları var etsin, mücadelesini kutlu eylesin, ben sizlere inanıyorum ve İzmir'i alacaksınız, bu şerefi bize nasip edeceksiniz' dedi” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 3.sanayi
 1 Nisan 2023 Cumartesi 16:08
saygılı sen rulmanlarda hesap yapmıyorsun demekki yandık o zaman
 afyonlu
 1 Nisan 2023 Cumartesi 16:04
üç dönemdir ailecek oylarımızı verdik lisedeki çocuğuma cevap veremedim iki yıldır oğlum afyona yevmiye ile vişne toplamaya gidiyor ben ve eşim peyzajda çalışıyoruz masraflarına yetişemedik evin ne oyu kardeşim ne oyu yok artık yok birde değişiklik yapalım bakalım
AK Partili Saygılı'dan 'devir-teslim'de mesaj:  Allah'ın matematiği gündelik matematiğin üstündedir!
Politika
1 Nisan 2023 Cumartesi 15:06

AK Partili Saygılı'dan 'devir-teslim'de mesaj: Allah'ın matematiği gündelik matematiğin üstündedir!

AK Parti İzmir İl Başkanı iken milletvekili aday adayı olmak için istifasını veren Kerem Ali Sürekli’nin yerine MÜSAİD eski başkanı Bilal Saygılı’nın atanması sonrası devir teslim töreni gerçekleştirildi. Başkan Saygılı, AK Parti'nin kentteki oylarının düşük olduğu yönünde Millet İttifakı'ndan gelen söylemlere yanıt olarak "Allah'ın matematiği gündelik matematiğin üstündedir. Allah nasip ederse onların kurduğu matematik hesabını bir bir eriteceğiz ve bunu İzmir'de hep birlikte başaracağız" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını açıklamasının ardından siyasi partilerde milletvekili aday adaylığıyla ilgili istifalar yaşanmıştı. AK Parti İzmir İl Başkanı görevinde bulunan Kerem Ali Sürekli’nin de aday adaylığını ilan ederek istifa etmesinin ardından göreve vekaleten Nail Kocabaş atanmıştı.

- ERDOĞAN’DAN TEŞKİLATA MESAJ: İZMİR’İ ALIN, BU ŞEREFİ BİZE NASİP EDİN!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı ve başkanvekili Nail Kocabaş ile MÜSİAD İzmir eski başkanı Bilal Saygılı isimlerinin öne çıktığı süreçte hafta sonu yapılması beklenirken Perşembe günü Ankara'ya davet edilen 3 isim sonrası karar açıklanmıştı.  Yapılan istişarelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile Sürekli’den boşalan il başkanlığı koltuğuna MÜSİAD İzmir eski başkanı Bilal Saygılı atanmıştı.

DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİ
Atama kararının ardından ise bugün AK Parti İzmir eski İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ile AK Parti İzmir’in yeni İl Başkanı Bilal Saygılı arasında devir teslim töreni gerçekleştirildi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen törende iki isim önemli açıklamalarda bulundu.

SÜREKLİ: SAYGILI BAŞKANIMIZIN HİZMETİNDEYİZ, İZMİR'DE CUMHURBAŞKANIMIZI BİRİNCİ YAPACAĞIZ
İlk olarak değerlendirmelerde bulunan eski İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “ 16 Nisan 2019 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız görevi 4 yıl sürdürdük. Elhamdülillah teşkilatımız ile sizlerle hizmet etmeye çalıştık. Kurucularımızın, eski dönem il başkanlarımızdan, teşkilatımızın destekleri ile teşkilatımıza hizmet etmeye çalıştık. 16 Mart tarihinde milletvekili aday adayı olmak için görevimden istifa ettim. Görevi de geçici süreli Nail Kocabaş kardeşimiz yürüttü. Bu süreçte değerlendirmeler sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tezhipleri ile Sayın Bilal Saygılı Kardeşimizi il başkanı olarak atanmıştır. Hayırlı uğurlu olsun. Saygılı başkanımı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Allah yolunu bahtını açık etsin. Bilal Saygılı başkanımızın her daim yanındayız emrindeyiz, partimizin neferi olarak her zaman hep birlikte çalışacağız. Biz biriz, beraberiz, İzmir'iz. Allahın izni ile seçimlere 43 gün kaldı. 43 günde gece gündüz demeden Bilal Saygılı başkanımızın liderliğinde Türkiye'de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kapı kapı dolaşacağız. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Cumhurbaşkanımız en yüksek oy ile bir defa daha cumhurbaşkanı göstereceğiz. Aynı zamanda bir iddiamız daha var. İnşallah bu dönem Cumhur ittifakı olarak İzmir'de Cumhurbaşkanımızı birinci yapacağız. Bilal Başkanımızın başkanlığında bu teşkilatın buna hazır olduğunu görüyorum"dedi.

SAYGILI: BİZ AK PARTİ'NİN NEFERİYİZ
Göreve gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren AK Parti İzmir’in yeni İl Başkanı Bilal Saygılı ise, "AK Parti İzmir il başkanı olarak burada olmanın bana getirdiği onur, bu dünyada hiçbir değerin eşitleyemeceği bir konumdur. sizlerle olmaktan onur duruyorum. İnşallah çok güzel işler yapacağız. Ayrıca Kerem Ali Sürekli başkanımıza bu 4 yılda gösterdiği kıymetli mücadelesi için teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Rabbim yolunu açık etsin. Hiç darda bırakmasın. Bir çoğumuz niyetliyiz. Ramazan ayının da hepimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Ben sizlerle teşkilatın içinde birebir çalışmamış gibi gözüksem de geçiş dönem il başkanlarımız da buna şahit, belediye başkanlarımız da buna şahit . Bizler çok yoğun temaslarda olduk. STK'larda başkanlıklar yaptık. Biz AK parti'nin bir neferiyiz. Hem STK'larda hem iş dünyasında Cumhurbaşkımızın bize verdiği görevi layıkıyla yapmaya çalıştık" diye konuştu.

EN BÜYÜK DÜŞMAN FİTNE VE DEDİKODU
Teşkilatlar içinde düzeni sağlayacaklarını vurgulayan Saygılı, "AK Parti teşkilatında geçmişte de olmadı ancak bizim dönemimizde de adam kayırmaca olmadan, doğru neyse teşkilatın içinde bunu sağlayacağız. Bir dava düzgün ve doğruluk üzerine giderken en büyük düşmanı fitne ve dedikodu. Bu davada fitne ve dedikoduya mahal yoktur.Cumhurbaşkanımızın bu görevi bize vermesi ayrı bir sorumluluğu üstümüze vermektedir. Biz bu sorumluluğun farkındayız. Bizler koltuktan güç alan insanlar değiliz, koltuğa güç veren insanlarız. Güç veren insanları da burada görüyorum" ifadelerini kullandı

14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yapan Saygılı, "Ülkemiz çok büyük bir dönüm noktasında geçiyor. 14 Mayıs seçimlerine birlikte  kazanacağız ve inşallah zafer bayrağını birlikte göklere çekeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız bu davada her dakikasını, her saniyesinde davanın kalitesini ilmik ilmik işledi. Bize düşen bu kumaşı kaliteli bir şekilde teşkilatımıza sunmaktır. Eğer fitne ve fesata düşmezsek bizi mağlup edemezler" dedi.

ALLAH'IN MATEMATİĞİ GÜNDELİK MATEMATİĞİN ÜZERİNDEDİR
Muhalefetin 'matematik' hesabını eleştiren Saygılı, "Bizim matematiğimiz yok. Allah'ın matematiği gündelik matematiğin üstündedir. Allah nasip ederse onların kurduğu matematik hesabını bir bir eriteceğiz ve bunu İzmir'de hep birlikte başaracağız. Adı millet olup milletten bir haber olanlara karşı muzaffer olacağız. 14 Mayıs'tan sonra, 15 Mayıs sabahında 30 Mart 2024 için bismillah diyeceğiz. İzmirimizin, büyükşehir ve tüm ilçelerin hak ettiği desteğe ulaşması için var gücümüzle çalışıp Cumhurbaşkanımıza verdiğimiz sözü tutacağız. AK Parti İzmir olarak kenetlenecek, yorulmayacak ve başaracağız" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 KARSIYAKALI
 1 Nisan 2023 Cumartesi 15:50
siz yinede gündelik matematiğe güvenin derim ben :) 2+2=4 yapıyor bunu inanclarımız değiştirmez
Erdoğan’ın ‘muhalefet yardım yapmıyor’ sözüne CHP’li Torun’dan yanıt… Tek tek açıkladı!
Politika
1 Nisan 2023 Cumartesi 21:10

Erdoğan’ın ‘muhalefet yardım yapmıyor’ sözüne CHP’li Torun’dan yanıt… Tek tek açıkladı!

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet belediyelerinin bölgede yardım yapmadığını iddia etmişti. Bunun üzerine CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yapılan yardımları tek tek açıkladı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından bölgeye pek çok kurum ve kuruluş tarafından yardım seferberliği yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında muhalefet partilerinin büyükşehir belediyelerinden hiçbirinin deprem bölgesinde olmadığını iddia ederek, “Yaptıkları herhangi bir şey yok. 11 vilayette, Elazığ hariç hepsini gezdim, hiçbir zaman oralarda gerçekten muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim. Muhalefet her zamanki gibi suiistimal, ayrıştırma üzerine bir tarzla hareket ediyor. Partimizin büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri, istisnasız sağolsunlar, kardeş belediyeler ilan etmek suretiyle kendilerine zeminler oluşturdular, çalışıyorlar” dedi.

TORUN YAPILAN YARDIMLARI AÇIKLADI
Erdoğan’ın sözleri üzerine açıklamalarda bulunan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile CHP’li büyükşehir belediyelerinin bölgeye yaptığı yardımları sayısal veriler ile şöyle açıkladı:

Belediyelerimiz asli görevi olmamasına rağmen depremin ilk gününden itibaren tüm imkanlarını seferber etti. Bugüne kadar belediyelerimiz; 9 bin 266 araç, 27 bin 135 personelini bölgeye gönderdi. Her türlü insani yardım malzemesini taşıyan 7 bin 55 TIR, depremzede vatandaşlarımıza ulaştırıldı. 154 mobil mutfak, 163 ikram aracı, 18 mobil fırın bölgede hizmet verdi, vermeye de devam ediyor.

Bunların yanı sıra 2 milyon 925 bin battaniye, 48 bin çadır, bin 400 konteyner, 265 bin ısıtıcı ve soba, 4 milyon 500 bin hijyen pakedi, 2 bin 204 jeneratör, bin 868 mobil tuvalet ve duş halkımıza bölgedeki mağdur vatandaşımıza ulaştırıldı.

‘HALEN DAHA BİR İSTİFA YOK’
Belediyelerin asli sorumluluğu olmamasına rağmen yardım yaptıklarının altını çizen Torun, halen daha bir istifa olmadığını söyleyerek, “Bunların yanında, altyapı hizmetlerinden sağlık hizmetlerine kadar pek çok hizmet de yapıldı. Şu anda görevlendirdiğimiz 129 belediye, deprem illerinde yerleşik olarak hizmetlerine devam ediyor. Buradan vatandaşlarıma sormak istiyorum. Yaşanan acının bu kadar büyük olmasının tek sorumlusu olan bir iktidardan ne yapmasını bekleriz? Bakın bir görevden alma yok, hala bir istifa yok. Hala bu sorumluluğu üzerine alan yok. Peki ne var? Asli sorumluluğu olmamasına rağmen yardıma koşan belediyelerimizi suçlayan bir iktidar var. Suçlayan bir anlayış var. Suçlayan bir Erdoğan var. Gerçekten akıl alır gibi değil” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Maç üç defa uzadı... Kaf-Kaf galibiyete ulaştı!
Spor
1 Nisan 2023 Cumartesi 22:22

Maç üç defa uzadı... Kaf-Kaf galibiyete ulaştı!

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Pınar Karşıyaka, deplasmanda Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket'i normal süresi 76-76 biten maçta, üçüncü uzatma sonunda 109-101 yendi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Salon: Pamukkale Üniversitesi

Hakemler: Alper Altuğ Köselerli, Mehmet Serdar Ünal, Batuhan Söylemezoğlu

Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket: Harrison 10, Rogkavopoulos 31, Rathan 16, Ayberk Olmaz 18, Hamilton 11, Arca Tülüoğlu 7, Gielo 2, Bilgehan Diril, Gökhan Aydın, Muhammed Doğan Şenli 6

Pınar Karşıyaka: Thomas Akyazılı 9, Kuzminskas 10, Angola 35, Delgado 10, Vitto Brown 5, Marcus Brown 5, Berkan Durmaz, Deniz Kılıçlı, Mert Celep, Kenan Sipahi 35

1. Periyot: 12-22

Devre: 34-38

3. Periyot: 55-50

???????Normal süre: 76-76

1. ???????Uzatma: 88-88

2. Uzatma: 94-94

Beş faulle çıkanlar: 39.04 Hamilton, 45.14 Harrison, 54.08 Arca Tülüoğlu, 54.35 Muhammed Doğan Şenli (Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket), 48.10 Vitto Brown, 49.01 Delgado (Pınar Karşıyaka)???????

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Göz-Göz, Horoz'u yıktı!
Spor
1 Nisan 2023 Cumartesi 15:55

Göz-Göz, Horoz'u yıktı!

Spor Toto 1. Lig'in 30. haftası Ege derbisinde gülen taraf Göztepe oldu. İzmir ekibi, kümede kalma mücadelesi veren Altaş Denizlispor'u 2-0 mağlup etti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Spor Toto 1. Lig'de Göztepe  play-off yolunda Denizlispor engelini 2-0'lık skorla aştı. Göztepe ekibi, Denizlispor'u 39'da Yalçın Kayan ve 83 Mamah'ın attığı goller ile geçti. 

Mücadelenin uzatma dakikalarında K. Mayi kırmızı kart görerek Denizlispor'u 10 kişi bıraktı. 

Denizli Atatürk Stadı'nda oynanan müsabakayı hakem Muhammed Ali Metoğlu yönetti. 

Ev sahibi Altaş Denizlispor, 6 haftalık 3 puan özlemine bu karşılaşmada da son veremedi ve 17 puanda kaldı. 

Göztepe ise play-off yolunda kaza yaşamadı, Tuzlaspor galibiyeti ile moral kazanan sarı-kırmızılı takım, yükselişine Denizli'de devam ettirdi.

Konuk ekip,  bu galibiyetle puanını 44'e çıkardı.

Sezonun ilk yarısında oynanan müsabakayı Göztepe 5- 0 kazanmıştı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir'de öğrenci servislerine zam!
Ekonomi
1 Nisan 2023 Cumartesi 19:55

İzmir'de öğrenci servislerine zam!

İzmir'de öğrenci servisleri ücretlerine güncelleme yapıldı. Öğrenci servislerinde uygulanacak yüzde 20'lik zam talebi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla yürürlüğe girdi. Buna göre, en yakın mesafe öğrenci servisi ücreti, aylık 815 lira oldu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir'de en son 28 Eylül 2022 tarihinde UKOME Genel Kurul Kararı ile belirlenen öğrenci servisleri ücretlerine yüzde 20 zam geldi. İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası'nın İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına ait öğrenci taşıma fiyat tarifesinin güncellenmesi talebi, UKOME Genel Kurul Toplantısı'nda görüşüldü. Yüzde 20'lik zam talebi genel kurulda oy birliğiyle kabul edildi. Yeni tarifeye göre, en yakın mesafe öğrenci servisi ücreti, 815 lira olurken, UKOME kararı bugün itibariyle hayata geçti. Ayrıca, personel servislerine de zam yapıldı.

EN KISA MESAFE 815 LİRA OLDU
Alınan karara göre, en yakın mesafe olan 0-3 kilometre arası öğrenci servisi ücreti 815 lira olurken, 0-6 kilometre 1000 lira, 0-10 kilometre 1070 lira, 0-15 kilometre 1265 lira, 0-20 kilometre 1520 lira, 0-25 kilometre 1690 lira, 0-30 kilometre 1860 lira, 0-35 kilometre 1950 lira ve 0-40 kilometre 2 bin 70 lira olarak güncellendi.

PERSONEL SERVİSİ İLK KALKIŞ FİYATI 708 LİRA OLDU
Personel ve öğrenci servislerine yüzde 20 zam yapıldığını belirten İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Erdem Mert, “Personel fiyat tarifemizde ilk kalkış ücret 590 iken 708 lira oldu. Her kilometre için ilave ücret 16 kişilik bir araba için 9 liraya yükseldi. 18-25 koltuk arası ilk kalkış ücreti 680'den 804 lira ve her kilometre için ilave ücret ise 10 lira oldu. 26-35 koltuk arası ilk kalkış ücreti ise 810 lira iken 972 liraya yükseldi. Her kilometre için ilave ücret ise 13 liraya çıktı. 36-45 koltuk arası ilk kalkış ücreti bin 90 iken bin 308 lira oldu. Her kilometre için ilave ücret 17 lira oldu. 0-3 kilometre arası öğrenci servisi ücreti aylık 815 liraya çıktı" diye konuştu.

'ZAM PARA KAZANMAK İÇİN DEĞİL GİDERLERİMİZİ KARŞILAMAK İÇİN YAPILDI'
Servis ücretlerinde en son geçen yıl eylül ayında tarifenin belirlendiği hatırlatan Erdem Mert, "Devletimizin yeniden değerleme oranları var. Bunu yüzde 123 olarak belirledi. Bu da bizim vergi, harç ve cezalarımıza artıran bir zamdı. Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) yüzde 64,5 yükseliş gösterdi. Asgari ücrete de yüzde 59,5 artış geldi. Araçlarımızda personel olarak şoför ve yardımcı öğretmen hostes dediğimiz personel çalıştırıyoruz. Araçlara, yedek parçalara gelen zamlar var. Bu zam para kazanmak için değil de artan giderlerimizi bir nebze olsun karşılamak için yapılmıştır" dedi. (DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Beyaz Saray önünde Karşıyaka Belediyesi'ne tepki!
Güncel
1 Nisan 2023 Cumartesi 18:04

Beyaz Saray önünde Karşıyaka Belediyesi'ne tepki!

ABD'de bulunan başkanlık binası olarak bilenen Beyaz Saray'ın önünde ‘Türkiye İzmir Karşıyaka Belediyesi çalışanlarının parasını ödemiyor, yanınızdayız’ yazılı pankart açıldı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – DİSK Genel İş 8 Nolu Şube üyesi Karşıyaka Belediyesi Kent AŞ ve Personel AŞ işçilerinin maaşlarının eksik ve zamanında yatırılmamasından dolayı eylemler başlamıştı.

Yapılan eylemler ABD’nin Kolumbiya Bölgesi’nde bulunan Washington D.C.’deki başkanlık binası olarak bilenen Beyaz Saray’ın önünde devam etti. Beyaz Saray’ın önünde yeşil uzaylı kostümü giyenler ‘Türkiye İzmir Karşıyaka Belediyesi çalışanlarının parasını ödemiyor, yanınızdayız’ yazılı bir pankart açıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Osmaniyeli üreticiye İzmir’den can suyu
Yerel Yönetimler
1 Nisan 2023 Cumartesi 14:00

Osmaniyeli üreticiye İzmir’den can suyu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye’de daha önce ziyaret ettiği kooperatiflerin temsilcileriyle bir araya geldi. Büyükşehir’in desteği ile yeniden ayağa kalkan ve üretime başlayan kooperatiflere ve üyelerine seslenen Başkan Soyer, “Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak gücümüz yettiğince sizin yanınızda olacağız” dedi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in deprem bölgesindeki incelemeleri sürüyor. Adıyaman ve Kahramanmaraş'ın ardından genel koordinasyonunu İzmir'in üstlendiği Osmaniye'ye giden Başkan Tunç Soyer, Osmaniye Afet Koordinasyon Birimi'ni ziyaret etti. Birim sorumlusu Yusuf İşbitirici'den çalışmalar hakkında bilgi alan ve bölgede çalışan belediye personeline teşekkür eden Başkan Soyer, “Kimin başı sıkışsa İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kapısını çalıyor. Öyle bir tablo var ortada. Çok gurur duyuyoruz. Bambaşka bir iklim yaratıldı sayenizde. Çok kıymetli bir şey” dedi.

DOKUMA TEZGAHI VE DEĞİRMEN YENİDEN HAYATA GEÇTİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gökçayır Tarımsal Kooperatifi’ni ziyaret ederek üreticilerle bir araya geldi. Depremde hasar gören halı dokuma tezgahı ve değirmenin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işler hale getirilmesi ile birlikte kooperatif yeniden ayağa kalktı. Kadınların halı dokumaya tekrar başlamasının büyük mutluluk verdiğini belirten Başkan Soyer, “Siz yeter ki üretin. Sizden halı ve çanta alacağız” dedi. Kooperatifte yerel halkın da desteği ile kaybolmak üzere olan halı motifleri çerçevelenerek duvarlara asıldı, kadınlar da halı dokumaya başladı. Ayrıca Yaşar Kemal Tohum Merkezi açıldı. Eğitim çalışmaların ardından burada da üretimin başlayacağı bildirildi.

FISTIK YAĞI, EZMESİ VE PAKETLEMESİ İÇİN BÜYÜK DESTEK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, fıstık yağının elde edilmesi ve ezme yapılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından makine ve paketleme desteği verilen Yarbaşı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret etti. Tesisi gezen Başkan Soyer, “Burada üretim durmuştu. Ama hayat devam ediyor. Üreticilerimizin hayatlarını sürdürecek, üretime tekrar dönmelerine imkan verecek çareler üretmek lazım. Onun için buradayız. Yarbaşı Belediye Başkanımızla beraber tarımsal üretimi nasıl daha fazla destekleriz, tarımsal üretimi zenginleştiririz onun arayışı içindeyiz. Buranın çok kıymetli bir ürünü var. Yer fıstığı… Belki de Türkiye'deki toplam üretim kapasitesinin önemli bir bölümü bu bölgeden çıkıyor. Bizim fıstığın katma değerini büyütecek, ezmesi, yağı, cipsi gibi ürünlerle çeşitliliği sağlamamız ve pazar ağını geliştirmemiz gerekiyor. Profesyonel destekler alacağız, marka tasarımından, ambalaj tasarımına kadar. Biz eğer tarımsal üretime destek olmazsak, bunun önünü açmaz, tarımsal üretimi güçlendirecek çalışmalar yapmazsak sadece burası değil Türkiye'nin batısı da kaybedecek. Burada üretimin durması demek, topyekûn yoksullaşmamız demek. Topyekûn kaybetmemiz gerek. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak gücümüz yettiğince destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

“KARDEŞLİK KALICI BİR ŞEY”
Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Başkan Soyer'e destekleri için teşekkür etti. Başkan Soyer de, “Bizi kardeşiniz gibi bağrınıza basıyorsunuz. Bizim için de siz artık kardeşsiniz. Büyük felaketin yaraları kolay kolay sarılmayacak zamana ihtiyaç var. Zaman boyunca da hep yanınızda olmaya devam edeceğiz. Kardeşlik kalıcı bir şeydir. Biz sizi kalıcı kardeşimiz olarak görüyoruz. Sizin yüzünüz gülene, siz normal hayata dönene kadar gücümüz yettiğince yanınızda olacağız” dedi.

BAHAR BEBEĞİ VE AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Başkan Soyer, depremin ardından dünyaya gelen Bahar bebeği de ziyaret etti. Başkan Soyer, bebeklerine doğum sırasında anneye sürekli destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi doktoru Bahar Tek’in adını veren Halaç ailesini de her zaman yanında olacaklarını dile getirdi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

'Gün Batımı Operasyonu'nda karar... 8 kişiye tutuklama!
Güncel
1 Nisan 2023 Cumartesi 12:16

'Gün Batımı Operasyonu'nda karar... 8 kişiye tutuklama!

İzmir'e gelen yerli ve yabancı turistlere ait banka ve kredi kartlarıyla mobil bankacılık şifrelerini çeşitli yöntemlerle ele geçiren çeteye yönelik düzenlenen 'Gün Batımı' operasyonunda gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen 16 kişiden 8’i tutuklandı, 8'i ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'Nitelikli yağma', 'Nitelikli dolandırıcılık', 'Banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması', 'Kasten yaralama', 'Tehdit' ve 'Banka ve kredi kartları kanuna muhalefet' suçlarını işlediği belirtilen H.A. liderliğindeki çeteye yönelik, 28 Mart'ta, 'Gün Batımı' adı verilen operasyon düzenledi. İzmir'de 12 iş yeri ve 25 eve baskın yapan ekipler, hakkında gözaltı kararı bulunan, aralarında kadınların da olduğu 26 şüpheliyi yakaladı.

Çetenin, İzmir'e gelen yerli ve yabancı turistlere ait banka ve kredi kartlarıyla mobil bankacılık şifrelerini çeşitli yöntemlerle ele geçirdiği belirtildi. Çete üyelerinin, bazı kişileri 'korkutma, sindirme, darp ve tehdit ederek', bazılarını 'içkilerine uyuşturucu ve uyarıcı madde katıp' şifrelerini aldığı ifade edildi. Çete üyelerinin, anlaştıkları kişilere ait birden fazla pos cihazından para çektiği ayrıca yine şikayetçilere ait hesaplardan yüksek meblağda paraların kendi banka hesaplarına transfer ettiği belirlendi. Şüphelilerin birçok kişiyi dolandırıp 1 milyon lira tutarında haksız kazanç elde eden çete üyelerinin, bu parayı kendi aralarında para transferi ve pos çekimi yaparak paylaştığı kaydedildi.

Şüphelilerin ifadelerinden, şifrelerini ele geçirmek istedikleri kişilerin içeceklerine 'kokusuz aseton' kattıkları da ortaya çıktı. Böylelikle algılama yetenekleri zayıflayan kişilerin şifrelerinin daha kolay ele geçirildiği anlaşıldı.

Şüphelilerden 10’u emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 16 şüpheli ise işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 8'i tutuklanırken, 8'i adli kontrol şartıyla serbest kaldı. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Kuraklık raporu... İzmir için en zor yıl!
Güncel
1 Nisan 2023 Cumartesi 11:41

Kuraklık raporu... İzmir için en zor yıl!

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi, İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar, kuraklık nedeniyle şehrin su ihtiyacının yüzde 44'ünün karşılandığı Tahtalı Barajı'nda doluluk oranının yüzde 41,17'ye düştüğünü belirterek, "Hem tarımda, hem kullanma suyunda, bu yıl çok ciddi su sıkıntısı çekeceğiz" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir'in su ihtiyacı Tahtalı, Balçova, Ürkmez, Güzelhisar, Gördes ve Alaçatı Kutlu Aktaş barajlarından ve yer altı kaynaklarından karşılanıyor. Ancak bu yıl havanın soğuk geçmesi nedeniyle yeterli yağış olmadı. Yaşanan kuraklık sebebiyle de barajlardaki su oranlarında düşüş gözlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Genel Müdürlüğü verilerine göre, özellikle İzmir'in ana içme suyu kaynağı olan, kentin yüzde 44'lük su ihtiyacının karşılandığı Tahtalı Barajı'nda geçen yıl yüzde 70 olan su doluluk oranı bu sene yüzde 41,17'ye düştü.

'ÇOK TEHLİKELİ BİR YIL'
DEÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Öğretim Üyesi, İklim Bilimci Prof. Dr. Doğan Yaşar Tahtalı Barajı'ndaki düşüşe dikkat çekerek, "İzmir'in ana suyunu aldığımız baraj Tahtalı. Doluluk oranı 2021'in Mart ayında yüzde 75'ti. 2022'nin aynı döneminde bu oran, yüzde 70'e düştü. Bu sene ise yüzde 41'lerdeyiz. Bu yıl kasım ayına kadar bizi zor bir dönem bekliyor. Yalnızca kullanma suyu değil, tarımsal anlamda da tehlike var" dedi.

Nisan yağmurlarının doluluk oranını artırmada etkili olmayacağını ifade eden Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Barajlar devasa hacimli yapılar. Nisan yağışları en fazla yüzde 3 ile 4 oranında arttırır doluluk oranlarını. Hem tarımda hem kullanma suyunda, bu yıl çok ciddi bir su sıkıntısı çekeceğiz. Ankara yüzde 20'lerde, İstanbul yüzde 30'larda. Bizi çok tehlikeli bir yıl bekliyor" diye konuştu.

'GÖLLER BÖLGESİNİ, ÇÖLLER BÖLGESİNE ÇEVİRDİK'
Suyun dikkatli kullanımına dikkat çeken Prof. Dr. Yaşar, "20 yıldır kuraklığın geleceğini biliyoruz, bu nedenle hazırlıklı olmalıyız. Suyumuzu kullanmayı maalesef bilmiyoruz. Hala vahşi sulamayla tarım yapıyoruz. Bunun yanında ürün desenini devletin belirlemesi lazım. Hangi bölgede ne ekilecek, suyun ve yerin potansiyeline göre tespit edilecek. 70'lerden beri büyük hatalar yapıyoruz. Göller bölgesini, çöller bölgesine çevirdik. Konya Ovası'nı, Obruk ovasına çevirdik. Sıra burada mı? Gediz ve Menderes'te de obruklar var artık. Öncelikle suyu nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenmeliyiz" dedi.

Suyun verimli kullanılması gerektiğin vurgulayan Prof. Dr. Yaşar, "İlk olarak suyu tarım alanlarına kapalı ortamlarda getireceğiz. Yüzde 65 oranında tasarruf elde edeceğiz. İkinci olay ise uygun olan her yere baraj yapılması gerekiyor. Dünya nüfusu artıyor. Ülkemizdeki nüfus artış oranı ise daha fazla. Yer altı barajları da oluşturulmalı. Zor bir yaz geçireceğiz ama korkulacak bir şey yok. Suyu dikkatli kullanalım" diye konuştu. (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

EYT'liye bayram ikramiyesi müjdesi!
Ekonomi
1 Nisan 2023 Cumartesi 11:20

EYT'liye bayram ikramiyesi müjdesi!

EYT düzenlemesiyle emekliliğe hak kazananlar için başvurular devam ediyorken, hak sahiplerinin 1 Nisan itibariyle de maaşları bağlandı. SGK İl Müdürlüklerindeki iş yoğunluğundan dolayı maaşların gecikmesi tartışmaları hakkında konuşan İzmir EYT Derneği Başkanı Doğan Türker, “Herhangi bir mağduriyet söz konusu olmaz. Mart ayında dilekçe veren emeklilerin 1 Nisan'dan itibaren maaşı geçerli olur. EYT'li vatandaşlarımız bayram ikramiyesinden de yararlanabilecek” dedi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Diren ÇELİK/ EGEDESONSÖZ- Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin hayata geçirilmesinin ardından yaklaşık 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı doğdu.

Hak sahipleri, 3 mart itibarıyla başlayan başvurular için Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yolunu tuttu.Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden itibaren emekli olmak için başvuru yapanların sayısı 1,5 milyonu aştı. Başvuru yapanların bir kısmının aylık bağlama işlemleri de tamamlandı.Mart ayında başvuran emekliler Nisan'da, Nisan'da başvuranlar ise ilk aylıklarını mayısta alacak.

İZMİR'DE 3 GÜNDE 60 BİN BAŞVURU!
Egedesonsöz’e değerlendirmelerde bulunan İzmir EYT Derneği Başkanı Doğan Türker, EYT’lilerin bayram ikramiyelerinden de yararlanacağını vurgulayarak, “SGK’da iş yükü oluştu. Vatandaşlarımız da anlayışla karşılayacaktır.İzmir’de ayda 1500 kişi emekli olurken EYT’nin ardından 3 günde 60 bin başvuru olmuş. Bunun altında kalkmak sıkıntılı olsa da herhangi bir mağduriyet söz konusu olmaz. Mart ayında dilekçe veren emeklilerin 1 Nisandan itibaren maaşı geçerli olur. Kimse hak kaybına uğramayacak. 15-20 gün gecikmeler söz konusu olursa ücretler toplu alınır. EYT'li vatandaşlarımız bayram ikramiyesinden de yararlanabilecek “ ifadelerini kullandı

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Bülent Işık
 1 Nisan 2023 Cumartesi 13:32
2002 yılında gerçek aktif/emekli oranı 2.02 iken 2022 yılında bu oran 1.77 olmuş. Eyt' den sonra bu oran 1.5 lara düşmüştür. Böyle giderse çalışanların çoğu asgarî ücretten maaş aldığına göre ve bunların ödediği sigorta primi 3.400 lira olduğuna göre emekli aylıklarının geleceğini siz hesaplayın. Yakındır fakir maaşı=emekli maaşı olmasına.
İYİ Partili Kırkpınar’dan iddialı çıkış: İzmir’de oyumuz yüzde 25!
Politika
1 Nisan 2023 Cumartesi 08:51

İYİ Partili Kırkpınar’dan iddialı çıkış: İzmir’de oyumuz yüzde 25!

İYİ Parti önceki dönem İl Başkanı ve İzmir 2’nci Bölge Milletvekili Aday Adayı Hüsmen Kırkpınar, İzmir’de parti olarak iddialı olduklarını dile getirdi. İzmir’de en kötü ikinci parti olacaklarını söyleyen Kırkpınar, oylarının yüzde 25 bandında olduğunu söyledi. Milletvekili seçimlerinde iki bölgede 7 milletvekili çıkarma durumlarının olduğunu da kaydeden Kırkpınar, 14 Mayıs’ın ardından yerel seçime hazırlanacaklarını ve en az 15 belediye alacaklarını da belirtti.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- İYİ Parti önceki dönem İl Başkanı ve İzmir 2’nci Bölge Milletvekili Aday Adayı Hüsmen Kırkpınar, SonSöz TV’de yayınlanan programda Gazeteci-Yazar Muhittin Akbel’in sorularını yanıtladı.

SON 5 YILDA TÜRKİYE DAHA ÖNCE KARŞILAŞMADIĞI PROBLEMLERLE KARŞILAŞTI
14 Mayıs seçimlerinin yüz yılın seçimi olarak nitelendirdiklerini söyleyen Kırkpınar, “14 Mayıs seçimi gerçekten Türkiye’nin içinden geçtiği buruma bakıldığında tarihin en önemli seçimidir. Sistem değişikliği sebebiyle parlamenter sistemden partili cumhurbaşkanlığı sürecine geçildiğinden bu yana son 5 yılda Türkiye daha önce karşılaşmadığı problemlerle karşılaştı. Sorunların çözümü için geliştirildiği söylenen sistemin uygulamalarda çare olmadığı ortaya çıktı. Parlamenter sistemden partili cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiği günden bugüne sosyal, dış, iç politikada istenen yakalanamadı. Erdoğan, her şeyin daha iyi ve hızlı olacağı yönünde açıklamalar yaptı, oy istedi, ancak işler istenilen ölçüde gitmediği görülüyor. Bu yüzden bu seçim yüz yılın seçimidir. Bunun nedeni de ülkedeki huzursuzluk ve kutuplaşmış siyaset… Hukuk, adalet, demokrasi örselenmiş durumda… Yeniden inşa için halk iradesi ile Millet İttifakı’nın adayının cumhurbaşkanı olması ve parlamentoda güçlü bir Millet İttifakı olacağını temenni ediyorum. 20 yıllık iktidarın son 5 yılında tek adam rejiminin ülkeye getirdiği durum ortada… Bugün hayatından memnun olan insan sayısı seçmen açısından bakıldığında 5 milyon… Onun dışında Cumhur İttifakı’na bile oy verenler geçinemiyor, huzursuz. 100 yılın seçimi dedik, umudumuzu kaybetmedik, milletimizi de kaybetmedi. 14 Mayıs’ta sandıklar kapanacak ve 15 Mayıs’ta İYİ Parti’nin güneşiyle milletimiz buluşacak. İnşallah birinci parti olacağız ve Millet İttifakı’nın adayını cumhurbaşkanı yapacağız” dedi.

ÜYELERİN TARTISINA ÇIKMAK BENİ ÇOK MUTLU ETTİ
Sahadaki gözlemlerinden bahseden Kırkpınar, 2 Nisan’da yapılacak temayül yoklaması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hüsmen Kırkpınar açıklamasında “İzmir’in 30 ilçesinin tamamının parti binası ziyareti dışında 6-7 kez gezmiş dolaşmış birisiyim. Bu kentin köylerini, mahallelerini, karış karış bilirim. Gittiğimiz yerlerde vatandaşlar genel başkanımızın Türkiye’de yeni ortaya koyduğu içten, samimi liderliği hasabiyle genel başkanımıza selam gönderiyorlar. Selam gönderiliyorsa oylarını rahatlıkla alabiliriz diye düşünüyorum. Adaylık sürecimde yönetim kurulu ve ilçe başkanlarımın onayını aldım. Şimdi de il yönetim kurulu üyeleri değil artık üyelerin de tartısına çıkmak mutlu etti beni. Üyelerin kararı ile yolculuğu devam edecektir diye düşünüyorum. 24 Haziran 2018 seçimlerinde ön seçim ve temayül olmadan adaylar belirlenmemişti. Her şey yeniydi. Bir geçiş süreci yaşanmıştı. Ancak tüzüğümüzde temayül ve ön seçim var. 13’ncü cumhurbaşkanı ve parlamento seçimi için tarih 14 Mayıs ama çok olumlu baktığımız tüm partilerde olması gerektiğini düşündüğümüz üye bazlı taban yoklaması dediğimiz 2 Nisan’da temayül yoklaması olacak. Kesin listeler açıklandıktan sonra aday adayı arkadaşlarımız saha çalışmalarını sürdüreceklerdir. İzmir 1’inci bölgede 14 ilçe metropol ve yarımada ilçeleri bir noktada toplanacak. Fuar’da bulunan Celal Atik Spor Salonu’nda ilçelerden gelecek üyeler oy kullanacaklar. 2’nci Bölge’de Bakırçay Havzası’nda Bergama, Küçük Menderes’te Ödemiş, metropolde Bayraklı’da sandıklar kurulacak. Bununla ilgili sürecin bitiminde tespit ve tutanaklar çıkacak ve il merkezimize gönderilecek ve oradan da genel merkeze iletilecek. Burada bir ön değerlendirme yapılıyor. Sonuçlara göre Ankara’ya çağrılıp görüşmeler olabilir. Çıkacak sonuca göre ve yapılacak görüşmeye göre sıralamada değişiklik olabilir. Müracaat seçme ve seçilme hakkına sahip her Türk vatandaşının imkanı dahilinde aday adayı olabiliyor. Tanımadıklarım da var. Hukukçular, sanayiciler, yatırımcılar var. Her biri kıymetlidir. 65 civarında olan aday adaylarından 28’i aday olacak. 65 aday adayın partiye güç katar. Temayül ve genel merkezin takdiri ile aday belirlenecek” ifadelerini kullandı.

İZMİR’DE EN KÖTÜ İKİNCİ PARTİYİZ
Parti olarak İzmir hedeflerinin ne olduğu yönünde değerlendirmeler yapan Kırkpınar, “Siyaset sadece nutuk atmak değildir. Rasyonel olmak lazım. 3’erden 6 milletvekili yada 4+3 çıkaracağız görünüyor. 44 gün kaldı, bazı gelişmeler farklılaştırabilir bu işi. Belki oyumuz daha da fazlalaşabilir. Milletin önüne çıkıyoruz ve ayaklarımız yerine basarak iddialarda bulunuruz. İzmir’de en kötü ikinci partiyiz ama birinci parti de olabiliriz. İzmir’de yüzde 25 oyumuz var. Anketler aynadır ve sahadaki durumunuzu tartıp ölçer. Seçim çok farklı bir şey… 100 yılın seçiminde 10 günde çok şey değişebilir. İktidarın hızlı eriyişinde bir hızlanma görülebilir. Parlamentoda bir kere kesinlikle Millet İttifakı’nın üstünlüğü olacak. İlk turda cumhurbaşkanı adayımızı seçme ihtimalimiz yüksek, ikinci tura kalsa ittifakımızın adayı kazanacaktır” şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMDE 15 BELEDİYE ALIRIZ
İYİ Parti’nin yüzde 25 oy almasının yerel seçimlere etkisinin ne olabileceği yönünde soruya yanıt veren Hüsman Kırkpınar, “Bunu alırsak 10 ay sonra yerel seçim olacak. En az 15 ilçenin belediye başkanlığını alırız. İYİ Parti’nin ortaya koyacağı hizmeti İYİ belediyecilik anlayışı ile Tire’de nasıl gösterdiysek iyi belediyeciliğin hizmetleri ile sunacağız” açıklamasını yaptı.

MHP VE AK PARTİ, İZMİR’DE ERİDİ
İzmir’de Cumhur İttifakı partilerinin son durumu hakkında yorum yapan İYİ Partili Kırkpınar, “Onlara oy veren seçmen kitlesini rencide edecek ifade kullanmam. Saha çalışmalarında, İzmir ölçeğinde MHP’nin 4,5 civarı olduğu iddia ediliyor. AK Parti’nin yüzde 28’lik oy oranını yüzde 18-19’a düştüğü söyleniyor. MHP ve AK Parti’den kayıplar konulduğunda bu seçmen kitlesi bir yere dönecek. Bu iki partinin seçmen kitlesinin ikinci adresi İYİ Parti’dir ve bu oyları alır. İddiamın temelinde de bu yatıyor. Oyları eridi, seçmenlerin geleceği yol İYİ Parti…” dedi.

YEREL İKTİDAR A PARTİSİNDE, HÜKÜMET B PARTİSİNDE… BUNU ÇÖZMEYE GELİYORUZ!
İzmir’in sorunlarını bildiğini ve seçilmesi durumunda İzmir’in sorunlarını merkez siyasete taşıyacağını söyleyen Kırkpınar, İzmir’in merkezi hükümet-yerel yönetim arasındaki uyum sorunu yaşaması sebebiyle yeteri kadar yatırım alamadığından bahsetti. Kırkpınar açıklamasında Aday adaylığımızın tescili yönünde üyelerimiz hür iradesi ile karar verecek. Bu karara saygı duyulmalıdır. Ülkenin kaderi için üzerimize düşeni yaparız. Seçilirsem sadece ikinci bölge için değil İzmir için elimizden gelen neyse ortaya oryacağız. İzmir’in milli gelire katkısı ekonomik anlamında yüzde 10,7… Yatırım anlamında alınan ise yüzde 4,7… İzmir kazandırıyor ama yüzde 4 alıyor. Yerel yönetimin A partisinden genel iktidarın B partisinde olmasının sıkıntısını yaşıyoruz. İkisini de çözmeye geliyoruz. Hem iktidar olacağız hem de yerel yönetimlerde halkımızın sorunlarını çözecek belediye başkanlarımız olacak. Merkezi hükümet de yerel yönetimlerle birlikte çalıştıklarında ortaya çıkan enerji bunun çok çok üzerinde olacaktır”

İKİNCİ TURA KALMA İHTİMALİ YÜKSEK
Cumhurbaşkanlığı adayı olan Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın seçime etkisinin ne olacağı konusunda değerlendirme yapan İYİ Partili Kırkpınar, seçimin ikinci tura kalabileceğini dile getirerek “Sisteme bakıldığında bu tip değerlendirmeler hak vermek lazım. Yüzde 50+1 oy ile işin rengi değişebilir. 48 milyon kişi oy kullanacak. +1 oy ile bu ülkenin kaderi değişebilir. Bu garip sistem hem sosyolojik, hem siyasal açıdan birikimlerimiz ışığında bakıldığında Türk toplumuna, siyasetine uymayan sistem. 100 bin imza oy alan tartıya çıkacak. 10 bin, 100 bin değil 1 kişinin bile öneminin olduğu bir yere dikkat çekilmesi lazım. İnanıyorum ki ilk turda biter, bitmezse iki adayın Millet İttifakı’nın adayına yönelik karar vermeleri gerekli olduğuna inanıyorum. Siyaset içinde rutin iş yapmanız gerekir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın İnce ile görüşmeliydi ve görüştü. İnce’nin çıkıştaki ifadelerine bakıldığında ikinci turda oy vermeyiz anlamı çıkmıyor. Her ortalama bir Türk seçmeni İnce’nin açıklamasına evet der” şeklinde konuştu.

KADINLAR VE GENÇLER 21 YILLIK İKTİDARI GÖNDERECEK OLAN SEÇMEN KİTLESİDİR
Cumhur İttifakı’na katılım gösteren Yeniden Refah Partisi ile seçimlerde AK Parti’nin listelerinde girecek olan HÜDAPAR’ın özellikle kadın meselesi konusundaki yaklaşımlarını yorumlayan Kırkğınar, “İstanbul Sözleşmesi ile ilgili her iki partinin bakışı belli. Seçmen-kitle profili belli. Hayal ettikleri ülke ile ilgili siyasi beyanları ortada… Her iki partinin seçmen kitlesinin Cumhur İttifakı’na sağlayacağı kar tartışılır. 21 yılda kadınların bu ülkede nelere maruz kaldığı çok sıkça görüyoruz. Dolayısıyla bu seçimin kaderini değiştirecek olan iki seçmen var. Biri kadın, diğeri gençler. Kadınlar ve gençler 21 yıllık iktidarı gönderecek olan seçmen kitlesidir. Oy verme ve davranış biçimi olarak da kendilerini ortaya koyacaklardır. Biz çok şey duyduk. Bu ülkenin temsilcileri ve onların medya organlarında konuşanlardan çok şey duyduk. Evin perdesine benzetildi kadınlar ve bunları yaşadık. Bu tavır ve davranışların yanı sıra kendi seçim beyannamelerinde yer alan hem milli birlik hem kadınlarla olan kısmındaki olumsuz yaklaşımlar AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na katı sağlayacaklarından çok oy kaybettirecektir. İYİ Parti’nin gençlerle ilgili tutumu onlardan sadece oy desteği anlamında değil. Atatürk’ün kurduğu, cumhuriyetin yılmaz bekçileri gençlerimizdir. Başka ülkelere, batı ülkelerine gitmekten vazgeçecek duruma getireceğiz gençlerimizi. Bir nesli kaybederseniz gelecek ile ilgili beka sorunu ortaya çıkar. Ben yine de bir nesli kaybetmediğimizi düşünüyorum. Yine ülkeleri için yaşayacaklar, çalışacaklar, gururla bu ülkede yaşayacaklar hak ettiklerine ulaştıklarında… Elbette ki oylarına talibiz, gençlerin cumhuriyete sahip çıkmaları yönünde yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Oy kullanma konusunda eğitimin online olması sebebiyle evlerine döndüler. Bu garabettir. Son 5 yılda hedefe koyarak yaptıkları bir şey yok. Bir kişinin yöneteceği ülke değil burası. Burası Kuzey Kore değil. 1000 yıllık devlet geleneğimiz var. Milletin devletle ilişkisi var. Tebaa değil bizim milletimiz. Cumhuriyet’in ortaya çıkışı ile yepyeni dünya ile entegre olduk. Şimdi bakın batı ile irtibatımız kalmadı. Turistleri bile gelmiyor. Ticari, siyasi ilişkimiz kalmamış bile” dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 İzmirli
 1 Nisan 2023 Cumartesi 15:26
Bu ittifakta; Hdp chp iyi parti ortaklar.
 zeyno
 1 Nisan 2023 Cumartesi 10:46
Menderes,te kesin iyiler kazanacak belediyeyi başkanım.
 Komedi
 1 Nisan 2023 Cumartesi 10:17
Herkes 25'de anlaşmış gibi.
 bekir
 1 Nisan 2023 Cumartesi 10:11
geçen secimde de aynısını soylemıstınız hatta ızmırde birinciyiz demiştiniz tokadı yeöiştiniz artık inandırıcılığınız kalmadı hdpli iyi parti
Büyükşehir'den 615 milyonluk satış... İstanbul'daki arsa da vitrinde!
Yerel Yönetimler
1 Nisan 2023 Cumartesi 08:37

Büyükşehir'den 615 milyonluk satış... İstanbul'daki arsa da vitrinde!

İzmir Büyükşehir Belediyesi aralarında bir dönem tartışmalara da neden İstanbul’daki arsa ile birlikte 17 taşınmazı satışa çıkarma kararı aldı. 615 milyon TL’lik bir gelir elde edilmesi bekleniyor. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Metehan UD/EGEDESONSÖZ – İzmir Büyükşehir Belediyesi satış kararlarına yenilerini ekledi. Son olarak Resmi Gazete’de yer alan ilana göre 17 taşınmaz daha satış için vitrine çıkarıldı. 

Satışa çıkarılan taşınmazlar aralarında İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki arsa ile İzmir’in Bornova, Buca, Çiğli ve Konak ilçelerinde yer alan arsalar yer alıyor. 

ÖĞRENCİLER İÇİN ALINMIŞTI
Beyoğlu’nun Sururi Mahallesi’nde yer alan 697 metrekarelik taşınmaz İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1960 yılında satın alınmıştı. O dönemde İzmir’den İstanbul’a giden üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için mülkün üzerine yurt yapılmasının amaçlanmıştı. Fakat geçen onca sene sonrasında herhangi bir gelişmenin yaşanmadı. Parsel ticaret alanında kalıyor ve 8 kata yapılaşma izni var. Ancak parselin işgal olduğu notu da satış ilanında yer aldı. Parsel üzerindeki işgal Sayıştay raporlarına da yansımıştı. Raporlarda kamu kaynağı olan bu taşınmaz üzerindeki üçüncü şahısların kullanımı sonlandırılarak taşınmazın değerinden ve mülkiyetinden Büyükşehir Belediyesi’nin faydalandırılması istenmişti. 

Ayrıca Bornova’nın Doğanlar, Eğridere, Ergene, Erzene mahallelerinde yer alan ve imar planlarında ticaret bölgesinde kalan 7 parsel, Buca’nın Tınaztepe Mahallesi’nde 2 konut alanı, Çiğli’nin Balatçık, Büyükçiğli ve Küçükçiğli mahallelerinde yer alan ticaret imarlı 6 parsel ve Konak’ın 2. Aziziye Mahallesi’nde yer alan ticaret ve konut imarlı parsel de satışa çıkarıldı. 

615 MİLYON TL’LİK GELİR
Devlet İhale Kanunu’na göre kapalı zarf yöntemiyle yapılacak satışların tamamından en az 614 milyon 795 bin 30 lira gelir elde edilmesi bekleniyor. İhaleler 13 Nisan 2023 tarihinde Encümen Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 
 1 Nisan 2023 Cumartesi 12:43
Adamın kıyas yaptığı şeye bak! Telekom rezaletiyle arsa satmak aynı şey mi? Şeker fabrikalarini satmak aynı şey mi? ...
 İzmir
 1 Nisan 2023 Cumartesi 12:32
O yıllarda bile başkan düşünmüş oradan arsa almış yıllarca arsa Durmuş Tunç Başkan gelip onu satmaya kalkıyor Bir düşün bakalım başkan sana düşen o arsaya amacına uygun yurt yapmak satıp Ota çöpe harcamak değil yazık bunca Başkan geldi geçti onlar satmadı sana mı kaldı satmak Kocaoğlu 1 metre yer satmadı 15 sene boyunca eğer bir şeyler yapmak istiyorsan o arsaya kız çocukları için yurt yap gidip oralarda rezil olmasınlar
 ismail
 1 Nisan 2023 Cumartesi 10:12
ulen devleti sucluyorsunuz herseyı satıyor dıye kendınız satıyorsunuz bu nasıl iş
CHP İzmir’den iftar ve sahur ziyaretleri
Politika
1 Nisan 2023 Cumartesi 12:30

CHP İzmir’den iftar ve sahur ziyaretleri

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, ramazan ayı öncesinde başlattığı ev ziyaretlerini, ramazan ayının başlamasıyla birlikte iftar ve sahur buluşmalarıyla sürdürüyor. Aslanoğlu eşi Duygu Aslanoğlu ile birlikte İzmirlilerin sofralarına misafir oluyor, dertlerini dinliyor.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de saha çalışmalarını 30 ilçede eş zamanlı sürdürürken, ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar ve sahur buluşmaları da başladı. CHP İzmir il başkanı Şenol Aslanoğlu bu kez, Karabağlar ’daNiğde’den İzmir’e gelmiş olan Hatice Altungöller ve ailesi ile birlikte iftar yaparken, sahuru da taksici esnafıyla birlikte yaptı.

Aslanoğlu ziyaretlerini ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

SÖZÜMÜZÜ TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ
"İçinde bulunduğumuz ramazan ayı paylaşmanın ve dayanışmanın ayı. Biz bu ayda İzmirli hemşehrilerimizin iftar ve sahur sofralarına konuk oluyor, o sofraları daha da büyütüyoruz. İftar ziyaretimizi bu defa Karabağlar’ da oturan Hatice hanım ve ailesine gerçekleştirdik. Bizleri çok samimi ve sıcak karşıladılar. Sofralarını paylaştık, birlikte iftar yaptık. Misafirperverlikleri ve içimizi ısıtan sohbetleri çok değerliydi. Sadece iftarlarda değil, sahurda da vatandaşlarımızla birlikte oluyor, dert dinliyor, sahur sofrasını büyütüyoruz. Bu sabahki sahur buluşmamızı da Karabağlar ilçemizde yapıyoruz. Sevgi Mahallesi taksi durağında,gece gündüz demeden çalışarak evine helal lokma götürme derdinde olan kardeşlerimizle dertleşiyor, sahur sofrasını paylaşıyoruz. Ramazan boyunca iftarlarda ve sahurlarda İzmirli vatandaşlarımızın evlerine, iş yerlerine konuk olmaya, bu ayın bereketini, dayanışma duygusunu birlikte yaşamaya devam ediyor olacağız. İzmirlilere verdiğimiz, geceli gündüzlü yanınızda olacağız sözümüzü tutmaya devam edeceğiz. Bizlerle aşını, evini paylaşan, gönül birlikteliği yapan herkese çok teşekkür ediyorum"

Sevgi mahallesinde, sahurda taksici esnafıyla gerçekleşen buluşmaya İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Bülent Sözüpek ve CHP İzmir il başkan yardımcıları da katıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Sayfa başına gitSayfa başına git