Ege'de Sonsöz
Dikili’ye doğal gaz müjdesi!
Politika
31 Mart 2023 Cuma 08:46

Dikili’ye doğal gaz müjdesi!

İzmir’in Dikili ilçesinde doğalgaz hattının bağlanması ile ilgili olarak sürece hız verildi. Resmi Gazete yayımlanan duyuruda boru hattının geçeceği bazı bölgelerde acele kamulaştırma kararları alındı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- İzmir’de doğalgaz hattının tüm ilçelere bağlanması ile ilgili olarak çalışmalar sürüyor.

Dikili’de yapımı planlanan ancak koronavirüs pandemisi sebebiyle ara verilen doğalgaz hattı çalışmalarında yeni bir hamle geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararda ilçeye doğal gaz hattının bağlanması konusunda acele kamulaştıma kararı alındı.

Yapılan duyuruda şunlara yer verildi:

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

BBP’de sandık hazırlıkları ve mesaj: İzmir’den vekil çıkaracağız!
Politika
31 Mart 2023 Cuma 08:30

BBP’de sandık hazırlıkları ve mesaj: İzmir’den vekil çıkaracağız!

Büyük Birlik Partisi (BBP) İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz, partisinin bu seçimlerde İzmir’den ciddi oy alacaklarını söyledi. Başkan Öksüz, “İzmir’de inanılmaz iddialıyız. İzmir’den bu seçimlerde en az bir tane milletvekili çıkaracağız. Bunun haricinde ise, Karabağlar, Bornova, Bayraklı, Buca ilçelerimizde çok ciddi oy alacağız. Mesela Ödemiş, Tire ilçelerimizde ve Kemalpaşa ilçelerimizde çok ciddi oylar alacağız. Ancak Menderes ilçemizde ise daha önce alınmamış bir oy alacağız” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Ahmet Can KARATAŞ/EGEDESONSÖZ- Türkiye, 14 Mayıs seçimlerine yelken açmış durumda… Deprem ve sel felaketlerinin yaşattığı büyük yıkımın ardından oldukça sönük bir havada devam eden seçim sürecinde partilerde hazırlıklar sürüyor.

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında rekabetin üst seviyede olduğu süreçte Cumhur İttifakının ortaklarından olan Büyük Birlik Partisi İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz, partisindeki hazırlıklara değindi.

ORTAK ÇALIŞMA KONUSUNDA HENÜZ BİRARAYA GELMEDİK
Başkan Öksüz yaptığı değerlendirmede “Genel başkanlar arasında ve parti lider kurmayları arasında görüşmeler yapılıyor. Genel başkanımız partimiz adına yorumlarda bulunuyor zaten. Ben diğer siyasi partilerin il başkanları ile henüz bir araya gelemedim. Ancak, 2018 seçimlerinde BBP’nin gösterdiği 18 adaydan bir tanesi bendim. AK Parti içerisinde listelerinde milletvekili adayı olarak seçime girmiştim. O dönemde Cumhur İttifakı içerisinde yakın çalışmamamız olmuştu” ifadelerini kullandı.

İZMİR İÇİN İNANILMAZ İDDİALIYIZ, BİR VEKİL GARANTİ!
Büyük Birlik Partisi’nin İzmir’den en az bir vekil çıkaracağına emin olduğunu söyleyen Başkan Öksüz, aynı zamanda İzmir’in belli ilçelerinde oy patlaması yasacaklarını belirtti. Öksüz şunları söyledi:

“Ben partimizin İzmir’de geçmiş dönemlerde aldığı oyun çok daha fazla oy alacağını düşünüyorum, biliyorum ve görüyorum. Partimize oy verecek vatandaşlarımızda ciddi bir artış meydana gelecek. Burada aslında söylenmek isteyen şey şuydu ki, İnsanlar Büyük Birlik Partisi’ne 30 yıl içerisinde bir kez oy vermiş. Sonrasında ise oy vermeyi çok istemiş ancak baraj korkusunda verememiş ve bunlardan dolayı başka partilere oy vermişler. Bu yeni gireceğimiz seçimlerde baraj kaygısı olmayacağı için bizlerin iktidarında hiçbir rahatsızlık duymayacakları gibi asıl bizim iktidarımızda memnuniyet duyacak olan insanalar bu seçimde BBP’ye oy verecekler. Şu partiden, bu partiden oy alırız diyemem ancak, bizim tabanımız milliyetçi, muhafazakâr ve demokrat tabandan ve bu tabana sahip diğer siyasi partilerden ciddi oranda oy alacağız. İzmir’de ise inanılmaz iddialıyız. Ben baştan şunu söyleyeyim ki, İzmir’den bu seçimlerde en az bir tane milletvekili çıkaracağız. Bunun haricinde ise, Karabağlar, Bornova, Bayraklı, Buca ilçelerimizde çok ciddi oy alacağız. Mesela Ödemiş, Tire ilçelerimizde ve Kemalpaşa ilçelerimizde çok ciddi oylar alacağız. Ancak Menderes ilçemizde ise daha önce alınmamış bir oy alacağız”

PARTİMİZE DUYULAN TEVECCÜH ARTTI!
Büyük Birlik Partisi’nin bir siyasi partiden daha çok bir dava hareketi olduğunu söyleyen Başkan Öksüz, partisinin 30 yıldır ilk defa baraj sıkıntısı çekmeden seçimlere gireceğini söyledi. Öksüz, sözlerine şöyle devam etti:

“BBP kurulduğu günden beri bir davanın hareketi gibi görülür.  Biz siyasi partiden daha çok bir dava ve inanmışlığın hareketiyiz. Bu yüzden de ideolojimiz belli. İdealist insanlardan oluşan bir kadromuz var. BBP, 30 yıllık bir geçmişi olan bir siyasi parti. Ancak bu 30 yılda ilk defa barajsız seçime girecek. Rahmetli Genel Başkanımız Muhsin Başkan ve Genel Başkanımız Mustafa Destici’de bu durumu çokça belirtmiştir ki, ‘biz size oy vermek istiyoruz ancak baraj altı kalırsınız da oyumuz boşsa gider diye veremiyoruz’ diyen çok ciddi oranda vatandaşımız var. Bizim kendi etrafımızda ve yakın çevremizde de çokça yaşadığımız bir konu. İlk defa BBP bir seçime giderken böyle bir durum yaşamayacak. Ve bu durumdan vatandaşımızın da bilgisi var. İttifaklardan dolayı partimizin baraja takılmayacağını biliyor. Bu nedenden dolayı partimize gönül rahatlığı ile oy verecekler. Dolayısıyla bu durumda vatandaşlarımız tarafından partimize inanılmaz bir teveccühe neden oluyor”

HÜDA-PAR’IN, HDP GİBİ DEĞERLENDİRİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM
HÜDA-PAR’ın Cumhur İttifakına desteğini yorumlayan Başkan Öksüz, BBP, AK Parti ve MHP’nin olduğu bir ittifakta HÜDA-PAR’ın ittifak çerçevesine uymama şansının olmadığını söylerken sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Cumhur ittifakının şekilleri şartları belli. Milletin istiklal ve istikbalini önceleyen demokratik bir yapıyı önceleyen çerçeve belli. İttifaka sonradan dâhil olan HÜDA-PAR’ın bu çerçeveye uymama gibi bir şansı olamaz. Çünkü ittifakın içerisinde Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti ve Büyük Birlik Partisi ve Yeniden Refah Partisi var. Bizim olduğumuz bir yerde HÜDA-PAR’ın kendi söylemleri, özellikle vatandaşımızı rahatsız eden söylemleri bir kere boşa düşer. HÜDA- PAR’ın bir önceki seçim vaatlerinde bulunan söylemlerini kabul etmediğimizi zaten beyan etmiştik. Ben HÜDA- PAR’ın, HDP gibi değerlendirilmesini doğru bulmuyorum. Yani, HDP kadar değerlendirilmesi yanlış”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Yaşar Üniversitesi genişliyor!
Güncel
31 Mart 2023 Cuma 09:05

Yaşar Üniversitesi genişliyor!

Bornova Belediyesi sınırları içerisinde kalan Yaşar Üniversitesi’nin genişletilmesine yönelik hazırlanan imar planları Meclis gündeminde ele alınacak. 
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Metehan UD/ EGEDESONSÖZ - Yaşar Holding'in kurucusu Selçuk Yaşar adına kurulu Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı tarafından 2001 yılında İzmir'de eğitim öğretim hayatına başlayan Yaşar Üniversitesi’nin kampüs alanının genişletilmesi gündemde. 

Kazım Dirik Mahallesi’nde Üniversite Caddesi ile Sanayi Caddesi arasında kalan kampüsün büyütülmesi için hazırlanan 1/1000 ölçekli imar planı, 3 Mart Çarşamba akşamı toplanacak olan Bornova Belediyesi Meclisi’nde ele alınacak. 

Hazırlanan imar planlarına göre kalan 2 buçuk hektar büyüklüğündeki 9 ada 6, 55, 64, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ve 75 parseller kampüs alanına eklenecek. Hali hazırda bu parsellerde küçük ölçekli sanayi kuruluşları bulunuyor. 2018 yılında hazırlanan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edilen 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı doğrultusunda hazırlanan planların ilgili komisyonlara gönderilmesi bekleniyor. 
Gündem maddesi şu şekilde:

7-Bornova ilçesi, Kazım Dirik Mahallesi, Üniversite Caddesi ile Sanayi Caddesi arasında, Yaşar Üniversitesi batısında yer alan ve 1/5000 ölçekli nazım imar planında belirlenmiş "A" No.lu Etaplama Sınırı içinde kalan 9 ada 6, 55, 64, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ve 75 parselleri kapsayan alanda 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planı kararları doğrultusunda hazırlanarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 16.03.2018 tarihinde 1716 değişiklik no ve 12.07.2018 tarihinde 1758 değişiklik no ile onaylanmış 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı doğrultusunda 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği yapılması talebi. (Plan ve Proje Md. - 18705)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Soyer'den afet bölgesinde 'kardeş' ziyareti
Yerel Yönetimler
31 Mart 2023 Cuma 08:56

Soyer'den afet bölgesinde 'kardeş' ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş belediyesi Adıyaman'ın Tut ilçesinin Belediye Başkanı Mehmet Kılıç'ı ziyaret etti. Depremin ardından sel felaketi yaşayan ilçenin sorunlarını ve isteklerini dinleyen Başkan Soyer, “Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kardeş belediyesi Adıyaman'ın Tut ilçesi, büyük depremin ardından bir de sel felaketi yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İzmir heyetine CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere eşlik etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sel felaketi ile dut bahçelerinin zarar gördüğünü belirten Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç'a ilçeye desteğe devam edeceklerini söyledi. Gerekli iş makinelerinin sağlanacağını söyleyen Başkan Soyer, “Çok geçmiş olsun. Elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Mehmet KARABEL yazdı... Bu şarkı burada bitmez!
Politika
31 Mart 2023 Cuma 08:12

Mehmet KARABEL yazdı... Bu şarkı burada bitmez!

Mehmet KARABEL yazdı... Bu şarkı burada bitmez!
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Erdoğan’dan sürpriz atama… AK Parti İzmir’de Bilal Saygılı dönemi!
Politika
30 Mart 2023 Perşembe 22:24

Erdoğan’dan sürpriz atama… AK Parti İzmir’de Bilal Saygılı dönemi!

AK Parti İzmir İl Başkanı iken milletvekili aday adayı olmak için istifasını veren Kerem Ali Sürekli’nin yerine atanan isim MÜSAİD eski başkanı Bilal Saygılı oldu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını açıklamasının ardından siyasi partilerde milletvekili aday adaylığıyla ilgili istifalar yaşanmıştı. AK Parti İzmir İl Başkanı görevinde bulunan Kerem Ali Sürekli’nin de aday adaylığını ilan ederek istifa etmesinin ardından göreve vekaleten Nail Kocabaş atanmıştı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı ve başkanvekili Nail Kocabaş ile MÜSİAD İzmir eski başkanı Bilal Saygılı isimlerinin öne çıktığı süreçte hafta sonu yapılması beklenen atama kararı Erdoğan’ın Adıyaman ziyareti sebebiyle hafta içine ertelenmişti.

Bugün ise üç isim Ankara’ya davet edildi. Yapılan istişarelerde CumhurbaşkanıErdoğan’ın kararı ile MÜSİAD İzmir eski başkanı Bilal Saygılı’nın il başkanı olarak atanması kararlaştırıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Karşıyaka’daki ücret krizinde son durum… İşçiler yeniden iş başı yaptı!
Yerel Yönetimler
30 Mart 2023 Perşembe 09:00

Karşıyaka’daki ücret krizinde son durum… İşçiler yeniden iş başı yaptı!

Karşıyaka Belediyesi’ndeki maaş krizinin çözülmemesi üzerine belediyenin şantiye ve saha birimlerinde çalışan işçiler iş bıraktı. Belediye ile sendika arasında yapılan görüşmeler sonucunda saat 17:00’da eylem sonlandırıldı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Metehan UD/EGEDESONSÖZ – DİSK Genel İş 8 Nolu Şube üyesi Karşıyaka Belediyesi Kent AŞ ve Personel AŞ işçilerinin maaşların eksik ve zamanında yatmamasından kaynaklı başlatmış olduğu eylemler devam ediyor. 

-KARŞIYAKA’DA TEMİZLİK İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI

Son olarak bugün belediyenin şantiyelerinde ve saha birimlerinde çalışan yaklaşık bin işçi iş başı yapmayarak belediye yönetimine alacaklarının tamamen yatırılmasını talep etti. 

İşçilerin eylemlerinin geriye dönük alacakları ve ücretlerinin ödenene kadar süreceği öğrenildi.

Ayrıca, Kent AŞ işçilerinin ikramiyelerini alamadığı ve maaşların parçalı bir şekilde ödendiği öğrenilirken Personel AŞ’de çalışan işçilerin yarım maaş aldığı kaydedildi.

Son olarak dün temizlik biriminde çalışan işçiler iş bırakmıştı.

İş bırakma eylemi 17:00'de sonlandırılırken gece vardiyalarında çalışan işçiler iş başı yaptı. Eylemlerin geleceği ile ilgili yarın sendika ile işçiler arasında yapılacak toplantıda karar verilecek. 

‘7 TAKSİTTE MAAŞ’
Maaş sorununun çözülmemesi durumunda eylemlerinin artarak devam edeceğini belirten Genel İş 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin “Ücretlerimiz yatmazsa görüşmeler olmazsa eylemlerimiz devam edecek. Kent AŞ’deki şirkette Ocak ayı maaşı 7 taksitte yattı, henüz tamamlanmayan arkadaşlarımız var. Şubat ayı maaşı hiç ödenmedi. Personel AŞ’nin de Şubat ayı maaşının yüzde 75’i yattı sadece. İşçiler sendikadan bu sorun çözülene kadar işin peşinin bırakılmamasını talep ediyor.” dedi.

‘İŞÇİLER TEFECİLERİN ELİNE DÜŞTÜ’
İşçilerin maaşlarını geç almasından kaynaklı yaşadıkları problemleri de anlatan Gümüştekin “İşçiler elektrik, su ve doğal gaz faturalarını ödeyemiyorlar. Kiralarını ödeyemiyorlar. Bankadan kredi çektiler, onları ödeyemiyorlar. Bankaların kara listesinde olanlar tefecilerden borç alanlar var. Önceden işçiler birbirinden borç alırdı, şimdi maaş alamadıkları için birbirlerinden borç alamıyorlar. İşçiler borçlarından kaynaklı evlerini, arabalarını satışa çıkardılar. İşçiler borç batağında. Maaş alamadığı için tek taraflı fesih yapan işçiler var” diye konuştu.

‘İLLER BANKASI BAHANE EDİLEMEZ’
Belediye yönetiminin sendika ve işçileri muhatap almasını da isteyen Başkan Gümüştekin şunları söyledi “Biz bu işin çözülmesi için çaba görmek istiyoruz, bizimle ve işçilerle muhatap olmalarını istiyoruz. İller Bankası’ndan gelen paranın azalmasından kaynaklı belediye bir sıkıntı yaşıyor. Hükümetin CHP’li belediyelere karşı tutum aldığını biliyoruz ancak bu işçiyi ilgilendiren bir durum değil. İşçi bunun yükünü kaldıramaz. ‘İller Bankası’ndan para az geldi’ diyerek işçinin maaşını ödenmemesi olmaz. Bir tutum geliştirilmesi gerekiyor”.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 DELEGE
 30 Mart 2023 Perşembe 17:12
bunlar gerçek chp li olsa böyle olmaz ne başkanı nede personelin yuzde doksanı chp li değil ki herkes biliyor işe alırken düşüneceklerdi
 murat
 30 Mart 2023 Perşembe 16:34
Bu olanlar AKP li belediyelerde neden olmuyor, merak ettim onlarda ihtiyaçtan fazla personel çalıştırıyor.
 vatandaş
 30 Mart 2023 Perşembe 15:21
Bunlar yerelde yapılanlar bir de bu işin evlete çalışanlarını düşünün 7 kişi koltuk sahibi olacak diye Ülkeyi bitirecekler...
 Bucalı
 30 Mart 2023 Perşembe 15:16
Eşek yüküyle maaş verirseniz,kadroyu şişirirseniz maaş ödeyemezsiniz.Ulaşıma,suya zam yapar bir de vatandaşı ezersiniz.
 eskiköy
 30 Mart 2023 Perşembe 15:11
bunlar daha iyi günler....
 kim belediyede işe girmek ister.
 30 Mart 2023 Perşembe 12:48
kadroları fazla çalışan ile şişirirseniz olacağı bu, %50 azaltalım personel sayısını, maaşlar da tek defada ödensin.
 İşçi
 30 Mart 2023 Perşembe 12:05
Belediyede para olmayabilir anlarız Parca Parca ödenir anlarız ama anlamadığımız bir şey var HALEN NEDEN İŞE İNSAN ALINIYOR !!! Son 3 ayı kontrol Edin neler goreceksiniz.
 bekir
 30 Mart 2023 Perşembe 10:53
belediyenin içinde gerek memur kadrolarında gerek işçi kadrolarında adım atabilecek yer kalmadı. Herke birbirini doldurdu. Emin olunuz çalışan sayısını %50 azaltın aynı işi alırsınız. Bu durumda da iller bankası para ödemesi gibi bahaneleri bırakınız. Kurmuş olduğunuz belediye şirketlerine atadığınız yöneticilerin ayda bir toplantı yapmak için aldıkları ücretler ve huzur haklarını anlatın. Saklamayın. Rekor oyla seçilen belediyeniz çökmüştür. Halk çekecek sonuçta ama karsıyakaya yakısmıyorsunuz
 altan koralttan
 30 Mart 2023 Perşembe 10:50
yine bahar gelecek diyor 7'li masanın reisi..bahar gelmiş bile karşıyaka'ya ne güzel...
 Martın sonu...
 30 Mart 2023 Perşembe 10:36
Martın sonu bahar diye kandırdılar yine İzmirlileri ve işte martın sonu geldi,maaşını alamayan işçiler,hizmet alamayan halk..Ne diyeyim koşa koşa oy verdikleriniz rekor oyla seçtik diye övündükleriniz size bunu reva görüyor daha cemreler düşecek bekliyoruz....
İYİ Partili Bezircilioğlu'ndan CHP’li mevkidaşına 'rekabet' mesajı: İzmir solun kalesi değil!
Politika
30 Mart 2023 Perşembe 12:36

İYİ Partili Bezircilioğlu'ndan CHP’li mevkidaşına 'rekabet' mesajı: İzmir solun kalesi değil!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun milletvekilliği  seçimleri için SonSöz TV’de yayınlanan programda 'her 4 vatandaşın 3'ünün oyunu alacağız' sözünü değerlendiren ve milletvekilliği hedeflerini açıklayan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, "İkinci bölgede 5, ilk bölgede 4 olmak üzere toplam 9 milletvekili hedefimiz var. İzmir solun kalesi değildir. CHP ile ortak seçime giriyoruz ancak milletvekilliği seçimlerinde eşit seçime gireceğiz" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, Türkiye ve İzmir gündemini değerlendirmek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Bezircilioğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

3 MART’A GÖRE…
Sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ittifak masasından kalkışı ve geri dönüşü ile başlayan Bezircilioğlu, "3 Mart öncesine göre Millet İttifakı’nın gücü de adayı da çok çok daha kuvvetli ve umut veren bir noktada. Artık seçileceğine dair 3 Mart öncesine göre tedirginlikler ve soru işaretleri giderilmiş durumda. Bunu da sağlayan Genel Başkanımızdır. Türkiye'yi sarsan hamlesi ve sonrasında da siyasi zekası ile masayı ve adayı çok güçlü hale getirdi. Adayımızı Türkiye'deki en popüler iki isimle yani Sayın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile güçlendirdi" dedi.

KOLTUĞA GÜÇ VERMEYE GELDİM
Kendisinin il başkanlığı koltuğundan güç almadığını belirten Bezircilioğlu, "Ben gücümü koltuktan alan biri değilim. İzmir'de pek çok başkanlığı koltuğu bırakıp de kendime göre bir konforu olan hayatı bırakıp da bu göreve geldim. Ben il başkanlığı koltuğundan güç almaya değil, il başkanlığı koltuğuna güç vermeye geldim. Benim kimseyle ilgili bir sıkıntım yok. Bana biçilen rol, herkesi kucaklayıp toplayarak İYİ Parti'yi İzmir'de tek yumruk yapmaktır" ifadelerini kullandı.

HERKESİ KUCAKLAMAK BENİM GÖREVİM
Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen il kongresini değerlendiren Bezircilioğlu, "Ben diğer partiler bilmem ancak İzmir'de nizami şekilde seçilen tek il başkanı benim. Diğer partiler hakkında bir şey söylemem. Biz İzmir'de geçerek bir demokrasi şöleninde 5 adayla başlayıp 2 adaya inip il başkanımızı belirledik. Bu konuda partimizin genel merkezine demokrasi adına teşekkür etmemiz lazım. Herkesi kucaklamak da benim görevim. Ben bu görevi yapabileceğime inanıldığım için il başkanı seçildim” diye konuştu.

İTTİFAKIN RUHUNA ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM 
İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu'nun söylemleri değerlendiren Bezircilioğlu, "İttifakta bu saatten sonra hiçbir etki olmaz. İttifak ağır bir eşiği aştı. Ağıralioğlu'nun açıklamalarını kendisini bağladığını ve istifada geç kaldığını düşünüyorum. Madem böyle bir düşüncesi vardı bunu Mart'ın başında olması gerektiğini düşünüyorum. Açıklamaların ittifakın ruhuna zarar vereceğini düşünmüyorum" dedi.

İZMİR SOLUN KALESİ DEĞİLDİR
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun milletvekilliği  seçimleri için 'her 4 vatandaşın 3'ünün oyunu alacağız' sözünü değerlendiren ve milletvekilliği hedeflerini açıklayan Bezircilioğlu, "İkinci bölgede 5, ilk bölgede 4 olmak üzere toplam 9 milletvekili hedefimiz var. İzmir solun kalesi değildir. CHP ile ortak seçime giriyoruz ancak milletvekilliği seçimlerinde eşit seçime gireceğiz. İzmir halkı demokrattır. İzmir, 81 il içinde İYİ Parti'nin en kolay büyüyeceği siyasi iklime sahip kentimizdir. Ben İzmir'den çok umutluyum" dedi. 

BENİM AKLIM ERMİYOR
CHP'li mevkidaşı Aslanoğlu'nun 'depremzede verilerini alamıyoruz' söylemlerinin sorulması ve kendisinin de bu konuda girişiminin olup olmadığına dair soruya yanıt veren Bezircilioğlu, "Ben ilk vali beyi ziyarete gittiğimde Gaziantep'ten ciddi bir göç geleceğini söylemişti. Bunun dışında ciddi bir akım var deprem bölgelerinden. Bu konuyla ilgili bir çalışma yapacağız. Bizi kaygılandıran konu 11 vilayette seçim olacak ve benim halen aklım ermiyor, nüfus yok, o nüfusun çoğu yok, olmayan nüfusun çoğu diğer vilayetlerde. Verenler kim için verecekler? İzmir adayı için mi yoksa kendi bölümleri için mi verecek... Bunlarla ilgili  bir bilgim yok. Türkiye'deki bu seçimlerde olabilecek en büyük soru işareti olarak görüyorum. Umarım halkın vicdanında, halkın huzurunda bu konu açık ve net şekilde masaya yatırılır, anlayışı sağlanır ki seçimlerle ilgili herhangi bir soru işareti kimsenin aklında kalmasın. Ülke son 4-5 senedir çok ilginç durumlardan geçiyor. İnşallah 100 yılın seçimi diye tabir ettiğimiz seçimlerle ilgili en ufak bir şüpheye bizi yönlendirmeyecek şekilde gerekli önlemler alınır.  Ben bürokrasimizin, YSK'mızın sorumlu bir şekilde davranıp düzgün bir şekilde idare edeceğine inanıyorum" diye konuştu.

BU SEFER ŞANSA BIRAKMAYACAĞIZ
İYİ Parti'de sandık görevliliği konusundaki durumun sorulmasına yanıt veren Bezircilioğlu, "İzmir'deki sandık görevlilerimizde 3 Mart döneminde istifalardan kaynaklı bir sıkıntımız olmuştu. İstifa edenlerin içinde sandık görevlilerimiz de vardı. Ciddi anlamda sandık konusunda üyelerimizden gönüllü akışı mevcut. Sandık konusunu bu sefer şansa bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

HİÇBİR PARTİ TEK YUMRUK DEĞİLDİR AMA…
Her seferinde dile getirdiği ‘partiyi tek yumruk haline getireceğiz’ sözünü değerlendiren Bezircilioğlu, “Hiçbir parti tek yumruk değildir ama İYİ Parti tek yumruk olacak. Biz hiçbir ilçe başkanını, il başkanını atama ile getirmedik. Her yerde kongre yaptık. Demokrasi tecelli etti ama her kongrenin kazananı kaydedeni var. Bu iş kolay değil. Biz diğer partiler gibi yapmayıp demokratik yolu seçtik. Biz beraberliği, aile aidiyetini arttırmak için söylüyoruz. Biz iyi olacağız, aile olacağız” ifadelerini kullandı.

ÜLKEYİ LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETECEK PARTİDİR
Parti içi özeleştiri konusundaki düşüncelerini de belirten Bezircilioğlu, "Türkiye'de en büyük 3 parti var. AK Parti, CHP ve biz… 5,5 yıllık süreçte Türkiye'ye umut olmuş, herkesin ensesinin karardığı bir dönemde kurulmuş , ülkeye umut olmuş, ülkenin ucube sistemden kurtulması için umut olmuş bir partiyiz. Tabii ki siyasi partinin oturması için bir sürenin geçmesi lazım. Kolay değil. Bu bağlamda siyasi partinin tam olarak oturması gerekiyor. Rakiplerimizin biri 100 yıldır var, diğeri 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. Bizim en büyük avantajımız bu partiyi kuran kişiler herhangi bir ikbal beklentisi olmadan, torunlarının geleceğini düşünen cesur ve naif insanlar partisi. Partimizin geçmişte siyaset yapan insanlar olduğu gibi hiçbir partide olmadığı kadar siyasette bu partide başlayan bir kesim var. Bu bana göre büyük bir avantaj ancak siyaseten pişmemiz için bir süreç isteyen konu.  Bu parti kadroları ile bu ülkenin gelecek birkaç yıl içinde ülkeyi on yıllarca yönetecek ve ülkeyi layık olduğu şekilde yönetecek  partidir" dedi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Lombak
 30 Mart 2023 Perşembe 17:52
Laik yaşam tarzı karşılığı vasat hizmete tab olanların kalesi İzmir. Bunu ona kim sunarsa onun kalesidir.
 SEHER YILMAZ
 30 Mart 2023 Perşembe 17:47
AÇIK VE NET BİZE ÇAMUR ATANLARARA SÖĞLÜYORUM MASAYI BİZİMKURDUĞUMUZ YAPIDA CHP KUMAR OYNAYIP HDP İLE NİŞANDÜĞÜN YAPMIŞTIR BİZ BU OYUNDA YOKUZ
 Ömer
 30 Mart 2023 Perşembe 17:19
Ne saazansın HDP olmasa seçimi alamazsın
 Ekan Tart
 30 Mart 2023 Perşembe 15:32
Bu nasıl ittifak? Birbirlerine zarar devam ediyor.Meral Hanımın masayı devirmesi aslen bir zihniyet meselesi anlaşılan.
 Bucalı..
 30 Mart 2023 Perşembe 14:48
Evet İzmir Solun Kalesi olmaya bilir. Ancak KAYPAKLARA, Sizdeki AĞIRALİOĞLU gibi tipler olduğu sürece ve hala MHP kafasında olduğunuz sürece senin almayı düşündüğün de sana HAYAL dir. Genel Başkanınız yapmayacaktı o hatayı. İzmirli Balık Hafızalı değildir. Sizde bunu UNUTMAYIN.
 vatandaş
 30 Mart 2023 Perşembe 14:20
Solun olmasada CHP'nin Kalesi.
İYİ Parti İzmir'de temayül yoklaması için geri sayım... Dervişoğlu partinin kantarına çıkıyor
Politika
30 Mart 2023 Perşembe 12:14

İYİ Parti İzmir'de temayül yoklaması için geri sayım... Dervişoğlu partinin kantarına çıkıyor

Temayül yoklaması ile ilgili bilgiler paylaşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, “66 adaya adayı var, bunların 64'ü girecek. Sadece Sayın Genel Başkan Baş Danışmanımız Aytun Çıray ve  İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanımız Ümit Özlale temayüle girmeyecek. Ancak Sayın TBMM Grup Başkanvekilimiz Müsavat Dervişoğlu temayül yoklamasına girecek. Müsavat Bey kendi isteği ile temayül yoklamasına girecek” ifadelerini kullandı.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Oktay GÜÇTEKİN / EGEDESONSÖZ - Genel seçimlerde milletvekilliği adaylarını belirlemek isteyen siyasi partilerde hareketlilik devam ediyor. Birçok siyasi partide tamamlanan aday adaylığı sürecinin ardından ise kesin listelerde kimlerin yer alacağı merak konusu olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti İzmir İl Teşkilatı temayül yoklamasını gerçekleştirirken, 2 Nisan tarihinde de İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı temayül yoklamasına gitme kararı almıştı. Tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek olan temayül yoklaması için ise kimlerin yoklamaya girip girmeyeceği konusunda da flaş bir gelişme yaşandı. 

KENDİ İSTEĞİ İLE TEMAYÜL YOKLAMASINA GİRİYOR
Temayül yoklaması konusunda da bilgiler paylaşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, "Biz temayülde sandık kuracağız. Geçmişte yapılan önseçim konusunu biz gerçekleştiren nadir partilerden biriyiz. Şu an Türkiye'deki en demokratik partilerden biriyiz. Eski Türkiye diye dudak büküyorlar ya, eski Türkiye nur alem nurmuş. 1’inci ve 2'nci bölgede sandıklar kurulacak. 1'nci bölgede Celal Atik Spor Salonu'nda sandık kurulacak. 2'nci bölge ise biraz uzun olan bir alan…  Bunun için Bayraklı'da Havuz Düğün Salonu, Ödemiş ve Bergama'da  sandık kuracağız. En az 7 en çok 14 isim yazabilecekler.  66 aday adayı var ve bunların 64'ü girecek. Sadece Sayın Genel Başkan Baş Danışmanımız Aytun Çıray ve  İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanımız Ümit Özlale temayül girmeyecek. Ancak Sayın TBMM Grup Başkanvekilimiz Müsavat Dervişoğlu temayül yoklamasına girecek. Müsavat Bey kendi isteği ile temayül yoklamasına girecek" ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 NEDİM ASLAN
 30 Mart 2023 Perşembe 18:01
MUSAVVAT GÜME GİTTİ
 erdal
 30 Mart 2023 Perşembe 16:37
aytun çıray yazılmasın o zaman... o niye önseçime girmiyor?
 tuna
 30 Mart 2023 Perşembe 16:19
recepppr eceppp klavye kahramanlıgını bırak adres ver adres receppp
 Recep Gokay
 30 Mart 2023 Perşembe 14:36
tuna bak işine hüdaaaaaaa ya lafını yap hdp masanın hiçbir yerinde yok.
 tuna
 30 Mart 2023 Perşembe 13:23
ulen müsavat mhp listeye koymuyor diye koltuk için gittin hdp yardakcısı partide koltuk sahibi oldun
Erdoğan 'hiçbirini görmedim' dedi, Soyer yanıt verdi: İlk günden beri buradayız!
Yerel Yönetimler
30 Mart 2023 Perşembe 20:33

Erdoğan 'hiçbirini görmedim' dedi, Soyer yanıt verdi: İlk günden beri buradayız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyonda yaptığı konuşma esnasında deprem bölgesine dair atıfta bulunarak "hiçbir zaman oralarda gerçekten muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim" ifadelerini kullanmıştı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Adıyaman'a kurulan konteyner kenti ziyaret etti. Başkan Soyer, ziyareti esnasında "İlk günden beri buradaydık. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurumsal kimliğini en güçlü şekilde buraya taşımaya gayret ettik" dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından dört kentte afet koordinasyon merkezi kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaraları sarmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün Adıyaman’a giderek Adıyaman Tabip Odası paydaşlığında yapılan ve 150 yaşam konteyneri içeren konteyner kenti ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Adıyaman Deprem Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Ekrem Tükenmez ve Aysel Özkan, Başkan Soyer'e çalışmalar konusunda bilgi verdi. CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere de Başkan Soyer'e eşlik etti.

Çocuk evi, çocuk parkı, kütüphane, sosyal tesis, çamaşırhane, revir, diş ünitesi ve kadın doğum muayene ünitesini içeren konteyner kentte depremzedelerle bir araya gelen Başkan Soyer, sorunları ve talepleri dinledi. Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da toplam 389 evin bulunduğu iki konteyner kent inşa ediyor.
Başkan Soyer, Adıyaman Vali Vekili Muhammet Tugay ve Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ı da ziyaret etti.

ERDOĞAN 'HİÇBİRİNİ GÖRMEDİM' DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart’ta ATV ve A Haber ortak canlı yayınında muhalefetin büyükşehir belediyelerinden hiçbirinin deprem bölgesinde olmadığını iddia etmişti. Erdoğan açıklamasının tamamında şunları söyledi:

“Yaptıkları herhangi bir şey yok. 11 vilayette, Elazığ hariç hepsini gezdim, hiçbir zaman oralarda gerçekten muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim. Muhalefet her zamanki gibi suiistimal, ayrıştırma üzerine bir tarzla hareket ediyor. Partimizin büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri, istisnasız sağolsunlar, kardeş belediyeler ilan etmek suretiyle kendilerine zeminler oluşturdular, çalışıyorlar.”SOYER: BU ENKAZIN ALTINDAN KALKACAĞIZ
Konteyner kent ziyaretinde konuşan Başkan Tunç Soyer, “Burada yaklaşık 4 bin kişiye sıcak yemek vermeye devam ediyoruz. Konteyner kentimizin eksikleri hala var, mefruşat, mobilya, klima, şofben… Onları da kısa zamanda tamamlayacağız. Burada çalışan arkadaşlarımın her biri İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kahramanları. Adıyaman Tabip Odası ile beraber çalışıyoruz. Hem Tabip Odamızın çok değerli üyeleri, hem Büyükşehir ve İZSU'nun çok değerli çalışanlarıyla iftihar ediyoruz. İlk günden beri buradaydık. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kurumsal kimliğini en güçlü şekilde buraya taşımaya gayret ettik. Yaralar sarılana kadar, yüzler gülene kadar burada varlığımızı sürdüreceğiz. Diliyorum ki, el ele bu büyük enkazın altından kalkacağız. İzmir'de olsak da yüreğimiz buradaki kardeşlerimizle beraber, çocuklarımızla beraber. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

ADIYAMAN'A YARDIM DEVAM EDİYOR
Büyük afetten sonra Adıyaman’da Afet Koordinasyon Merkezi kuran İzmir Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere belde ve köyler de dahil olmak üzere hizmet vermeye başladı. Bugüne kadar 166 bin 400 kişilik yemek, 191 bin 300 gıda paketi, 40 bin 154 hijyen, 61 bin 188 su, 89 bin 890 parça kıyafet, 9 bin 828 çocuklar için süt, 7 bin 504 bebek maması, 18 bin 120 bebek bezi, 317 çadır,  bin 509 yatak, yorgan ve battaniye, 411 uyku tulumu bölgeye ulaştırıldı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

CHP’li Aslanoğlu’ndan ‘liste’ çıkışı: Genel merkeze vekillik önermek haddim değil!
Politika
30 Mart 2023 Perşembe 10:07

CHP’li Aslanoğlu’ndan ‘liste’ çıkışı: Genel merkeze vekillik önermek haddim değil!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki oy oranı hedefini açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, “Hedef milletvekili sayısı 10-10 neden olmasın?” ifadelerini kullandı. Aslanoğlu, milletvekili listeleri konusunda yaptığı değerlendirmede ise “Ben her İzmirli gibi tüm adayların İzmirlilerden oluşmasını isterim tabii ki. Partide emek vermiş arkadaşlarımızdan oluşmasını isterim. CHP  İl başkanıyım tabii ki örgütten arkadaşlarımı savunacağım. Kendimi teknik direktör olarak görüyorum ve burada mevkiler belirtebilirim ancak isim belirlemeye haddimiz olmadığını düşünüyorum” dedi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ - Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu Sonsöz TV’nin konuğu oldu. Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtlayan Aslanoğlu, gündeme dair önemli mesajlar verdi.

Siyasi partiler arasındaki yarışın hizmet yarılına dönmesinin gerektiğinin altını çizen Aslanoğlu, “Biz vatandaşa yardım etme konularında siyaset yapmaya dönüyoruz. İyilikte yarışalım zaten. Daha fazla yardımcı olmaya çalışalım, depremin bir yarasını sarmaya çalışalım, diğer siyasi partiler daha fazlasını yapmaya çalışsın. Bizde çıkıp 'Biz daha iyiyiz' diyelim. Birbirimizin iyilik yapmasını engelleyerek varacağımız yer  topluma kötülük olur. Bunun adı siyaset olmaz” dedi.

BİRLİK OLMAYA, KAYNAŞMAYA İHTİYAÇ VAR
İYİ Parti’de görev yapan ancak yaptığı açıklamalar sonrası istifa eden Yavuz Ağıralioğlu’nun söylemlerini değerlendiren Aslanoğlu, ittifak içerisinde kaynaşmanın önemine dikkat çekerek “İttifak ortaklarımız var. Birlikte olmaya, kaynaşmaya ihtiyacımız olan bir dönem. Farklılıklarımız daha çok göstermeye değil. Birileri bize farklılıklarımızı göstermeye çalıştı, insanları dışlayarak çok ciddi bir toplumsal travma yarattı. Toplumun kaynaşmaya ihtiyacı var. Bize zaten ittifak partilerin birbirinden farklı olduğunu söylüyor. Biz zaten ayrı partiyiz. Zaten İYİ Parti ile aynı şeyleri söylüyor olsak aynı parti olurduk.  Biz 15 Mayıs sabahı da bu ülkede hep birlikte yaşayacağız. Birbirimizi ötekileştirerek gideceğimiz bir ülke yok. Bizim partimizde de, başka partide de farklı görüş beyan edenler olacaktır ancak burada bu kişiler genel görüşü yansıtıyor mu sorusuna kendi parti içinde cevap verecekleri durumdur. Benim İzmir'de yaşayan bir vatandaş olarak gözlemim Ağıralioğlu’nun yaptığı gibi yapılan açıklamaların çok değerlendirildiğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMET, DEVLETİN GÜCÜNÜ KULLANARAK İNSANLARA ZULMEDİYOR
CHP’li Aslanoğlu, ciddi bir korku iklimi oluştuğunu ve bunun vatandaşlara ve kendisine de sirayet ettiğini söyledi. Aslanoğlu yaptığı değerlendirmede  “Nelerin olmaması konusunda ben kararsızlığın çok düşük olduğunu düşünüyorum. Herkesin ne istenmediğini çok net bildiği, istemedikleri konusunda da netleşemediği yerler var. Ne istemediği konusunda vatandaşa sorsak ve korkmadan cevap verseler... Bende çok korkuyorum. Telefon anketlerinde falan korkuyoruz. İnsanlar düşünüyor arkasından ne olur diye. İş dünyasına yapılan baskıları, basın organlarına yapılan baskıları görmedik mi? Sadece muhalefet tarafında söyleyen basın organları mı RTÜK'ün takibinde? Onun dışında iş dünyasında bir şey söyleyenlerin başına gelenler... Devletin gücünü kötüye kullanmasıdır bu. Yüksek sesle söyleyelim hep birlikte. Hükümet, devletin gücünü kullanarak insanlara zulmediyor. Vatandaşın birine mikrofon uzatılıyor, TV'de çıkartılacağını duyunca yalvarıyor bunlar yayınlanmasın diye. Söylediklerimizden korktuğumuz  aşikar değil mi?” dedi.

İŞ DÜNYASI TERCİHİNİ DEĞİŞTİRİYOR
İş dünyasının siyasi tercihlerinin büyük oranda değiştiğini belirten Aslanoğlu, “Ben içlerinden gelen değil içerisindeyim. Ben halen İZTO meclis üyesiyim. Dolayısıyla iş dünyasında çok rahat sohbet ediyoruz. Sohbetlerde genel olarak daha önce AKP'ye oy vermiş iş dünyası insanları dahil olmak üzere hatlarını değiştirmiş durumdalar. Çünkü bunun sürdürülebilir tarafı yok. 31 Aralık'ta 100 TL işçilik maliyeti vardı, bugün 1 Ocak'ta asgari ücret ile işçiliklerimiz arttı, ancak Euro durduğu yerde duruyor. Ancak faaliyetlerimiz arttı, biz bunu nasıl karşılayacağız diyorlar. Bunun sürdürülebilir olması mümkün değil. Tekstilde sipariş alamıyorlar.  Ben biliyor ve görüyorum. Göbekten bağlı AK Parti hükümeti ile var olmuş ve varlığını ona borçlu olanlar dışında sohbet ettiğiniz insanların çoğunun yolu çoktan belli olmuş durumda. Akıl tutulmasının sürdürülebilir olmadığını görüp ülkesini seviyorlar” diye konuştu.

OY ORANI HEDEFİMİZ İZMİR’DE YÜZDE 75!
Seçimlerde İzmir’de CHP’nin hedeflerinin ne olduğu yönünde gelen soruya yanıt veren Aslanoğlu, “Şu an uygulanan bir sistem var. Oylarımızın yükseleceği kesin, oylarımızın yüksekliği ölçüsünde milletvekilliği sayımız 2'ye katlanmıyor. TV ekranı görünce boş keseden atmaya benzemez. Oylarımızın ne olacağını daha net görebildiğimiz durum... Ölçüt şu; Sizi kaç vatandaş doğru buluyor. Biraz daha fazla milletvekili çıkarabilmek için hükümet bu sistemi buldu. İzmir'de çıkardığınız oy sayısı ile Tunceli, Giresun, Batman'da çıkardığınız aynı değil. Orada daha az vatandaşın oyu ile milletvekili çıkarken burada çıkmıyor.  İzmir'de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 4 vatandaşımızın 3'ünün oyuna talibiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki hedefimiz yüzde 75 bizim. Hedef milletvekili sayısı 10-10 neden olmasın?” ifadelerini kullandı.

GENEL MERKEZE İSİM BİLDİRMEK HADDİM DEĞİL
Kontenjan adayı konusunda da değerlendirme yapan Aslanoğlu, içinden geçenin listede yer alan tüm adayların İzmirli ve örgütten gelenlerden oluşması olduğunu dile getirdi. Aday belirlemede yetkili mercinin genel merkez olduğunu kaydeden Başkan Aslanoğlu, “Çeşitli araştırmalar ile belirleniyor. Partilerin ittifak görüşmeleri nedeniyle bazı şeyleri netleştirmiş değil.  Bizim yürütmemizin zor olduğu dönem. Genelde yürüyen bir ittifak görüşmeleri var. Ben partililere de söylüyorum... Bir çok görüşmede ben bulunmadım ki detaylarını bileyim. İl başkanısın bütün duruma hakim değil misin söylemleri var. 6 parti ile yürüyen hassas bir süreç bu. Bu süreçte genel merkezin karar merkezi olduğu gerçeği var. Ben her İzmirli gibi tüm adayların İzmirlilerden oluşmasını isterim tabii ki. Partide emek vermiş arkadaşlarımızdan oluşmasını isterim. CHP  İl başkanıyım tabii ki örgütten arkadaşlarımı savunacağım.  Genel merkezde fikrimi anlatacağım temel durumlar bunlardır. Kendimi teknik direktör olarak görüyorum ve burada mevkiler belirtebilirim ancak isim belirlemeye haddimiz olmadığını düşünüyorum. Hepimiz tek bir hedefe kilitlendik. Bu iktidarı göndereceğiz. Bu iktidar kaldığı sürece elimizde ne aş kalacak ne özgürlüklerimiz” dedi.

KÜÇÜK İŞLERLE UĞRAŞACAK ADAM DEĞİLİM!
İl başkanı olarak bazı isimleri önermesi ya da önerilen isimlerin genel merkez bazında reddedilmesi gibi durumların olup olmayacağının sorulmasına yanıt veren Aslanoğlu, “Bunu istemem dersem hadsizlik olur ve bu il başkanına yakışmaz. Ben bir il başkanıyım.  Genel Başkan zaten milletvekilleri ile 5 yıldır çalışıyor. Benim biri ile ilgili rapor sunmam şık olur mu? PM üyeleri uzun süredir çalışıyorlar, onunla ilgili bir şey anlatsam olacak bir şey mi? Mevcut vekiller ile ilgili genel başkan yardımcıları ve parti yönetimi ile görüşmem. Ben sonunda 'Senden daha iyi biliyorum, sen kimsin' cümlesini duyabileceğim hiçbir yere girmem” diye konuştu.

Parti içinde gruplaşmaya karşı olduğunu ve herkesi eşit kucaklamayı hedeflediğini belirten Aslanoğlu, “Tüm partilerde de kişiler üzerinden hikaye anlatma var. Benim böyle durumum yok. Delegasyon... Benim hayatım boyunca böyle bir şey olmadı. Yapmak istediğim bir iş var ve bunu müthiş başarı ile yapmak. Bundan sonra anlattığımızda seçim dönemini bütün partiyi kucaklayan biri olmak. Küçük işlerle uğraşacak adam değilim. Tüm arkadaşlarımız ile bu iktidarı devireceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Partili
 30 Mart 2023 Perşembe 18:44
Sayın il başkanı,kimse kimseyi öneremez,sandık konur parti üyeleri kimler milletvekili aday adayını oy vererek tespit edilir,ama genel merkezde milletvekilleri nasıl atandığını genel merkez disiplin kurulu üyesi açıklama yaptı,bu gün Ankara'da otellerde yer YOKTUR,böyle bir milletvekili atamaları hiç bir demokraside yoktur,bir gün tıkanır bu sistem ama ne zaman?...
 yazık
 30 Mart 2023 Perşembe 16:36
ilçe delegeliğiniz var mı bilmiyorum ama ilçe yk,il delegeliği, il yk üyesi olmadan il başkanı olmuşsunuz. bu bizim için şanssızlık. kaç kişi tanıyorsunuz ki parti içi dengeleri bileceksiniz.
 Mustafa MOROĞLU - Buca
 30 Mart 2023 Perşembe 12:15
Seçim güvenliği için yapılması gereken ilk önlem, Millet ittifakını oluşturan partilere üye tüm avukatları bir havuzda toplayıp riskli iller başta olmak üzere her sandık kuruluna ,yani tüm sandıklara görevli birer avukat atamak doğru bir önlem olur,öyle her okula bir avukat vermek yeterli değildir, Asl'olan sandıkta işlerin doğru gitmesi bunu takip edecek yetkin bir avukatın o sandıkta görevli olmasıdır. Bu önlem millet ittifakı bileşenlerince gerçekleştirilirse büyük mesafe alınmış olur.Sayın ASLANOĞLU'nun 2011 seçimlerinde 'Herkes için gönüllüyüz' hareketi içinde çok desteğini görmüş,çalışmalarına ,koşturmalarına bizzat şahit olmuş biri olarak başarılı olacağına inancım,güvenim tamdır. Lütfen Sandıklara avukat verilmesi hususunu (Türkiye genelinde) gündeme getiriniz,ihmal etmeyiniz çok yararı olacaktır.
 kentli olmak
 30 Mart 2023 Perşembe 12:01
Sizin işiniz güç devşirmek,senden öncekilerden farklı bi duruşun yok .Adaylar mevcutlar ya da benzeri olursa M.vekilliğinde en az yüzde 10 fark yersin...KK...ya vericek millet oyunu ama m.vekilinde Hdp,Tip çıta çok yüksek. Öyle bir ekip yok Chp de..
 şeraFettin ZEYREK
 30 Mart 2023 Perşembe 10:56
Milletvekili olmaması gereken yanlış kişileri de genel merkeze söylemeyecek misin.
 Bornovalı
 30 Mart 2023 Perşembe 10:43
Akplileşmek budur! İsim önermesi yapmayacaksan niye il başkanlığı yapıyorsun! Tabanda yok hükmünde ama genel başkana iyi şakşak yapıyor diye susacak mısın? İşte atanmış il başkanı…
 Fatoş
 30 Mart 2023 Perşembe 10:43
Çakma değil gerçek İzmirli istiyoruz.
Altay gol oldu yağdı!
Spor
30 Mart 2023 Perşembe 20:08

Altay gol oldu yağdı!

Spor Toto 1’inci Lig’in 29’uncu haftasında Erzurumspor ile Altay karşı karşıya geldi. Mücadele İzmir ekibi Altay’ın 4-2 üstünlüğüyle sona erdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

5’inci dakikada sol kanattan kullanılan köşe vuruşunu ön direkteki İbrahim Öztürk arkaya aşırttı. Topla buluşan Naderi’nin sol ayağıyla gelişine yaptığı vuruşta meşin yuvarlak ağlara gitti: 0-1.

8’inci dakikada Erzurumspor eşitliği sağladı. Sağ kanattan gelişen hücumda Celal’in pasında topla buluşan Rosheuvel, ceza sahasına girerken sağ ayağıyla sert bir şut çekti ve topu ağlara gönderdi: 1-1.

37’nci dakikada Erzurumspor’da korner paslaşarak kullanıldı. Ceza sahasına gönderilen meşin yuvarlak kaleci Eren’de kaldı.

47’nci dakikada Deniz Kadah orta sahada kazanılan top ile ceza sahasına doğru ilerledi ve pasını sol kanttan gelen Tolga’ya aktardı. Tolga’nın ortasında topla buluşan Paixao, dar açıdan yaptığı kafa vuruşuyla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi: 1-2.

51’inci dakikada Erzurumspor penaltı kazandı. Penaltıda topun başına geçen Eren Tozlu’nun sol alt köşeye vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu: 2-2.

78’inci dakikada bu kez Altay penaltı kazandı. Meşin yuvarlağın başına geçen Paixao kaleci Göktuğ’u ters köşeye yatırdı ve takımını yeniden öne geçirdi: 2-3.

88’inci dakikada Naderi ceza sahasına girikten sonra pasını sağ çaprazdaki Paixao’ya aktardı. Paixao’nun aşırtma vuruşunda savunmanın çabası yeterli olmadı ve top ağlara gitti: 2-4

Mücadele Altay’ın 4-2 üstünlüğüyle sona erdi.

STAT: Pendik

HAKEMLER: Burak Olcar, Oğuz Terzi, Cemal Alpar

ERZURUMSPOR: Göktuğ Bakırbaş, Orhan Ovacıklı, Mustafa Yumlu, Mustafa Akbaş, Bergdich (Dk. 18 Muhammed Furkan Özhan), Batuhan Atarslan, Estrela (Dk. 79 Özgür Sert), Celal Hanalp (Dk. 64 Olanare), Shala (Dk. 64 Sefa Akgün), Rosheuvel, Eren Tozlu

ALTAY: Eren Karataş, Salih Sarıkaya (Dk. 85 Yusuf Tekin), İbrahim Öztürk, Sefa Özdemir, Naderi, Zeki Yıldırım (Dk. 90 Arda Gezer), Murat Berkan Demir (Dk. 65 Ceyhun Gülselam), Tolga Ünlü, Deniz Kadah (Dk. 90 Ali Kızılkuyu), Eren Erdoğan, Paixao

GOLLER: Dk. 8 Rosheuvel, Dk. 51 Eren Tozlu (Erzurumspor), Dk. 5 Naderi, Dk. 47, 78 (p) ve 88 Paixao (Altay)

SARI KARTLAR: Eren Tozlu, Muhammed Furkan Özhan, Mustafa Yumlu (Erzurumspor), Salih Sarıkaya (Altay)

KIRMIZI KART: Eren Tozlu (Erzurumspor) (DHA)

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir’deki Akbaba Operasyonu’nda ‘truva atı’ detayı… İhale bilgileri adliyeden!
Güncel
30 Mart 2023 Perşembe 14:19

İzmir’deki Akbaba Operasyonu’nda ‘truva atı’ detayı… İhale bilgileri adliyeden!

İzmir'in Ödemiş ve Tire ilçeleri ile Manisa'da çeşitli suçlara karıştığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan, aralarında adliyede görevli icra satış müdürü S.C ve zabıt katibi A.Y.'nin bulunduğu 18 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli S.C. ve A.Y.'nin, adliyedeki önemli ihale dosyalarını suç örgütüne önceden haber verdikleri, örgütün de ihaleye katılacaklara baskı ve tehdit uygulayarak çekilmelerini sağlayıp ihaleleri aldıkları öğrenildi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, özellikle Ödemiş ve Tire ilçelerinde 'ihaleye fesat karıştırma' başta olmak üzere 'silahlı tehdit', 'darp', 'kasten yaralama', 'nitelikli yağma', 'şantaj' gibi çok sayıda suça karıştıkları belirlenen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Hiyerarşik yapılanmış, aile tipi mafya şeklinde örgütlenmiş, suç işlemeyi sürekli hale getirmiş ve bu suçları işlemek için elverişli malzemelere sahip olduğu tespit edilen K.A.'nın liderlik ettiği suç örgütüne yönelik operasyona 'Akbaba' adı verildi. Operasyona, 54 ekip halinde toplam 135 personel katıldı. İzmir'in Ödemiş ve Tire ilçeleri ile Manisa'daki toplam 24 ev, 5 iş yeri ve 16 araca yapılan eş zamanlı baskınlarda; 3 tabanca, 4 tüfek, çok sayıda mermi ve av tüfeği kartuşu, bir miktar kokain ve esrar, çeşitli isimler adına düzenlenmiş çok sayıda senet, imza beyannamesi, tapu örneği, çek, makbuz ve çeşitli doküman ele geçirildi. Operasyonda aralarında Ödemiş Adliyesi'nde görevli icra satış müdürü ve zabıt katibinin de bulunduğu 18 şüpheli, gözaltına alındı.

İHALE BİLGİLERİ ADLİYEDEN GİTMİŞ
Operasyonda yeni detaylar da ortaya çıktı. Gözaltındaki Ödemiş Adliyesi'nde görevli icra satış müdürü S.C. ve zabıt katibi A.Y.'nin, adliyedeki önemli ihale dosyalarını suç örgütüne önceden haber verdikleri öğrenildi. Bu bilgileri alan örgüt üyelerinin de ihaleye katılanların kimliklerini deşifre edip, ihaleye girecek olan kişilere baskı ve tehdit uygulayarak çekilmelerini sağlayıp, ihaleyi aldıkları belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. (DHA)
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir iş dünyasından 'asgari ücrete zam' itirazı... Enflasyon için acil çağrı!
İş Dünyası
30 Mart 2023 Perşembe 11:33

İzmir iş dünyasından 'asgari ücrete zam' itirazı... Enflasyon için acil çağrı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere az bir süre kala asgari ücretle çalışanlara temmuz ayında ara zam yapılacağını duyurdu. Ara zam konusu ile ilgili olarak İzmir iş dünyası temsilcileri değerlendirmelerde bulundu.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Diren ÇELİK/ EGEDESONSÖZ- En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gündeme gelen asgari ücrete ara zam konusu da netleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 milyondan fazla çalışanın merakla beklediği asgari ücrete ara zammın temmuz ayında yapılacağını açıkladı.

İş dünyası ise bir yandan ekonomide yaşanan olumsuzluklar sebebiyle artan maliyetlerle baş etmeye çalışıyor. Temmuz ayında yapılacak olan ara zam konusunda ise İzmir iş dünyasından değerlendirmeler geldi.

ARA ZAMMIN HİÇBİR KESİME FAYDASI OLMAZ
BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı: “Ara zam sürecinin hiçbir kesime faydalı olacağını düşünmüyorum. Ara zamların gelmesiyle bu enflasyonist ortamda daha çok geriye gidiliyor. Çünkü bir zam sarmalı var. Asgari ücret artıyor algısı arttıkça, gelirler yükseliyor ancak fiyatlar daha fazla artıyor. Maaşların ve gelirlerin artması enflasyonu daha da ivmelendirir. Enflasyon da ivmelendikçe emekçiler daha da fakirleşir. Burada temel sorun enflasyonun temel nedenini bulmaktır. Enflasyon gizli bir vergidir, bu da emekçilerden alınıyor”

İŞTEN ÇIKARMALAR ARTABİLİR
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Başkanı Hayati Ertuğrul: “Sektörümüz, içerisinde istihdamı en çok barındıran bir sektör. Perakende sektörü ile birlikte 2 milyon istihdam söz konusu. Üretici enflasyonu devamlı artıyor. Kurların sabit kalması, enflasyonun bu denli artması rekabet gücümüzü etkiliyor. Bangladeş, Çin, Kamboçya, Pakistan gibi rakip ülkelerimiz var. Kur artışı olmadığı için bu ülkelerle bizim aramızdaki, maliyeti yüzde 40’a kadar çıkardı. Saydığımız bu ülkelerden, yüzde 40’tan fazla fiyata sahibiz. Müşteriler, fiyat artışından dolayı Türkiye’den başka pazarlara yönelmeye başladı. Özellikle, Uzakdoğu’ya yönelme var. Asgari ücret, 8 bin 500 TL olsa da işverene maliyeti 12 bin TL bu da 600 dolara tekabül ediyor. Bu ülkelerde 3’te 1’i kadar asgari ücret var. Ara zam ile birlikte kımıldamaya mecalimiz kalmayacak. Zor günler bizi bekliyor. Cirolarımızda işçi maliyetleri yüzde 35 olarak yer alıyor. Temmuz zammı ile birlikte yüzde 45’lere çıkarsa açmaza girer, tasarruf yoluna gideriz. Tasarruf denilince ilk olarak işçilerin yavaş yavaş kesilmesi anlamına geliyor. Hiçbirimiz işçi çıkarmak istemeyiz ancak bu durumda mutlaka işten çıkarmalar yaşanacaktır. Perakende sektörüne bakıldığında, 3 işçi çalışıyorsa 1 tane kalabilir. Sadece bizi değil tüm sektörleri etkileyecektir”

BU BİR KISIR DÖNGÜ
İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt: “Enflasyondan dolayı vatandaşlar, zam alsa da 1 ay sonra ceplerindeki para da zamlar da eriyor. Bu bir kısır döngü. Tek çözüm üretimdir. Yüksek katma değerli ürün üreterek enflasyonu durdurmak zorundayız. Enflasyon durdurulmazsa her ay zam gelse önüne geçilemez. Yılbaşında, Temmuz ayında tekrar zam gelse de böyle sürüp gider. İşverenin maliyetleri artıyor. Üretici maliyetleri, tüketicinin üzerine yükleniyor. İşveren bu maliyetleri üzerine koyarak yürüyor. İmalat sektörü bu farkı kaçınılmaz olarak ürünün üzerine koyacak. Kimse zararına ürün satmaz. Bu da enflasyonu tetikliyor”

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

İzmir’de ‘EYT yükü’ isyanı… SGK çalışanları iş bıraktı!
Ekonomi
30 Mart 2023 Perşembe 12:46

İzmir’de ‘EYT yükü’ isyanı… SGK çalışanları iş bıraktı!

EYT düzenlemesinin ardından yaklaşık 2,5 milyon vatandaşın emekli hakkı kazanacak olması, SGK müdürlüklerinde iş yükünün artmasına neden oldu. Memurlar, çalışma koşulları sebebiyle iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Diren ÇELİK/EGEDESONSÖZ- Sosyal Güvenlik Kurumu işçileri, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile artan iş yükü ile birlikte süregelen sorun ve talepleri için İzmir’de iş bırakma eylemi düzenledi.

Konak Eski Sümer Bank önündeki SGK il Müdürlüğü'nden alkış ve sloganlarla alana gelerek basın açıklaması yaptı.

EYT’nin yasalaşması ile birlikte SGK çalışanlarının iş yükü büyük oranda artarken, Büro Emekçileri Sendikası (BES) İzmir Şubesi ve Birleşik Kmau İş'e bağlı Büro-İş İzmir Şubesi tarafından bugün yapılan açıklamada, akşamları ve tatil günleri mesai yapmak zorunda kalan SGK çalışanlarının taleplerinin karşılanmaması halinde 6 Nisan günü tüm Türkiye’de greve çıkacakları belirtildi.

Konak Eski Sümerbank önünde yapılan basın açıklamasına konuşan BES İzmir Şubesi Başkanı Mustafa Güven, EYT’nin çıkması ile birlikte iş yoğunluğu katbekat artarak geceli gündüzlü çalışmak zorunda kaldıklarını söyledi.  SGK çalışanlarına, 51 liralık fazla mesai ücretinin reva görüldüğünü belirten Güven, “Mübarek Ramazan ayında SGK çalışanına reva görülen akşam demeden hafta sonu demeden çalışmak ve ailesine çoluğuna çocuğuna ayıracağı 50 saattir söz konusu olan. SGK çalışanı bu 50 saati aslında karşılıksız veriyor. Fazla mesaiye geldiğinden yol ve yemek parasını da kendisi karşılıyor. Yıpranması, performans baskısı, mevzuat yoğunluğu, stresi, yorgunluğu alarak evine dönebiliyor. Sanki SGK çalışanı 3000 TL. ikramiye alıyormuş da 6000’e çıkmış gibi haber yapanları kınıyoruz. Öncelikle fazla mesai, personel eksikliği nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Başta EYT nedeniyle başvuran tüm vatandaşlara daha iyi ve zamanında hizmet verebilmek için personel eksikliğinin acilen giderilmesi, SGK çalışanlarının taleplerinin yerine getirilmesi gerekiyor.  SGK’da en az 5 yıl süre ile devam edecek bir iş yoğunluğundan bahsediyoruz” diye konuştu.

“EMEKLİLİK 1 NİSAN ŞAKASI DEĞİLDİR”
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, emekli aylıklarının 1 Nisan’da bağlanacağını söylediğine dikkat çeken Güven, “Vedat Bilgin’in EYT’liye yasal olarak imkânsız olan sözleri en naif ifadeyle kamu zararı yaratmaktadır. SGK çalışanının sırtından verilen sözlerin muhatabı kendisidir. Buyursun, 1 Nisan’da kendisi aylık bağlasın. Kimse vatandaşı alt yapısı oluşturulmadan, yeterli personel alınmadan yapılan EYT Yasası nedeniyle teknik ve bilimsel olarak 1 Nisan’da hatta aylarca aylık bağlamanın yetişmeyeceği konusunda uyarmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Güven, aşırı iş yükünün SGK çalışanlarının sağlığını bozduğunu, performans baskısının ise birçok yerde mobbinge dönüştüğünü vurgulayarak, “Sağlıklı ve vatandaşı ya da kurumu zarara uğratmadan aylık bağlamak, zaman ve yeterli personel gerektiriyor. Ancak SGK emekçisinden yine fedakârlık isteniyor. Ancak haklarımız için ne SGK Başkanlığı ne de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hiçbir somut girişimde bulunulmadığı gibi, verilen sözler de tutulmuyor” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumunda yeni göreve başlayan bir memurun 11 bin 100 lira maaş aldığına işaret eden Güven, BES olarak taleplerini şu şekilde sıraladı:

-Sosyal Güvenlik Kurumu Emekçileri olarak 2012 yılında bu yana gasbedilen ikramiyelerimizi ve diğer ek ödemelerimizi geriye dönük istiyoruz.

-Sosyal Güvenlik Kurumu Ek Ödeme Yönetmeliğinde yer alan ek ödeme puanlarına 100’er puan eklenmesini istiyoruz.

-Ek gösterge düzenlemesinde 3600 kapsamı dışında bırakılan SGK çalışanlarına da 3600 ek gösterge istiyoruz.

-Aynı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda olduğu gibi, kurum içi uzmanlık kadrolarının ihdas edilmesini ve sosyal güvenlik tazminatı ödenmesini talep ediyoruz.

-Ücretsiz yemek hizmeti istiyoruz.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar
 Vatandaş
 30 Mart 2023 Perşembe 22:03
Yatmaya alışmış bir kurum zoru görünce hemen baş kaldırdılar . Bedavaya para kazananlar kurumu ...
 vatandaş
 30 Mart 2023 Perşembe 15:19
millet iş bulamıyor bunlar 3- 5 kişiye fazla bakıyor diye isyanda hepsini kovacaksın gösünler aldıkları parayı dışara alabiliyorlar mı...
 YAZILIM
 30 Mart 2023 Perşembe 14:31
YIL OLMUŞ 2023 ... BÜTÜN BİLGİLER E-DEVLETTE VAR.SORUNU OLMAYAN VE SIKINTISIZ VATANDAŞLAR NEDEN OTOMATİK OLARAK YAZILIMDAN EMEKLİ EDİLMİYOR.E-DEVLETE GİRDİĞİNİZDE GÜNLER , NE ZAMEN EMEKLİ OLURUM GİBİ TÜM BİLGİLER VAR.GÜZEL BİR YAZILIM İLE KONTROL SAĞLANABİLİR.BU ÇAĞDA BU DURUM ŞAKA GİBİ... AYNI 90'LARIN TÜRKİYE'Sİ. 2 SAAT İÇİNDE EMEKLİ KODU ATIP KİŞİYE MSJ.GİTMESİ LAZIM.
 
 30 Mart 2023 Perşembe 14:25
Toplu halde hepsini kapının önüne koyacaksın Görsün ondan sonra iş bırakmayı Çalışmak zor geliyorsa bırak kardeşim zorla mı çalıştırılıyorsun Bankamatikten parayı MAAŞI 2 seferde çekerken güzel
 bekir
 30 Mart 2023 Perşembe 13:25
rezil seyler pandemi doneminde evde yatarken maas almayalım demediniz di mi rezil seyler al işte hukumet işe aldıgın memurlarını goruyorusn di mi
Sayfa başına gitSayfa başına git